Social

Accident în Florești! A ”măturat” oamenii din stația de autobuz de pe Eroilor - VIDEO

  



 

UPDATE

 

Poliția Cluj anunță că în urma accidentului au fost rănite două persoane care se aflau în stația de autobuz, o femeie de 30 de ani și un băiat de 12 ani

 

Un șofer a întors autoturismul fără să se asigure și a intrat în coliziune cu un alt autoturism care circula regulamentar. În urma impactului, șoferul care circula regulamentar a fost proiectat pe trotuar și a lovit două persoane. Băiatul de 12 ani nu a suferit leziuni, dar doamna de 30 de ani are leziuni la un picior”, a precizat purătorul de cuvânt al Poliției Cluj.

 

Copilul a fost transportat la UPU Copii, iar femeia la Clinica de Ortopedie

 

------------------------ 

Știrea inițială de vineri seara


Mai mulți călători care așteptau autobuzul pe strada Eroilor din Florești au fost ”măturați” de un autoturism proiectat în stația de autobuz

 

Un șofer în vârstă de 59 de ani, din Florești (la volanul unei Dacii Logan), a virat brusc, fără să se asigure, iar în urma manevrei sale neregulamentare a fost lovit o mașina care venea din sensul opus, fiind proiectat direct în stația de autobus, cu toate încercările sale de a mai controla mașina.

 

Accidentul s-a soldat cu victime, printre care o femeie (doamna se pare că are piciorul zdrobit sau retezat, fiind prinsă între containerul de gunoi din metal și mașina intrată în stație) și un copil de 14 ani”, conform martorilor.



coral1_1_1.jpg
30-12-2017, 0:01
63 vizualizări
35 comentarii
Claudiu31-12-2017, 13:41
Toți taximetriști au o problema cu uber și blablacar,nu vad ca nu fac fata cerințelor,comentează ca doar dacă te uiți cine lucrează pe taxi ..... mai mult de jumate lasă de dorit ..... indisciplinați în trafic și multe altele ......
Maria31-12-2017, 14:05
Vezi ca o iei pe aratura. Vorbim de o tragedie si tu o dai iarasi cu taxi vs uber. Nu ti-e rusine?
Sorin @Nicu31-12-2017, 12:57
1. Sanatate multa victimei, si putere sa treaca peste momentele grele. Am inteles ca are acasa si un bebelus de cateva luni :(

2. De ce rechinii aia stau si au "piata"? Inteleg ca pe vremea lui fanny nu era bine, dar nici acum nu e? Citeam un comentariu aici din partea uneia ce statea in floresti ca "sa bage ratucul autobuz si pe strada nu stiu care, ca se fac 10 minute pana in statie". Oameni buni, reveniti-va, sunt cartiere in cluj unde faci 10 minute pana in statie si circula mai prost autobuzele decat in floresti.

