Image 1 of 2

Social

Accident grav la Ambient, în cartierul Someșeni - FOTO

  



 

UPDATE

 

Un șofer 23 de ani, din Bistrița-Năsăud, din Beclean, în timp ce circula pe strada Traian Vuia spre Aurel Vlaicu, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, a intra pe sensul opus și a lovit un autoturism condus regulamentar de o femeie de 48 de ani din Cluj-Napoca.

 

Accidentul s-a soldat cu rănirea a cinci persoane, cei doi conducători auto și a trei pasageri din autoturismul care circula spre Apahida”, a precizat Carmen Jucan, purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj.

 

----------------------------- 

Un grav accident de circulație s-a produs duminică dimineața, în jurul orei 9.00, pe strada Traian Vuia, chiar lângă Ambient

 

Din primele informații rezultă că un BMW care circula dinspre Aeroportul Cluj a intrat pe contrasens, lovind frontal un VW, care se deplasa regulamentar.

 

Cele două autoturisme sunt avariate serios. La fața locului au intervenit pompieri ISU Cluj, SMURD -ul și Ambulanța.

 

 

Foto: Utilizatori Info Trafic Cluj / Facebook

coral nou_1.png
3-9-2017, 10:00
20946 vizualizări
163 comentarii
???7-9-2017, 15:20
Raman socata cata rautate este in aceasta lume si se mai mira lumea ca tinerii pleaca din tara, pentru ca in tarile civiliazate nu o sa vezi prea des atatea comentarii in necunostinta de cauza. Oricat de vinovat ar fi soferol nu cred ca ar trebuii sa il judecam noi, nu stim nici unul din noi ce este in sufletul lui si sunt convinsa ca regreta fiecare clipa din acest cumplit accident. Daca chiar victima accidentului este intelegatoare si cu bun simt, de ce sa judecam noi? In mometul in care nu ai nimivc bun de spus consider ca ar fi mai bine sa taci, esti mult mai castigat. Incerc sa imi explic de unde vine aceasta denumire "cocalar" ce legatura are cu acest nefericit accident? La ce ajuta sa jignim? Ne face pe noi mai buni? Multa sanatate tuturor victimelor!!
Costi8-9-2017, 9:30
Stie cineva starea soferului de la bmw
@cristi8-9-2017, 13:45
Este in stare stabilă, încă in investigatii la terapie intensivă,trebuie operat la un picior.
tom tom5-9-2017, 15:23
@de dimineata

Esti cu toate tiglele pe casa? Te stergi pe gura dupa ce duci la WC, apa o tragi? Probabil ca nu, nu cred ca ai auzit de asa ceva.
mai dupa amiaza5-9-2017, 15:32
vezi?
asa patesti daca "crosetezi" comentarii ilogice.Ti se raspnde la fel.
Si asta te lasa perpex.
dar ceva tot am inteles si este clar.Nu ai cultura generala!
sper sa te bantui..:-p
tom tom5-9-2017, 18:58
@mai dupa amiaza.
sigur, o sa ma bantui... pot sa iti spun si pe unde...
si la tine un lucru e sigur, te iubesti mult tare. apropo, care mana o preferi?
De seara5-9-2017, 19:27
Nu ne bucuram toti de așa experiențe ca si ale tale .Spor!
tom tom5-9-2017, 8:20
Daca ii dai pe mana un pistol, sau o pusca, sau un pistol mitraliera, cuiva (=idiot inconstient), si ala, fara sa vrea neaparat, se apuca si o vantura in stanga si in dreapta, pana reuseste sa iti infiga un glont in cap, sau si mai rau, iti omoara copiii, cat de mult te poti consola cu ideea ca era "baiat bun"?
PS: nu are adresant, dar sper sa se simta niste Dane si niste Adrieni, si niste BN-isti suparati ca le e criticat consateanul.
tot de dimineata5-9-2017, 9:18
ce te mai f*** grija ptr siguranta umana.

Pe mine m-ai convins!

partikip

unde semnez??

astia ca si tine l-au inspirat pe Creanga...
citez
"Mama ei, care torcea după horn, cuprinsă de spaimă, zvârli fusul din mână şi furca din brâu cât colo şi, sărind fără sine, o întrebă cu spaimă:

— Ce ai, draga mamei, ce-ţi este?!
— Mamă, mamă! Copilul meu are să moară!
— Când şi cum?
— Iată cum. Vezi drobul cel de sare pe horn?
— Îl văd. Şi?
— De s-a sui mâţa, are să-l trântească drept în capul copilului şi să mi-l omoare!
— Vai de mine şi de mine, că bine zici, fata mea; se vede că i s-au sfârşit mititelului zilele!"

