banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg
Image 1 of 6

Social

Accident la Metro Cluj! Un BMW a ținut neapărat să facă o depășire - FOTO

  



 

Un BMW a intrat într-o depățire hazardată la METRO Cluj și a produs un grav accident de circulație.

 

A vrut să depășească și a agățat o dubă. A ajuns pe contrasens și l-a prins frontal pe unul care mergea spre Cluj”, a relatat un martor.

 

O conducătoare auto de 19 ani din comuna Mărgău, județul Cluj, pe fondul neatenției în conducere, nu s-a asigurat la schimbarea de pe banda 1 pe banda 2, a acroșat un ansamblu format dintr-un microbuz și o remorcă, a trecut pe celălalt sens de mers și a intrat în coliziune cu un alt autoturism”, a explicat purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj.

 

Din accident a rezultat rănirea gravă a unui pasager din autoturismul condus de tânăra de 19 ani. Șoferița și un alt pasager au fost răniți ușor, la fel și șoferul autotrismului care circula regulamentar din sens opus. 

 

Concluzia polițiștilor care au fost la locul accidentului a fost că lipsa de experiență și-a spus cuvântul.

coral1_1_1.jpg
15-7-2018, 23:13
312 vizualizări
37 comentarii
Dancila mic ce esti...17-7-2018, 21:39
"Un BMW a ținut neapărat să facă o depășire"
Cum adica, fara ca soferul sa vrea?
A decis masina ca trebuie NEAPARAT sa faca ea o depasire de capul ei, pardon de computerul ei de bord?
Pot sa scriu si eu ca "Un site de stiri este analfabet functional"? Sau e doar ala de se crede jurnalist si scrie stiri?
Rade o tara intreaga de madam premier dar avem milioane de Dancila de astia si culmea, unii mai si lucreaza in presa!
CLUJ16-7-2018, 23:52
VREMMMMM O CENTURA!!!!!!!!! SULEA MANCAMI-AI P u L a ca nu vdei sa aloci banii ca pe sus prin donat e tot terenu tau. Sa deie dumnezeu sa te duci langa Tata
Ion A.26-8-2018, 9:30
si daca-ti face centura juri ca nu mai intri in Cluj?
hooopaaaa16-7-2018, 20:40
bembe din nou. interziceti cojile de 500 euro. toti cocalarii au mutat rematul germaniei in romania
Ovidiu16-7-2018, 22:40
asa de curios, loganul tau cat valoreaza?
exe16-7-2018, 18:49
Toti ofticatii se leaga de bavareza din nou
...16-7-2018, 23:50
Nu de bavareze ci de soferii bavarezelor... mult vid pe acolo!
hai peneleuu16-7-2018, 9:36
Deputatul PNL Florin Roman cu larga acceptiune a Camerei Deputatilor a implementat regulamentul despre presemnalizarea radarelor, obligativitatea inscriptionarii masinilor de Politie care au aparat radar si alte asemena ineptii, care va face sa curga sange pe soselele Romanicii. In loc sa faca ca prin coercitie oamenii sa nu circulele ca animalele cu pedala in blana, ei dau apa la moare tampitilor de pe soselele patriei. Am vazut in intreaga Europa masini civile de politie cu politisti in civil, il vezi ca-i in dreptul tau, iti atara o paleta cu led-uri rosii intermitente Stop Polizei si te trage pe dreapta, unii cred ca nemtii sau altii s-au civilizat asa, peste noapte? Nu, ei stiu ca daca se comporta prosteste platesc, se vor gandi ca daca arunca un chistoc pe geam risca amenda usturatoare, ca nu stii daca "civila" e in spate.
La noi asemnea specimene fac treaba asta, viteza, nesimtiire, taieri benzi, dublari aiurea chiar in Centrul orasului, bine ca sunt camere care vegeteaza.
clujean16-7-2018, 12:42
Cel mai simplu si eficient e sa pui radare fixe ! Pui vreo 5 intre Polus si centrul Florestiului, mai pui cateva pe Dorobantilor, pe 21 Decembrie, pe Muncii etc. si ai rezolvat problema. Toata lumea va sti exact unde sunt radarele si ai terminat cu viteza pe drumurile patriei. Model Anglia.
andi16-7-2018, 14:40