3. Tot legat de faptul ca ala era rechin, nu-l vad bine. Asiguratorul o sa scoata cateva sute de mii de euro, daca nu milioane (cautati pe google, exista precedent in Romania, tot asa victima cu un mebru amputat - din pacate jumatate e partea avocatilor). Dupa care daca se dovedeste ca ala facea transport de persoane fara autorizatie, atestat, etc, asiguratorul o sa se indrepte impotriva lui si o sa-l jupoaie la piele (casa, etc). Aviz celorlalti rechini, uber, blabla car si toti restul care luati pentru 2, 3 lei oameni la ocazie.
Claudiu31-12-2017, 13:34
Ce deștept ești tu,sigur ești taximetrist
Sorin31-12-2017, 14:22
Nu sunt taximetrist, sunt "corporatist". Atrageam atentia celor care declara la incheierea RCA-ului ca folosesc masina pentru uz personal, familial, etc idiferent ce fac cu ea (taxi, uber, ia-ma nene, etc).
Nicu31-12-2017, 9:40
Șoferul vinovat este rechin de Cluj - Floresti! De atâția ani el și alții stau în stațiile de autobuz de la fosta Billa (de pe Calea Floresti), Colina în Manastur (stația lui 9) și Multiserv să ducă oamenii fără autorizație, fără atestat și alte acte obligatorii transportului de persoane dar nimeni dintre autoritățile din Cluj și Floresti nu s-a sesizat! Au fost și alte accidente produse de rechini cu victime dar și numeroase articole de presă apărute pe aceasta temă! Nu cred că este florestean care să nu știe de ei. Accidentul s-a produs din cauza că acest rechin a văzut oamenii in stație de pe cealaltă parte și a vrut să întoarcă in dreptul lor să îi întrebe dacă nu merg la Cluj! Urmările le știm cu toții! Poate de acum se vor autosesiza politiile din Cluj-Napoca și cea din Floresti să îi ia la întrebări pe rechinii ce stau în stație la Multiserv, Colina și fosta Billa că zilnic stau acolo până nu se mai întâmplă un accident de asta că zilnic stau acolo și nu-i deranjează nimeni!
kurios30-12-2017, 23:00
Vina este a unor godine analfabete care le strecoara carnetul de conducere unor alti analfabeti. Chiar nu se sesizeaza nimeni ca la numarul exagerat de accidente rutiere din Cluj, politia rutiera este prima suspecta?
Urs30-12-2017, 20:59
Tre sa,ti iai niste cursuri pt filmat,ca sincer dincolo de bunele tale intentii filmezi f prost,nu este nici o comunicare intre cadre,si nu sti nici fe anume sa filmezi
abc30-12-2017, 21:30
Tu nu ai dreptul sa faci asemena aprecieri, esti un analfabet.
georgian30-12-2017, 20:01
Este adevarat ca doamnei i-a fost amputat piciorul? Asa citisem pe un grup de facebook... E foarte trist dar sa nu va faceti iluzii ca va fi pedepsit prea drastic individul, ganditi-va ca Huidu a omorat 3 oameni si a primit inchisoare cu suspendare. Pana cand nu vor fi sanctionati la sange acesti indivizi care se cred prea destepti sa respecte regulile de circulatie astfel de tragedii vor fi la ordinea zilei...
De ce sunt tolerati acesti "bisnitari" sau "rechini" (spuneti-le cum vreti) care practica transportul ilegal de persoane fara sa ii deranjeze nimeni?
lulucluj 30-12-2017, 14:06
Apoi in FLOCESCI ,,totul e posibil ,,, la atitea vinituri te poti astepta la ori ce minune ........
ADEVAR30-12-2017, 12:42
Suntem un popor necioplit !!!!
Gigu30-12-2017, 8:51
Obsesia romanilor pt accidente. Stau, se uita si comenteaza. Zero minte :)))
....30-12-2017, 10:08
Si ce e asa de grav ca se uita?
Tudor30-12-2017, 0:56
Mare jurnalist esti tu mai! Ai tulburat si mai tare apele. Rupe-ti buletinul !!!
hm !30-12-2017, 1:20
Nu cred ca are buletin de cluj. Este prea destept si corect sa fie din neamul lui Boc cel semianalfabet.
mda30-12-2017, 7:36