intelegi? ori este prea profund pentru tine?
Dana5-9-2017, 9:28
Pt tom tom.Nu e vorba de criticat e vorba de cat de rautaciosa poate sa fie lumea .Adevarul e ca daca s-ar plati bani pe rautatea oamenilor , astazi , tara noastra ar fi plina de oameni ti nu de saraci.
tom tom5-9-2017, 15:20
@Dana
Da, lumea e rautacioasa. Uneori e cruda, mult prea mult. Dar, frustrarea lor e de inteles. Frustrarea lor nu omoara pe nimeni. Infatuarea, neatentia, inconstienta si ambitiile, da, omoara oameni.
Faptul ca unii isi varsa nervii pe aici (inclusiv eu mi-am ventilat niste frustrari legate de acest gen de soferi care "croseteaza" prin trafic, conduc cu viteza mult prea mare, etc.), nu e o crima. E, cel mult, o calomnie sau o mitocanie.
Insa, a le lua apararea acestui tip de soferi pe motiv ca sunt "baietii buni" nu e doar o prostie si o toleranta de neiertat, ci e de-a dreptul o invitatie, un cec in alb.
Asta nu pricep unii.
Vorbele zboara, unii au dreptate, altii nu, faptele raman, un sofer, cu ghinionul de rigoare (care ne paste pe toti, asa-i Adrian?), neatent o fractiune de secunda, scapa de sub control o masina (cu defecte tehnice sau nu), pe care o conduce cu viteza si cu fitze. Aproape mor oameni. Intra in spital. Raman cu traume. Fizice si psihice.
Dar nimic din acestea nu conteaza, "lumea e rea" ca vorbeste...
tom tom5-9-2017, 15:21
@tot de dimineata.
Nu pricep, dar nu pentru ca e prea profund. E doar fara sens.
observatie5-9-2017, 4:15
Totusi, VWul s-a paradit mai tare... De ce oare?
Andrei6-9-2017, 12:08
Crumple zones work by managing crash energy, absorbing it within the outer parts of the vehicle, rather than being directly transferred to the occupants, while also preventing intrusion into or deformation of the passenger cabin. This better protects car occupants against injury. This is achieved by controlled weakening of sacrificial outer parts of the car, while strengthening and increasing the rigidity of the inner part of the body of the car, making the passenger cabin into a 'safety cell', by using more reinforcing beams and higher strength steels.
&adina5-9-2017, 1:10
Da-ti doua palme sa nu ti le dau eu!
Bungardean6-9-2017, 12:39
Nu vrei sa va f*t eu cate 2 palme la fiecare ???va tine gura aici pe net. Atat! Sa va f*t pe toti fraieri ce sunteti ! Daca sunteti asa tari in palme si morti pe aici putem discuta personal.
Adina4-9-2017, 20:54
Robi nu merita sa moara! Trebuie sa ramana in viata, sa se chinuie! Poate asa vor invata si prietenii lui cocalari, ce inseamna responsabilitatea. E doar corect!
Adrian4-9-2017, 21:01
Intr-adevar, nu merita sa moara. Si totusi unii de pe site-ul asta continua sa zica asta
@Adrian4-9-2017, 21:10
bai, analfabet functional, mesajul spune de fapt ca merita o soarta mai crunta decat moartea. da e greu de cuprins atatea cuvinte pentru intr-un cap de tantalau
Dana4-9-2017, 23:58
Stau su ma intreb cine esti tu sa judeci soarta cuiva.Grija mare pentru ca ce semeni aia culegi ...
Danu5-9-2017, 14:11
Spune-mi si mie cine ii despagubeste victimele nevinovate, masina facuta praf, oase rupte, concedii medicale, copii traumatizati pe viata? Si din cauza unui idiot inconstient? RCA e fix zero, ii da ceva pe masina, al ,carui pret tot ei il evalueaza, poate ceva in functie de afectiunile si sechelele care raman nevinovatilor. Dar in rest cine ii face sa-si reia viata dinainte? Cine le va da inapoi anii furati prin spitale sau recuperari, concedii medicale, etc, etc? Sa-i fie tarana grea si neodihna vesnica animalului mort!!!!!
@Danu5-9-2017, 14:39
Asta este ideea de fapt, a gresit si desigur o sa plateasca.Nimeni nu contesta.Legea este lege!
Si eu nici nu am vazut pe nimeni care sa sustina asta! Tot ceea ce s-a cerut a fost un limbaj civilizat, fara jigniri , fara blesteme si fara etichete puse aiurea. Familia sa nu fie amintita s.a.m.d.
Sigur ca va plati,orice gresala se plateste si el deja a inceput.
Insa orice lucru si orice opinie se poate exprima civilizat.
Cineva zicea mai jos ca de fapt greul abia acum incepe.
Asa ca de ce sa te incarci cu un pacat bestemand?De ce verisorii, matusile , parintii si alte alea trebuie sa-l vada si disecat aici si facut in toate felurile cand stim cu totii ca baiatul ala va avea de acum de tras?Despre asta este vorba !
A incalcat o lege ,legea il va face sa plateasca!Dar ramane tot om.
A fost un accident!
Adrian5-9-2017, 15:11
Mi se pare corect insa lumea nu vrea sa inteleaga
Dani4-9-2017, 20:53
Dupa gandirea celor cu BMW , cu pardonu poti sa omori omu. "Da ce am facut sefu!?"
Adrian4-9-2017, 21:09
Prejudecatile astea..
Adrian4-9-2017, 20:20
