Social

Accident mortal intre Huedin si Ciucea! O persoana a murit, iar alte doua sunt ranite grav

0
Distribuie
  
0
  
  
  




Un accident de circulatie soldat cu un mort si doi raniti grav s-a produs pe DN 1, pe raza localitatii Bologa, in jurul orei 14.20.

Purtatorul de cuvant al Politiei Judetene Cluj, Alma Brehariu, a declarat ca soferul unui autoturism care circula de la Oradea la Cluj-Napoca a intrat intr-o depasire neregulamentara, iar masina a intrat intr-un alt autoturism care circula regulamentar pe contrasens.

Un pasager din autoturismul care circula neregulamentar a fost ranit grav, iar din cealalta masina soferul a fost ranit si un alt pasager a decedat, ca urmare a ranilor suferite.

Traficul a fost blocat timp de 60 de minute, intre Huedin si Ciucea.

 

Foto: Arhiva

coral1_1.jpg
9-8-2011, 16:21
31 vizualizări
3 comentarii
:))10-8-2011, 10:26
super chestia cu circula regulamentar pe contrasens. Degeaba oferiti informatii, va sunt pline articolele de greseli, da imp e ca va numiti ziaristi.
Egroeg10-8-2011, 10:13
Aia cu "circula regulamentar pe contrasens" e cea mai tare chestie care am citito intr-un ziar vreodata :))))))))))))))))) ....
Limba romana e din ce in ce mai dificila se pare ca... :))))))))))))))))

Corect cred ca ar fi fost: "Se deplasa regulamentar din sens opus.."
ATENTIE9-8-2011, 16:29
La revolutia din 1989 au fost 1104 morti, si a fost o revolutie, In 2010 au murit 2300 de oameni in urma accidentelor rutiere. FRATILOR, ATENTIE CA E RAZBOI RUTIER, ei pentru ce au murit ? PENTRU CA NU AU FOST ATENTI ! PENTRU CA NU AU RESPECTAT LEGISLATIA RUTIERA !

FI ATENT, URMATORUL POTI FI CHIAR TU !