@ 'Vadim' : Nimeni nu este o BALEGA mai mare ca tine, postac SILE! Te recunoaste oricine, intr-atit de prostoi esti.
Cineva30-12-2017, 9:13
Ne sufocam aici de ingradiri, de lipsa de viziune si realizari. Unii suntem de mai de mult de cand era Clujul aceasta si nici atunci nu foarte bine condus, dar era mai mult respect. Am facut scoli bune in Cluj, gandim mai mare, nu putem sa fim limitati si ingraditi. Sunt locuri unde la servicii se prefera oameni din alte parti decat din Cluj.
In Piata Mihai Viteazul, sunt multe de facut, asfaltat de exemplu, arata urat in unele parti, etc
Nu injurati grobioan.
...30-12-2017, 10:10
Tot ce este scris ingrosat este un citat... sper ca ai observat asta...
NU iau apararea stiri de cluj ca sunt penali, dar aici nu prea exista stire, decat citatul ala.
Tudor31-12-2017, 14:29
VADIM ACEL"JURNALIST" A ALIMENTAT EVENIMENTUL CU INTREBARILE ADRESATE SOFERILOR+"INCERCAREA DE A AJUTA" MAMA VICTIMEI. UN GUNOI. TOATE ASTEA PENTRU UN LIVE PE FACEBOOK. DIN PACATE IN SITUATII DE GENU ASTA APAR DE NICAIERI "REPORTERI" PTR LIVE URI PE FB. GUNOAIE!
Criculae30-12-2017, 0:28
Sa speram ca femeia se va reface si ca viata "soferului de 59" de ani va deveni un iad pe pamant multe zile de acum incolo.
Gunoiul!
haha30-12-2017, 19:27
Femeia se afla in stare grava. Intre viata si moarte. Are nevoie de sange. S-a postat acum cateva minute un anunt in acest sens pe infotrafic.
dr30-12-2017, 21:53
In coma, picior amputa, etc, etc. Sper ca individului vinovat sa i se confifiste pana si cana din care bea apa.
Mda30-12-2017, 0:24
Ttansportul in comun e mai sigur si mai rapid, nu?
.................30-12-2017, 10:11
Apai daca asteptai la coltul intersectiei sa te ia Bula cu masina nu puteai pati la fel?
hmmm30-12-2017, 0:16
Astia din comuna erou rakitele sunt invatati cu carul cu bivoli. Dar alti bivoli ca ei le pun prea usor volanul in mana. Daca astia sunt clujeni ca bok, russ si danku atunci ...
Stiu ca nu esti pesedist30-12-2017, 0:40
Constat ca esti un postac pesedist fraier , permanent , si prost .Un lingau si un taranoi ipocrit de jegos. Poti sa ne explici de ce destrabalata de mamuca-ta te-a avortat si tu totusi traiesti ? Sau...mai pe scurt : Ce treaba are "bok" cu accidentul ? Trateaza-ti schizofrenia bai sperma jegoasa...tragem toti la gura ta ! Bo$$ !
@hmmm30-12-2017, 1:11
ba c****-i m a t a !
@hmmm30-12-2017, 1:12
ba c urva-i m a t a !
@ala de sus30-12-2017, 7:04
L-ai caracterizat impecabil pe bocul tau: lingaul lui basescu, taranoi ipocrit de jegos provenit din satul inapoiat rachitele. Felicitari!
Vadim30-12-2017, 7:30
Ce-i ma bonistilor, v-ati vazut cu bonurile de cadou in mana si acu latrati de fericire? Ati facut cumparaturi de la Kaufland pentru famion si purtati vesnica recunostinta Bocului? Vezi ca e la promtie cozonac cu 2 lei, cu rahat si apa rece, jegosilor.
Dim Vadim Pesedistul Spurcat30-12-2017, 12:49
Vadime MARS LA TARLAUA LUI DADDY DIN TELEORMAN. Tu nu esti ardelean ba vierme, luati-as neamu de sclavi sudisti in pwla. In afara sa dai din gura nu stii, pai daca e asa rau la cluj muta-te fratele meu in mortii tai in teleorman unde e bine! JET
Vadim30-12-2017, 23:52
Tu fratele meu? De cand mai mizere paduche de genitale? Eu mi-s clujean de starbunici, mai hahalera , Voi astia vinituri ati distrus Clujul. habar nu aveti de voi, de cum e sa traitri civilizat, tute-n gaozu pe unde bei apa
@Dim31-12-2017, 0:40
bai pasarica,tocmai ca tu esti ala piizdos care vb aiurea pe net,din moment ce trimit pe unul,altul incoace si incolo ca o fetitza,de parca ar inseamna ceva,asa te-a invatat Boc asa-i?ca cei care nu-i dau limbutze in fiecare dimineata,la amiaza si seara nu sunt ardeleni,mai da-te dreak de limbist imbecil.
Dim Vadim Pesedistul Spurcat1-1-2018, 1:20
Voi vorbiti ma? Voi, clujeni?! Da-va-n fasz de hainanale din teleorman vaslui si ialomita !!! CURVELE IS IN SUD CWAE! MARS IN REGAT REGATENI PIZDITI