Cei care il faceti pe Robi cocalar sau prost sau alte lucruri pe care nu aveti de unde sa le stiti, ar trebui sa incetati si sa nu mai judecati oamenii din niste lucruri care nu spun nimic despre respectiva persoana. Da, a avut viteza, dar categoric asta nu il face un om rau si nu va da dreptul sa il judecati. Daca ar fi facut aceasta fapta cu intentie, atunci mai zic.. dar asa, ar trebui sa va masurati putin cuvintele. Robi sufera.. si nu e bine.. la fel si familia lui. Si nimeni nu merita acest fel de suferinta.
@Adrian4-9-2017, 20:45
faptul ca nu are respect pentru cei din jur spune foarte multe despre amicul tau. poate ne explici ce (nu) are in cap cand croseteaza in viteza printre masini care circula regulamentar. se crede superior fraierilor? mare sofer? intangibil? exact genul asta de atitudine il face un cocalar si un om de kkt, nu cazanul ala de doi bani pe care nu o sa-l mai piloteze
@Adrian4-9-2017, 20:48
Dragule, sa sufere si sa sufere mult pentru ca lipsa de responsabilitate si lipsa de respect pentru viata celor din jur provoaca suferinta!!!! Sa sufere de 100 de ori mai mult decat sufera victimele lui !!!! Robi e doar un ratat de cocalar!!!!
Adrian4-9-2017, 20:51
Ma cum stiti voi sa judecati. Jur, mi se pare asa amuzant.
horus4-9-2017, 20:54
Ce sa faci si tu, razi ca proasta la poola, ca mai mult nu te duce capul.
Adrian4-9-2017, 20:54
Mi scarba de voi, sincer. Incercati sa intelegeti si sa pricepeti ca el nu a fost rau intentionat.
@Adrian4-9-2017, 21:21
Adrian, deja depasesti bariera imbecilitati...esti ridicol de redus, din pacate si tu si dobitocul de Robi sunteti la accelasi nivel! Mai, voi nu meritati sa traiti in societate....rebuturi ca si voi ar trebui exilate pe o insula departe asfel incat sa nu mai puteti face rau societati!
Adrian4-9-2017, 21:50
Viata e nedreapta
@Adrian4-9-2017, 22:27
Da Adrian, aici ai dreptate : " viata e nedreapta"! ......Tu si Robi nu ar trebui sa existati, de accea viata e nedreapta!
Adrian4-9-2017, 23:24
Ba sincer ce pot sa zic ii ca esti un gunoi
S***5-9-2017, 1:10
Ba c**** pe bat ce esti cine p**** matii ti a zis tie ca croseta printre masini.? Informeaza-te inainte de a vorbi !! Clar ai o problema mare cu baiatul asta, altfel nu vad cum poti scrie asemenea rahaturi. Dumnezeu e sus si ne da fiecaruia ceea ce meritam , nu esti tu dumnezeu asa ca nu te mai preocupa de soarta baiatului asta. Vezi ti de treburile tale, frustrat ce esti! Sa mi bag ceva in viata voatra plictisitoare , ca altfel in mod sigur n ati sta aici sa l blestemati pe copilul asta. Asa cocolar si alte apelative pe care le folositi voi , baiatul asta a terminat o favultate , munceste si isi vede linistit de viata lui. Nici intr-un caz nu jigneste asa cum o faceti unii, n ar spune un cuvant urat la adresa altuia, asa ca stati si ganditi va care e mai cocalar sau mai imbecil dintre voi?
@S***5-9-2017, 7:53
Cocalari ratati fac front comun si se apara:)))) Sunteti doar niste ratati ca si cacatttul de Robi ca a distrus niste vieti!!!!!
Adrian5-9-2017, 11:26
Ce vieti a distrus mai exact?
5-9-2017, 12:43
O distrus-o pe ma-ta fraiere
matusa ta5-9-2017, 14:21
Vezi ca mata e mai distrusa ca si mama lui Adrian cand a constatat ce ce suflet plin de venin poti sa ai,dar incerc sa i-ti gasesc o scuza: sigur esti prea frustrat
adina4-9-2017, 19:55
Ma Vladut draga, tu cu betele alea infipte in c** vrei sa te bati ? :))) Sora mea are 12 ani, face lupte de 3, si daca ea prinde la tine, nici rahat de analize nu ramane din nadragii tai :)))
5-9-2017, 13:39
Amuzant! Ne comportam ca la 12 ani, intocmai. Ne amenintam cu bataia! Du-te adina draga, ca mare prostie zace in tine.
Grelus Kahraman Vladut 4-9-2017, 16:05
ma gasesti pe fb cu numele asta daca vrei sa ne batem
anonim4-9-2017, 16:34
s-o s*** fraiere
Grelus Kahraman Vladut4-9-2017, 16:37
asta daca vii in beclean
jiji4-9-2017, 17:02
Ma, da ai o fata de impins tractorul, urata fizionomie, de obicei chipul e oglinda sufletului. Tugulane.
@grelus4-9-2017, 17:38
Tu chiar ieși cu fața aia pe stradă?
@Grelus Kahraman Vladut4-9-2017, 17:45
Am vazut si cururi de maimuta mai frumoase decat fata ta:))))))
@jiji4-9-2017, 17:48
Daca e adevarat ca "de obicei chipul e oglinda sufletului" nu vreau sa-mi imaginez ce suflet urat/fatza urata ai tu.
Cine rade de altul SIGUR nu are suflet frumos. Vezi ca frumusetea fetei ti-o poti pierde intr-o clipa. Nu te ingamfa, ca Dumnezeu ti-a dat fatza. Tu nu ai niciun merit, ca sa fii mandru ca esti frumos.
jiji5-9-2017, 6:23
Nu te strofoca atat cu imaginatia, mai bine pune mana pe carte si invata limba romana, apoi fa exercitii de imaginatie, de estetica, de fizioantropometrie. Idiotas.
@jiji5-9-2017, 10:29
@jiji

