Social

Accident în Grigorescu! Un BMW cu numărul ”GOD” a ajuns sub un autocar - VIDEO

  



 

Un BMW a intrat sub un autocar, în capătul cartierul Grigorescu, în zona podului peste Someș.

 

Din primele informații rezultă că BMW a intrat pe contrasens unde a lovit frontal un autocar

 

Doi clujeni au sunat la 112, restul trecătorilor mulțumindu-se să facă fotografii și să filmeze. 

 

”Accidentul a avut loc la ora 14.40. Un autoturism care se deplasa pe direcția Mănăștur - Grigorescu a intrat pe contrasens și a lovit un autocar care mergea spre Grigorescu. Autoturismul era condus de un tânăr de 20 de ani din Florești. Acesta a fost transportat la UPU Cluj pentru a îngrijiri medicale. În autobuz, o femeie de 48 de ani a căzut pe jos și a primit îngrijiri medicale”, precizează purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj.

coral1_1_1.jpg
7-8-2017, 16:23
73 vizualizări
36 comentarii
soferul9-8-2017, 10:53
poate BMW-ul e al smecherului Dorel Goia, el avea numere GOD la masinile lui
dan8-8-2017, 19:11
Boc a dezbinat mereu comunitatea prin tot felul de masuri strict pe votantii lui:pensionari cu gratuitatile lor e cel mai bun exemplu,acum festivalul pt hipsteri si tot asa,dupa modelul Basescu,dar la fel ca el si acest pitic v-a ajunge in groapa istoriei,nimeni nu-l mai lauda pe Base pt anticoruptia infaptuita doar ca sa dea bine la public.
un om cu carte9-8-2017, 13:16
http://scri.ro/va-sau-v-a-187.html
Cucu8-8-2017, 15:09
No bun,si daca era un Audi sau Seat sau Logan sau Ferrari...nu putea sa i se intample la fel???hai ma ca suntem penibili,de parca pe noi nu mai ne ia valu sa ii dam de la semafor sau asa un pic?!?ce drecu povestim aici?normal ca avea viteza,cauciucurile nu explodeaza asa la un turism...nu am bmw,dar chiar nu stiu de ce atata agitatie pt aceasta marca...pe bune!ati terminat cu untold'u,aveti ocupatie...nici la untold n'am fost,dar nu outem huli pe cine'a fost...ca mie nu'mi place muzica respectiva,dar poate nici altuia nu'i place muzica ce'o ascult eu...mai bine ne'am vedea fiecare de treaba noastra,ca prea mult ne intereseaza de vecinu!
Pupu8-8-2017, 17:27
Hop si tu, ca musca-n fundu' vacii. Ia mai date-n gatii mat.i de imaculat, auzi mai fratelo, "pe toti ne mai ia valul, ii dam la semafor". Bai cra cra, ai si tu ceva SH tunart cu bufer si salam in portbagaj? Dar permis ai ma analfabet de namol?
Cucu8-8-2017, 17:40
Analfabet...eu?!?ca tu scrii "MAT.I"??da,asa e,un SH am si eu,nu mi'am permis sa imi iau una noua,un Audi A6, S Line din 2011,nu ascult manele,foarte rar la ceva băută,am si permis,cat BE CE si DE...
dan @Pupu8-8-2017, 19:14
am luat-o daa,tzatza mamicutzei tale,dar dupa aia stie ea ce urmeaza
caravana trece acuma,dar pan la urma caravana va intra la intra la apa,cu Boc cu tot,cu drogati cu tot:)
Dan Manastur8-8-2017, 11:10
Un alt numar care se aduga binecunoscutelor;XXL,RAU,BAD,DOG,XXX,SEX,BOS,VIP,ASS(c**,fund),SEN(de la "senator de drept in trafic"),HEL(prescurtarea de la hell),YAD(banuim ca de la iad),JAR,DAD,MOM....etc.
Stef8-8-2017, 11:31
Vai dar ce înțelept mai esti...Doamne...ce ne.am face fara oameni ca si tine..
Un participant la trafic8-8-2017, 8:43
Ma intreb ce pateam daca eram eu in locul autobuzului,...pentru ca eu circul zilnic in zona respectiva chiar la aceeasi ora, ieri tocmai am trecut pe acolo, cu cateva minute mai devreme ca de obicei,...eu am o masinuta mica de oras,...cred ca ma facea zob. Ii multumesc Bunului Dumnezeu ca m-a ferit din calea cretinului iresponsabil, si ma rog in continuare sa fie linga mine sa ma fereasca de asemenea pericole pe patru roti. Din pacate e plina lumea de asemenea indivizi care nu ar avea voie sa puna mana pe volan.
Tulai Doamne8-8-2017, 8:03
Ce senzatie!!!!!
vlad8-8-2017, 7:31
sa zica mersi ca este inca in viata..
martor ocular7-8-2017, 23:28
Nu mancati r.a.h.a.t ca nu a explodat niciun pneu in timpul deplasarii. Cocalarul inconstient i-a dat in p.i.z.d.a la cazan si a pierdut controlul directiei si aderenta. Pneul a explodat in momentul (si in urma) contactului celor doua vehicule. Un cretin pe strazi mai putin, macar pt o vreme!
BbineintelesMW8-8-2017, 7:20
Mai saracie, ce rahat de martor ai fost tu, filmai intamplator in 4k roata cand a explodat? Auzi, daca te mai iei de masina asta nu stiu ce iti fac, ai inteles?? Taran oparit...!! :)
Ion A8-8-2017, 12:10
Bemveul este mașina căcănarilor.
Toma8-8-2017, 17:00
Esti ramas in urma Ioane.
loganul este masina căcănarilor.
Andrei7-8-2017, 22:33
Noroc cu autocarul.
Daca era o familie cu copii mici pe sensul celalalt?
Ban7-8-2017, 18:26
Bine ca ii ok șoferul ,referitor la baba sa fie bine
clujean7-8-2017, 17:16
Iarasi BMW-ul face vizualizari, vinde ziarul.
Haha7-8-2017, 17:12
Pai daca aia nu filmau o puneau pe mamicuta ta in loc de video ?
benbeu7-8-2017, 16:55
Un jeg mai putin pe drumuri, bine ca a fost o masina mai mare, pacat ca nu a fost un tanc.
benbeu? ??7-8-2017, 17:00
masina l-a salvat, dobitocule...
Prost ești7-8-2017, 17:05
Cum adică un jeg mai putin, cînd tipul e bine mersi? FRUSTRAT mai esti!... Mai mult a suferit băbăciunea din autobuz!
"Prost esti" esti si mai prost7-8-2017, 18:26
Se refera la un jeg mai putin pe drumuri..nu pe lume.
Stai linistit ca nu are bani sa isi repare coaja facuta praf...deci e unul mai putin in trafic.
Citeste inainte sa faci pe desteptul...prostule!
Dobitocilor7-8-2017, 18:38
Jeguri sunteti voi ma imbecililor macar daca ati stii cum s-a produs accidentul si dupaia sa vorbiti , i-a explodat cauciucul de pe partea dreapta fata si a intrat pe contrasens...mare soferi sunteti ma sa vorbiti voi ca un jeg mai putin pe drumuri ...INFECTIILOR!
it-st7-8-2017, 19:21
@"Dobitocilor" - - Sint ciudosi pe concernul BMW, ura este reactia viscerala a celui care n-are, nu reusesc sa inteleaga ca daca era intr-un loganas, respectivul sta probabil la masa cu Sfantul Petru acum.
Paul7-8-2017, 19:55
@ Dobitocilor