noi suntem rumani, noi suntem aici pe veci stapani....
Eu16-7-2018, 15:28
andi andi... Caine ce musca mana care ii da de mancare.
Criculae16-7-2018, 19:54
Cel mai simplu e sa montezi obligatoriu gps pe fiecare masina pe cheltuiala proprietarului. Amenzile se inregistreaza automat si se transmit la Politie automat. Oriunde esti, oricand, chiar daca nu sunt politisti in zona. Si dezactivarea gps-ului se pedepseste cu puscarie de pana la 5 ani.
clujean18-7-2018, 12:19
Acuma, mai criculae, nici sa nu exageram. Poti sa faci chestia asta dupa ce ai oarece autostrazi in Romania. Iti imaginezi, respectand "la sange" viteza legala, cam cat timp ai face de la Cluj la Bucuresti ?
Alex16-7-2018, 8:55
Rutiera mai avem? Nu demult a zburat istetul ala fara permis de pe pod, la IRA.
cetatean16-7-2018, 9:55
Pe hartie avem, pe strazi nu prea.
Mircea16-7-2018, 7:45
sper ca a murit soferul
...16-7-2018, 17:42
din pacate, nu.
Dan16-7-2018, 7:36
Destin de beembist: isi pune crucioaie la oglinda si baga tambalul la maxim in boxe dar ajunge fiare contorsionate! Ai vazut bai, pwla, ca tot n-ai reusit sa depasesti dubita aia? Dubita aia e mai tare decat orice beembeu! Sa tineti minte beembisti: ORICE MASINA DIN FATA VOASTRA E MAI TARE DECAT KKTU VOSTRU DE MASINA = fiare rupte pe manele.
lsd16-7-2018, 19:37
De data asta era o p**** (de 19 ani), nu p***...
record national16-7-2018, 3:42
Cele mai multe accidente datorate prostiei native se intampla cu sutele pe luna numai in orasul piticului. Cine sunt godinele care le dau carnete acestor bolovani? ? ?
mata16-7-2018, 23:52
Mergi acasa ca traiesti degeaba. IN genunchi cu mainile ridicate!
hopa16-7-2018, 23:54
Culmea godinele care le dau permis sunt conduse la nivel national nu local.. sti cine e acolo boss? Ala ca le arata cu mult timp inainte unde este radar. Da Tatal tau Dracnea.
ionci16-7-2018, 0:06
este pleonasm bamve si depasire nerugamentala. interziceti la dracu marca asta de masina magnet pt cocalari si analdabeti
@ionci16-7-2018, 0:11
Analfabeti se scrie bai 'analdabetule' ..!!
coco16-7-2018, 0:53
Interzice-ti si chiulitul de la scoala :))))Analfabetii apar ca ciupercile dupa ploaie. Nu-mi spune ca esti b***** si de aia nu stii sa scrii
realitate16-7-2018, 4:08
Orice BMW la mana a doua este garantat masina de cocalar. Si manelist in plus.
John B16-7-2018, 10:28
Marca nu conteaza.Bmw este o marca buna ..cu masini f bune.
Problema o reprezinta tampitii care isi cumpara masina, si cred ca au cumpărat si strada la pachet....dar asa e..majoritatea "copilasilor " au marca asta si o fac de rusine.
Ps...nu , nu am bmw...
@... @ionci17-7-2018, 11:22
Daca te uiti pe tastatura litera d e langa f... deci a fost o mica gresala.
Asa e cand nu ai argumente, te legi de nimicuri.
beamv se stieee16-7-2018, 0:01
iar bembee coaja ? interzizeceti la dracu beambeurile. toti manelistii conduc astfel de marca si uite rezultatul
Andi16-7-2018, 0:05
Adevarat. Cocalarii romani conduc bmw. Clujul e plin de astfel de analfabeti
Calin16-7-2018, 0:00
POPOR CIORDACHE !

POPOR DANCILA !
:)))18-7-2018, 0:44
esti bouzgor, asa-i ?
dan15-7-2018, 23:22
stire cu bmv,accident,unde e exe?ar trebui sa organizeze o intalnire cu fanii lui.
@dan15-7-2018, 23:40
ma leguma fara creier P))
@@dan16-7-2018, 11:31
te mananca la pasarica sau de ce scrii prostii?!
@Daniel Lapusan16-7-2018, 14:41
Cretin si idiot cu bmw si volan pe dreapta de doi bani - cred ca la tine te referi avand in vedere specificul volanului pe stanga la noi .
Cu marca nu am nimic dar nu jigni cand esticacat lacur .
@dan :)16-7-2018, 23:57
exe incepe sa ramana fara prieteni... uite ce fac toti. A facut-o si el dar a tinut ascuns