Nu vad de ce ar trebui sa pun mana pe carte sa invat limba romana?!?!
Ti se pare ca am scris incorect?
Inseamna ca tu nu ai habar de limba romana. Idiotas sigur nu e in limba romana :-DDD

Doar imi arati ca ai suflet urat, deci conform logicii tale esti si urat la fata. De aia ti-e rusine sa iesi afara si stai in casa si aberezi din spatele calculatorului. ;-DDD
Domb4-9-2017, 15:55
Scrieți-vă contu de facebook copiilor va dau la m***
mama lui Domb4-9-2017, 15:59
Domb, nici tu nu mai vrei laptic?

vrei sa imi bati clientii de la videochat?
costica4-9-2017, 15:51
Oferim lucru la domiciliu: cautam persoane capabile sa obtina chiar din prima luna rezultatele pe baza carora sa castige 1500 RON (lei noi) lunar. Oferim contract de comision care va garanteaza plata rezultatelor. Ne gasiti la adresa de email:
pacurarucostica1963@gmail com
Alex4-9-2017, 14:08
Ba astia mustii astia care comenteaza lasati-mi adresele voastre de fb sa va iau pe toti mortii in p*** sa va dea dumnezeu numa sanatate cacacisilor ambulanti
mama lui Alex4-9-2017, 15:36
fiule, nu-i frumos ca sa ceri adresele de facebook ale oamenilor si sa ii bati
nu va mai avea cine ca sa urmareasca videochatul meu...

daca o superi pe mami, nu mai primesti laptic!
Alex4-9-2017, 15:54
Sa va dau la m*** Anonimilor
mama lui Alex4-9-2017, 15:58
gata! nu mai primesti laptic Alex!
Dudu4-9-2017, 15:59
Alex. Esti ANALFABET!
@Alex4-9-2017, 16:35
te bat cand vrei tu cretinule
mama mamii matii4-9-2017, 16:36
Mai asta ce ai treaba cu mamele,S*** tu daca mata da lapte!!!!!!!!!MAMELUCULE.
mama lui Alex4-9-2017, 16:46
daca intri pe videochat, ai sa vezi ca este si mama ta acolo
suntem colege
Adrian4-9-2017, 23:18
Stai calm Alex ca la ce mentalitate au unii de pe site-ul asta nici nu merita sa ii injuri. Robi cum e?
Remuss4-9-2017, 0:22
Cu BN circula doua tipuri de soferi: aia cu clop de pe la Bargaie (10%), ce merg cu 49,9Km/h si rotile din stanga pe axul drumului si ceilalti care conduc turbat, ca in Rusia. Daca mai au si BMW..e "alinierea planetelor".
gigi4-9-2017, 10:38
Adevar graiesti. Drumul Cluj-Napoca catre Dej, rachete is cei din BN. Curba, no problem, linie continua, no problem, Linie dreapta si discotinua cu vizibilitate 200km la ora. Tipic BN.
Carlos4-9-2017, 12:15
Zi BN si... trage apa
Alex4-9-2017, 14:03
Pisatule da mi adresa ta sa iti rupem muia astia din bn, lasati comentari cu conturile voastre de fb sau vi rusine cu fata voastra? Sa stiu si eu cu ce copii lesinati stau de vorba
@Alex4-9-2017, 16:38
ne pisam pe bistritieni cei mai prosti gunoieri
du-te inapoi in Chizdrita vinitura
RR4-9-2017, 17:44
@ Remuss gigi Carlos si @Alex

Mai orbilor, cand sunt accidente sau talharii si crime facute de clujeni taceti ca kakatii in iarba. Atunci nu vedeti nimic.
Cum e vorba de AB, BN, MM samd, cum sariti cu gura in poola si ii numiti vinituri.
Voi, astia "4 fantastici" cu ce sunteti mai breji decat bistritenii?
Ba mai mult clujenii sunt in topul accidentelor

http://www.businessmagazin.ro/actualitate/in-ce-judete-se-afla-cei-mai-periculosi-soferi-din-romania-16235223
Remuss5-9-2017, 2:21
@RR
Probabil sunt mai multi Clujeni in topul accidentelor, pentru ca-s mai multi.la numar..si accident e si ala cand freci aripa cuiva. Da astia de BN cand fac accidente se aduna si CSAT-ul sa vada cum trebuie procedat, . Apoi, "Clujeni" is si aia de pe la BN ce dupa ce taticu' a taiat lemnele de pe toate padurile si paraiele i-a cumparat beizadei BMV-u, sa vina la Cluj si sa arate ca-i bazat. Nu mai incape in zona, e prea mic orasul pentru ei...Macar de ar veni cu personalul sau Tabita-Tour, nu de parca o primit bonus la masina si o sosea personala, ingamfat si plin de beshini.
RR5-9-2017, 10:40
@Remuss

Lasa ca sunt destule accidente mortale facute de clujeni, nu doar frecatul aripii.
Nu cred ca ti-ar placea sa te asociez cu baiatul de 16 ani acuzat de tentativa de omor doar fiindca sunteti din acelasi judet.
Evident ca sunt multi bistriteni idioti, la fel cum sunt si clujeni. Dar sa nu generalizam.

