banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Accident grav pe Bulevardul Muncii! Un pieton a fost lovit în plin, chiar pe trecerea de pietoni

  





Un accident rutier grav, soldat cu rănirea unei persoane, a avut loc, luni seară, în jurul orei 18.50, pe Bulevardul Muncii, din municipiul Cluj-Napoca.

Conform IPJ Cluj, un bărbat, de 41 ani, din judeţul Timiş, în timp ce conducea o autospecializată pe Bulevardul Muncii, dinspre strada Oaşului, a surprins şi accidentat un bărbat, de 82 ani, din Cluj-Napoca, care, în calitate de pieton, era angajat în traversarea străzii, în zona trecerii de pietoni marcată şi semnalizată.

Accidentul s-a soldat cu rănirea gravă a pietonului, care a fost transportat la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale.

Oamenii legii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.

coral1_1_1.jpg
24-10-2017, 10:32
43 vizualizări
5 comentarii
Bogdan24-10-2017, 20:51
Victima e bunicul meu.Orice alt om la varsta lui ar fii murit.Nu si el.
Ion14-11-2017, 21:54
?
Dan Chiorean24-10-2017, 11:09
Ieri la ora 18:50 era bezna totala in tot clujul si nici un bec nu era aprins.
Am sunat la numarul 0264 596 030 ca sa le spun ca din cauza ca nu sunt aprinse becurile pe strada abia se vad pietonii ca niste umbre negre. Nu a raspuns nimeni la apelul meu.
Apelul meu a fost la ora 18:35

La ora 18:50 eram deja in Manastur si becurile in Manastur inca tot nu luminau.
Oare ce zice primaria despre asta?
Le-am scris acum 2 ani si i-am intrebat de nu lumineaza becurile in Cluj cand este intuneric si nu au raspuns.
Am pus o noua sesizare astazi - http://mycluj.e-primariaclujnapoca.ro -> categoria Iluminat public
Sa vedem ce raspund.


###########
Va rog reglementati orarul de funtionare al iluminatului public.
In zilele cu cer innourat trebuiesc aprinse becurile cand deja nu se mai vede pe strada.

Ieri, pe ploaie la ora 18:30 (in centru) pietonii se vedeau ca niste umbre negre.
La 18:50 (in cart. Manastur) iluminatul tot nu functiona.
Se pare ca a fost si un accident grav din cauza asta:
http://www.stiridecluj.ro/social/accident-grav-pe-bulevardul-muncii-un-pieton-a-fost-lovit-in-plin-chiar-pe-trecerea-de-pietoni

La ora 18:35 am sunat la numarul de telefon 0264 596 030 dar nu a raspuns nimeni.

Este de necrezut ca becurile lumineaza la ora 2 noaptea cand nu e nimeni pe drum dar fix cand se intuneca ele sunt stinse pentru a face economie.
Adica la ora 18:30 cande e plin de copii si adulti pe drum se face economie.

Cereti la electrica se instaleze un senzor crepuscular care sa apinda un bec atunci cand este intuneric. Asta ca sa stie cei de la electrica cand trebuie sa aprinda lumina in Cluj.
Nu mai umblati cu grafice si intervale din carti care va zic ele cand se face intuneric, intuneric este cand se aprinde senzorul crepuscular.
Lux24-10-2017, 16:51
De vreo 10 ani e jale la acest capitol, intradevar, mai ales cand ploua e crima cu lipsa iluminarii. Initial am crezut ca prostalaii astia s-au gasit sa faca economie, dar m-am convins ca nu, e pura prostie si durere la basca, asemena ipochimeni conduc destinele unui oras, centru cultural, universitar, medical, IT, Inovation, etc, etc. Rupti complect de realitate. Bai idiotilor, nu se vede ca e intuneric? Mor oameni, macar cineva de la politia rutiera sa se sesizeze, Doamne cata nemernicie!
dan25-10-2017, 17:55
Si daca platesti mai mult e bai.