banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Accident mortal la Gilău. O șoferiță inconștientă a cauzat moartea unei femei

  





Un accident rutier, soldat cu moartea unei persoane, a avut loc miercuri seară, în jurul orei 22.20, pe raza localității Gilău.


Conform oamenilor legii, o femeie, în vârstă de 30 de ani, din Alba Iulia, judeţul Alba, în timp ce conducea autovehiculul pe DN 1E60, pe raza comunei Gilău, în afara localității, dinspre Cluj-Napoca, ar fi efectuat o manevră de întoarcere neregulamentară, încălcând marcajul longitudinal simplu continuu. Astfel, a fost surprinsă și acroșată în partea laterală de către un autovehicul condus de o tânără, de 21 de ani, din Gilău, care circula pe aceeași direcție.

În urma impactului, a rezultat decesul unei femei, de 35 de ani, din Gilău, precum și rănirea ușoară a unei femei, de 19 ani, din Baciu, ambele pasagere în vehiculul condus de tânăra de 21 de ani.

În cauză se continuă cercetările pentru stabilirea circumstanțelor exacte în care s-a produs acccidentul și luarea măsurilor legale.






coral1_1_1.jpg
9-8-2018, 15:00
72 vizualizări
14 comentarii
Albanezi Corditi10-8-2018, 0:07
KA katii astia de albanezi ar trebui gazați si exterminați , sunt un pericol pentru omenire țăranii astia obositi cu nr de Ab , sunt pur si simplu handicapati mintal si ar trebui ștersi de pe fata globului
Ina10-8-2018, 11:28
Dumneata te auzi? Pune-te în fața oglinzii și întreabă-te ce te face mai special decât românii din județul Alba?
Iulia Alba10-8-2018, 13:26
Clujenii sunt cu 50 de ani in urma albanezilor, ei il au pe M.Hava, a facut o adevarata bijuterie din ex parfuitul orasel. Iar circulatia e civilizata, lejera,. pasaje, poduri, parcari , la fel si bihorenii lui Bolojan. Da domnule, cu asa Primari sa defilezi in continuare. La noi o pacoste, bucuria pensionarilor care isi plimba plasele de dimineata pana la ultima cursa cu CTP, al tinerilor fara viitor, Untold si zilele fasolei si al pastarnacului. Iar care mai carcoviti de vinituri sa mergeti acolo sa vedeti, apoi sa comentati. Soferii de Alba sunt la fel ca si altii.
ALD10-8-2018, 13:57
Subscriu! Am fost prin Oradea si intr-adevar se vad schimbarile sub primarul de acolo. Ma rog, cu cat mai la vest cu atat mai aprope de civilizatie nu? Vezi cazul Debrecen, Budapest si tot asa in NV...
Votantul liber11-8-2018, 8:27
Incepeti sa va desteptati ?Niciodata nu e prea tirziu.Ascultam pe Radio Somes un interviu cu presedintele Consiliului Judetean Bistrita care spunea ca 90% din drumurile judetene sint asfaltate.La noi?!DEZASTRU.Paunel Tise e preocupat sa ridice mastodonti nu sa faca ceva pt.judetul asta.Cit despre nasul sau,piticul din Rachitele ce sa mai vorbim....idem.
sofer12-8-2018, 7:57
Dezastru putin spus, am fost pana la Panticeu saptamana asta si am crezut ca ma ia naiba, cum intri in Chinteni si pana la destinatie doar cratere si nu de alea mici, o clipa de neatentie si acolo ramai, nu mai spun de accidente ce se pot intampla. Tise si Boc is de dreapta, nu?
Ion A.9-8-2018, 19:10
sunt foarte multe accidente produse de indivizi care vor sa intoarca; de ce? inainte de a intra pe un drum nu verifici daca e cel bun? te trezesti dupa multi kilometri ca ai luat-o aiurea?
@9-8-2018, 20:17
Pot fi o mie de motive ca cineva sa intoarca... CRETIN esti, Dumnezeule mare!...
@ @9-8-2018, 20:19
corect, insa acest imbecil ne descreteste fruntile, eh ? :))
Stefan9-8-2018, 20:29
De ex.,drumul e cel bun,dar 'după mulți km' ii vine mesaj ca mă ta dă mooie gratis
...9-8-2018, 17:20
Si femeie, si din jud Alba. Combinatia ideala la volan:)
kkk9-8-2018, 18:57
...in plus, si idioata.
ODĂ PROŞTILOR9-8-2018, 16:05
Pai cum conducea daca era inconștientă?
oda DEX10-8-2018, 13:30
Inconstient are si o explicatie adverbiala, esti foarte perspicac, bine ca-ti compui Ode, prostea!