Vad ca te duce mintea; atunci de ce vrei sa gandesti cu prejudecati si sa faci ura intre romani ardeleni. Nu e destul ca ungurii extremisti din secuime provoaca ura intre romani si unguri. Trebuie sa ne uram si noi romanii, intre noi?

Numai bine!
Remuss6-9-2017, 0:12
Nu am prejudecati si ma feresc de ele. Nici nu vreau sa se inteleaga ca "toti" bistritenii sunt in aceasi oala DAR: circul foarte des pe ruta Cluj-Dej si observ (chiar ma intereseaza) temperamentul responsabilitatea si talentul participantilor la trafic. Cand vad in retrovizoare cate un Golf 3, de ex ce se screme sa depaseasca pe linie continua, fara prea mari resurse oferite de motorul de sub curul lui, cum croseteaza el ca un Schumaker, ma si bag la pariu ca are numere de BN. Ghici: in 8 din 10 cazuri castig. Peste tot sunt soferi buni, prosti si iresponsabili, dar procentul de iresponsabili este peste medie la BN. Probabil ceva complex, alimentatia, obiceiurile de la hora din sat..nu stiu. Pentru mine astia-s un fel de vasluieni ai ardealului :)
Karmen3-9-2017, 22:51
Pentru toti cei care.i doresc raul:Luati.l voi pe tot ca nu se supara nimeni.
BN4-9-2017, 20:00
Inteligenta replica Karmen. Bravo ;-)
VERONICA3-9-2017, 22:16
COmentati cat vreti ,dar viata a patru persoane au fost puse in pericol.Fereasca bunul Dumnezeu de asa ceva.
grammarly4-9-2017, 11:56
VIATA A PATRU PERSOANE AU FOST PUSE IN PERICOL
@veronica4-9-2017, 18:14
Veronica fata buna umbla noaptea dupa p.ula
denso3-9-2017, 21:24
Daca se conduce precum se vorbeste pe acest topic ...nu ne mai mira nimic .
Parerea mea e sa asteptam verdictul politiei , sa nu ne aventuram in remarci rautacioase , deobicei intr-un accident e ca la divort, ambii sunt vinovati dar fiecare arunca pe celalalt vina .
Printre altele un sofat preventiv contine si bun simt si macar 10 clase .
@denso3-9-2017, 21:58
si care ar fi vina celui cu vw dupa mintea ta cea putina si atat de intelept echilibrata? ca circula pe acelasi drum cu boul cocalar pilot?
Noname3-9-2017, 22:06
BMW-ul a fost de vina, a intrat de pe contrases in acel vw, care circula regulamentar si cu viteza regulamentara si spun asta in cunoștința de cauza, am avut rude in acel vw
@denso3-9-2017, 22:27
Da mai @denso, esti de o prostie foarte densa, ca dupa logica ta si victima violului e de vina, sau are o parte de vina pentru ca avea fusta, nu? Sau daca nu avea fusta, era de vina pentru ca era femeie, nu?
Banuiesc ca esti genul ala de imbecil care-si bate nevasta asa, preventiv, ca stie ea "ce-o facut".
Singura "vina" a VW-ului a fost ca era pe drum fix la ora aia cand pe imbecilul cu "bojler elado" il strangea talentul de pilot. De coaie.
Uau3-9-2017, 21:09
Incredibil ce accidente au loc când mergi cu 50 km/h.
Andreea3-9-2017, 20:41
Sa va fie rusine celor care adaugati comentariile rautacioase, ar trebui sa spuneti doamne fereste si sa nu judecati ca nu se stie niciodata cand puteti ajunge in locul lui. Sunteti de doi lei! Nu zice nimeni sa-i plangeri de mila, dar nici in halul asta. Azi e el, maine am putra fi oricare dintre noi. Mai bine uitati-va in curtea voastra inainte de a comenta si daca tot o faceti, documentati-va mai intai!!! Nu pot sa imi imaginez ce suflet aveti unii! Bine ca sunteti voi perfecti! Imi dau seama cine sunteti dupa ceea ce ati putut scrie. Daca el e cocalar sau mai stiu eu cum, nu vreau sa ma pronunt asupra voastra! Rusine!
Logică?3-9-2017, 21:16
Oricând ni se poate întâmpla să dea unul peste noi alunecând de pe contra-sens. Yep, that's so f-ing true.