Faptul că i-a explodat un cauciuc implică tocmai faptul că mașina era un jeg, nu crezi?
Vlad7-8-2017, 21:16
Nu. Nu cred. In schimb cred ca esti un prostalau, Paul! Tocmai ca masina i-a salvat viata.
In al doilea rand, te uiti la fabricantul pneurilor, dar si unul nou poate sa se duca daca iei un cui sau il tai in vreo groapa. Nu masina e de vina ca pneurile au evenimente...
Mdeaa7-8-2017, 23:07
Las bre ca ii stiu pe astia cu genu asta de benveuri, niste chitrosi grupa mare, isi iau 320d de 136cai ca pot intra cat de cat in depasiri da mai mult ce conteaza pt ei le consuma sub 5 inafara de le ramane bani de pochu de tzigari sau berea la pet cu care merg la mici...si nu stiu daca nu tot pe 'dumnezoiu' asta l-am vazut odata in parcare cu niste gume roase lins pana aproape sa apara sarmele...
martor ocular7-8-2017, 23:36
Nu mancati r.a.h.a.t ca nu a explodat niciun pneu in timpul deplasarii. Cocalarul inconstient i-a dat in p.i.z.d.a la cazan si a pierdut controlul directiei si aderenta. Pneul a explodat in momentul (si in urma) contactului celor doua vehicule. Un cretin pe strazi mai putin, macar pt o vreme! Prostii astia, orice marca de masina ar conduce tot asa de periculosi sunt si atunci cand impinge spatele (BMW) sunt asemenea criminalilor psihopati purtatori de arma
Paul7-8-2017, 23:55
Păi măi Vlăduț, gumele sunt o entitate separată de mașină? Dacă nu mai merge electronica, dai vina pe cei de la Leoni care fac cablurile? Dacă frânele nu mai merg suni la Ferodo, nu? Mașina în totalitatea ei era un jaf, iar dacă ție ți se pare normal să explodeze un cauciuc în regim de mers prin oraș (chiar dacă mă îndoiesc sincer că asta a fost cauza, dar să zicem), atunci putem încheia aici discuția. Iar despre salvatul de vieți, îți trebuie un mare talent să mori cu mașina în oraș. Asta dacă n-o ții în 150 la oră pe 1 decembrie...
unul8-8-2017, 0:07
@dobitocilor, daca avea viteza de 50-60 de km sigur nu-l arunca pe contrasens
Vlaq8-8-2017, 0:22
Să-mi bag p*** în toată familia ta de pişat, îl faci jeg pe săcaru om şi nici măcar nu-l cunoşti . Eşti un pişat de om mă, sper să ți se oprească maşina pe şina de tren . M*** .
Mda7-8-2017, 16:50
GOD este ca a scapat cu viata din asa ceva. Se potriveste.
Ala7-8-2017, 16:35
Sunt curios cine scrie aceste stiri..."Doi clujeni au sunt la 112, restul trecătorilor mulțumindu-se să facă fotografii și să filmeze. " oare ce ai vrea sa faca ceilalti...daca au sunat 2 persoane la 112 ai vrea sa sune 100 ca sa tina liniile ocupate??
Multa prostie..
Cucu8-8-2017, 15:04
Exact asta voiam sa scriu eu!Bravo!