Probabil dacă poliția ar sta să vadă cine merge cu până la 60 km/h prin Cluj și ar suspenda permisele de conducere, ar rămâne 10 șoferi în tot Clujul.
@Andreea3-9-2017, 22:35
Andreea, esti imbecila. Daca ai fi violata de unu' care tocmai o iesit de la puscarie, tot asa i-ai gasi scuze? Ca saracu' era statu si avea chef de tavaleala? Ca poate frate-to sau taica-to ar fi putut fi in locul lui? Sunt curios, ce scuze i-ai mai gasi, in momentul in care TU esti victima?
Ce legatura are faptul ca eu incerc sa imi duc o viata normala cu faptul ca un dobitoc cu bmv face curse prin oras si omoara oameni nevinovati???
Sa-l scuz doar pentru ca eu as putea sa fiu in locul lui???
Pai asa ce crima s-ar mai pedepsi? Ca putem fi empatici cu orice criminal. Sa-i intelegem pe toti ca au probleme si necazuri?
Proasta educatie ti-au dat parintii tai!
Paul4-9-2017, 7:11
Sa va f*t pe toti. Injurati aici cat va tine gura. Sunteti toti smecheri si tari in gura in spatele unor nume. As fi curios daca injurati asa si fata in fata. Voi stiti tot ! Oameni "destepti" !. IDIOTILOR !!!!!
@paul4-9-2017, 9:55
paulica, esti popo sau zmeu? intreb, tinand cont ca majoritatea alora pe care vrei sa-i footzi sunt barbati. iesi la interval cu un nume si o adresa daca vrei sa fii injurat direct in rat
@paul4-9-2017, 10:40
Hai in fata. Da o adresa. Si ne vedem, retardatule.
Dan Manastur4-9-2017, 11:46
Proasta mai esti Andreea draga....Conduci linistit pe banda ta si te omoara un nebun care intra pe contrasens si tu vrei sa nu comentam ?Daca ti se intimpla familiei tale??Taci ca proasta,ii ingropi si iti vezi mai departe de viata,ca ..stii vorba aia;'mortii cu mortii si vii cu vii '?!Vezi-ti de cratita si de shoping-uri prin Mall-uri nu-ti mai da cu parerea !Cit despre accident,ce sa zic,ca sa ajungi pe contrasens trebuie sa ai in curba aia peste 100km/h.Bine ca n-a murit nimeni.
Andreea4-9-2017, 13:40
Bine ca s proasta sau imbecila si needucata. Voi cum sunteti cand vorbiti asa, fara a ma cunoaste? Nu ca i dau dreptate si incurajez pe cineva sa mearga cu viteza sau sa mai faca cine stie ce in trafic, dar cum naiba sa scrii "sa moara in chinuri " si alte rahaturi. Mai bine proasta ca mine sau cum m-ati mai facut decat ca voi !
Plus ca multi dintre cei care comenteaza nu aveti habar despre ceea ce s-a intamplat...asa ca m-ai usor!
@andreea4-9-2017, 13:48
pai lamureste-ne din putul gandirii tale ce s-a intamplat. mergea incet si a derapat pe o coaja de banana, ca altfel soferul e baiat bun, intelectual rasat, respectuos si umblat la filarmonica din beclean. iar cand scrii "m-ai usor" in loc de "mai usor", da, esti proasta. dar nu stim noi si de vina o fi auto correct-ul
Andreea4-9-2017, 13:58
Sincer chiar nu ma intereseaza care e parerea ta. Comenteaza cat vrei. Dumnezeu e sus.
Burdujica3-9-2017, 20:39
Esti înfiorător!
Oale3-9-2017, 21:07
Hmm, conduc de 8 ani, am fost de la Oceanul Atlantic până-n Moldova noastră cu mașina, singurului accident a fost în Cluj când cineva de 18 ani s-a băgat în fața mea.

Oare de ce mie nu mi se întâmplă să ies pe contra-sens și să produc accidente. Oh, wait. Fiindcă merg cu 60 km/h.
Alex4-9-2017, 14:17
Ma pis pe tine si pe mersu tau de 60kmh
Dana4-9-2017, 15:05
Eu as zice mai bine sa nu ceri osanda...
.5-9-2017, 12:48
Facea pe mata burdujelu pulii. sa mi areti tu mie unde facea slalom. Mai taci daca nu stii !
de dimineata4-9-2017, 9:16
E usor a scrie "coment"
Când nimic nu ai a spune,
Insirând cuvinte goale
Ce din coada au sa sune.

sa ma ierte Eminescu!
gigi spaga4-9-2017, 17:33
aaaamen brother tom tom!
@tom tom4-9-2017, 17:55
Fiecare cum credem,du-te si mai lucra ceva ,aici vorbim fiecare ce vrem si ne doare undeva de parerea ta
tom tom5-9-2017, 8:14
@de dimineata.
O cafea, ceva? Pentru ce sa te ierte Eminescu? Pentru lipsa de imaginatie, pentru plagiat, sau pentru prostie?

@(@tom tom)
Buna dimineata si tie, troll posac. Am fost la lucru. Tu? PS: vezi ca esti in eroare. Cu exceptia cazului ca bati la calculator pentru o sleahta de analfabeti prieteni cu accidentantistul pilot care nu stiu sa scrie, am indicii clare ca esti doar unul... Ia uite-te in oglinda si numara, da' lasa tuica jos.
de dimineata5-9-2017, 9:03
jeg uman, ciocul mic! muncesc ca doar cei ca si tine trebuie sa-si ia de undeva ajutorul social.
atat ca m-a absorbit gaura neagra a gandirii tale.

Esti convalescent dupa o lobotomie. si nu doar eu vad asta!

Nu stiu cine-i individul, sa-i dea domnul sanatate, dar cred ca tu stii si te pare ca te-o complexat candva!
Altfel nu-mi explic inversunarea. Ave masina mai tare decat a ta? Ori macar ai masina? Ti-o furat gagica? Ori macar ai avut vreodata gagica?
da esti jeg.......din cel mai jeg!
de dimineata5-9-2017, 9:08
si macar el are cine sa-l apere, nu este sigur...........tu te zbati singur pe aici si vei crapa, ori te vei inneca cu propria voma a sufletului tau negru!

si fecalele s-ar simti jignite daca te-as incadra in clasa lor!
Andrei4-9-2017, 9:48
Eu am fost pasagerul, fata dreapta din VW când sa întâmplat accidentul. Eu am scăpat cel mai ușor din accident, duar cu zgârieturi, și vânătăi. In scump Mătușa mea șofer, are sternul fisurat, soramea de 11 ani piciorul rupt și un ochi vânat. Și verișoara mea de 12 ani are un picior și o mâna rupta. In rest noi suntem in viața și in regula. Mașina varza inclusiv interiorul. Toți purtam centuri, și airbagurile au ieșit. Eu am fost singurul care a fost conștient tot timpul. Cățelușa mea a fugit din mașina și încă o caut, dacă o vedeți un Bichon maltez talie foarte mică Răspunde la numele Mery va rog sa m-a contactați. Va mulțumesc mult, și imi pare foarte rău pentru șoferul Robert din BMW.
laura4-9-2017, 10:27
Multumesc pentru raspuns draga Andrei. Iti doresc multa sanatate tie si familiei si sa va faceti bine repede.Faptul ca ati purtat centuri a ajutat enorm.
Sper sa gasesti catelusa si viata ta sa fie frumoasa ,pe masura sufletului tau.
Faptul ca tie, victima in accident iti pare rau pentru sofer arata ca esti un suflet minunat.
Sa treaca cu bine toata lumea peste acest impact si sa fie de invatatura pentru toata lumea.
Inca o data sanatate multa!
Andrei4-9-2017, 10:51
Mai făcut sa emoționez. Îți mulțumesc fuarte mult, sa la fel îți doresc sănătate multă!
marius4-9-2017, 16:44
buna Andrei.
in primul rand iti doresc sanatate.
Am vazut ca ai intrebat de cel care a provocat accidentul, nu sunt din familie dar pot sa-ti spun ca
desii nu este bine momentan sunt destul de mari sansele sa-ti ceara scuze personal.
Nu scriu mai mult pentru a nu atrage comentarii rauvoitoare.Sper sa o gasiti pe catelusa.
@andrei4-9-2017, 18:17
deci stai sa inteleg Andrei:

Mătușa mea șofer, are sternul fisurat, soramea de 11 ani piciorul rupt și un ochi vânat. Și verișoara mea de 12 ani are un picior și o mâna rupta

si tu cauti potaia de caine
Adrian4-9-2017, 18:31
O sa fie bine totusi? Adica o sa isi revina?
laura4-9-2017, 18:59
Andrei om fain, ai scapat din impact ptr ca a fost un accident.Dar aici gasesti oameni rău intentionati si plini de venin.Astia sunt mai periculoși.De ei nu o sa scapi.Eu am dedus ca esti un pustan ,oricum sub 16 ani te-am tratat ca atare dar unora nu le pasa.Nu au unde vărsa veninul ,au găsit acest necaz si se bucură.
Eu am vazut pe facebook anunt despre cățelușa voastră sper sa apară.Am incredere ca ai capacitatea de-a îi ignora pe cei care au patinoar pentru neuronul singuratic in loc de creier.
Pe ei nu-i intereseaza ca tocmai ai trait o dramă.
Ai incredere ca totul va fi BINE.
Am si eu copii, nu puțini :-) si nu as vrea sa treacă nici prin ceea ce ai trecut ieri si nici prin nepăsarea pe care o afișează unele specimene pe aici asa zis umane!
Adrian4-9-2017, 19:20
Nu cred ca cel care a raspuns la comentariu a fost rau intentionat ci pur si simplu curios
laura4-9-2017, 19:23
Ești grozav!
Un pacifist veritabil.
Te salut!
Nicoleta4-9-2017, 20:45
Andrei nu le poate ajuta acum cu nimic pe fete,deci daca o cauta pe Meri nu greseste cu nimic,din contra si ea facea parte din familie si sunt sigura ca Stefana si Camelia s ar bucura daca ar gasio Meri
Dana3-9-2017, 23:40
Eu cred ca nimeni nu e in masura sa judece pe nimeni in afara de Dumnezeu .Tuturor persoanelor pline de rautate ,as vrea sa le spun ca inainte de a arunca cu noroi ar trebui sa se gandeasca ca raul pe care il doresc ei astazi cuiva ,intr-o zi poate se v-a intoarce asupra lor.
Carlos4-9-2017, 9:50
Fã Dano, nu dorim raul nimanui si nu aruncam cu noroi in nimeni, insa avem pretentia sa se inaspreasca consecintele incalcarii legilor in vigoare pentru ca maine poti fi tu in locul soferului din VW.
Dana4-9-2017, 14:48
Bai Carlos, la fel de bine poti sa fi si tu in locul soferului din BMW.Nu sti exact cum a fost,nu ai vazut pt ca nu ai fost acolo ...Daca chiar vreti sa schimbati ceva eu cred ca solutia nu consta in comentarii rautaceoase
Dan Manastur4-9-2017, 11:57
Corect Pasager,speta e identica cu cei care-si iau PitBull.Au impresia ca sint de n-ori mai puternici.
Stai, ce?3-9-2017, 21:13
Ăsta merge cu viteză în oraș, are un accident 100% voit și noi suntem ăia răutăcioși?
Silvia3-9-2017, 21:22
Da exact...sunteti la fel!Nu vă pasă!
Silvia3-9-2017, 21:24
Scuze, voi sunteti mai răi.Loviti in cei căzuți deja!
@Silvia3-9-2017, 22:09
Auzi, intelepciunea poolii, de ideea ca boul de la volan sa se gandeasca la si sa respecte vietile celor din jur ce zici? Aberant, nu?, cat timp nu da doi bani pe viata lui.
Silvia3-9-2017, 22:25
Dacă nu ai fi citit printre randuri ai fi băgat de seamă ca am zis.
Dar fiind așa de ocupat/ă sa iei poola in gură , nu ai bagat de seama.
Ori nu ai înteles, văd ca ai vocabularul limitat.
Silvia3-9-2017, 22:28
Am spus ca sunteți ca si el, daca ti-o picat prost clar nu am zis de bine!
Dar deh...esti o'aia de a lui Daea!
@Silvia3-9-2017, 22:50
@Silvia: iti doresc sa ti se intample tie sau cuiva drag, sa fi o victima nevinovata si apoi sa vedem daca-i vei la fel de iertatoare. Cu agresorul.
Daca ai fi victima unui viol, ai fi deacord ca singura pedeapsa a violatorului sa fie doar procesele lui de constiinta? Noi, astialalti care incercam (a se citi ne chinuim) sa ducem o viata normala, nu putem sa infieram acest tip de comportament de cocalar care-si bate joc de orice regului si de viata noastra, doar pentru ca acel criminal este deja "cazut la pamant"?
Nu crezi ca, dimpotriva, aceste lucruri se intampla in RO (condus agresiv si omorat oameni, condus beat la volan si omorat oameni, etc), TOCMAI pentru ca pedepsele sunt muuuult prea mici la noi? Sunt foarte multi soferi care au omorat 3-4 oameni (le putem spune "instant serial killer") dar NU au patit nimic, nici o zi de puscarie. In State faci 20-30 de ani de puscarie pentru asa ceva. Dar la noi, vaaaai, vor trai cu procesele de constiinta! Asta va fi cea mai mare pedeapsa!
Repet, daca ti se intample tie sau cuiva drag sunt ferm convinsa ca-ti vei schimba punctul de vedere.
Iar oamenii care respecta regulile si se comporta normal, nu ca au dreptul dar sunt obligati sa ia atiudine fata de asemenea fapte.
Silvia3-9-2017, 22:59
No vezi ce iute imi urezi de "bine"??
Contextul in care o faci nu te scuză.Ba din contra una este un accident si alta sa gandesti in halul asta.
Sunt persoane care comentează fara sa gandeasca la cei nevinovati care s-au trezit victime morale după acest accident.Exact cum el nu s-a gandit cand a apasat pedala.Punct...nu-i mare filosofie.
Lucrurile din păcate sunt abia la inceput.
Si multam fain de urări, să ți se întoarcă insutit si inmiit!
Așa după sufletel!
Eu nu doresc sa ti se întâmple decât ceea ce mi-ai urat!
Silvia3-9-2017, 23:04
Si asta cu vorbele cu legile...ma lasi?
Toate la vremea lor!Sigur amu legea sta si citeste ura....si stabileste pedeapsa!Asta este problema la noi...daca e radar de ce e, daca e patrula de ce e...daca nu e , de ce nu e...
Si toti aia care ii jignesc familia sigur o fac din respect ptr lege.
Nu stiu ce comentariu ai pus ptr ca folosesti numele meu....asa ca nu inteleg de ce te-ai atacat ase de rău.

klauss4-9-2017, 11:29
@Silvia - e corect ce spui, dar asa, cu jumatate de masura. Normal ca ce s-a intamplat aceului conducator de BMW se putea intampla oricui.Exista si varianta asta sa derapezi sa dai peste un nefericit si asta sa fie singura ta vina. Dar ce spun toti pe aici e ca daca s-ar fi respectat minimul de reguli de circulatie + conducerea preventiva sigur nu se ajungea aici. Si aici se rupe firul ideii tale. NU poti manifesta prea multa empatie cu acel conducator auto. Nici daca se grabea cu copilul la spital nu avea scuza, trebuia sa adapteze viteza la conditiile de drum. Mai ales ca avea BMW si mai era si combi pe deasupra, ca le fuge fundul trin-o veselie pe viraje. Undeva exista o limita a intelegerii, si trebuie sa zici stop.
@Silvia4-9-2017, 11:35
silvia, asa-i ca esti o tzoapa din beclean prietena cu coca de la volan si frumosul ala debordand de inteligenta, Grelus Kahraman Vladut? bine, ca nu ai cum sa realizezi ce panarama esti, e o alta poveste
Silvia4-9-2017, 11:46
@klauss, am provocat si eu un accident acum cca patru ani, toata lumea este acum bine, poveste lunga. Vreau si am vrut sa spun ca nici un membru a familiei mele nu a fost vinovat de comportamentul meu.
Eu in acele momente preferam sa fiu la puscarie mai degraba decat in sala de urgente asteptand rezultatele investigatiilor a cinci persoane.
si as fi preferat ca familia mea sa fie teleporata pe alta planeta, numai sa nu vada si sa nu auda ceea ce se intampla.

si aici vorbesc de baligile fierbinti ..uite cum este cea care a aparut intre comentariul tau si raspunsul meu!
Silvia4-9-2017, 11:51
am uitat........am platit cu varf si indesat si legea s-a aplicat in ceea ce m-a privit.
Astea sunt lucruri pe care obligatoriu ni le asumam.

Si asa va fi si acest caz.