banner vertical 155x600 ACI.jpg
banner vertical 155x600 ACI_1.jpg

Social

Accident grav, cu multiple victime, la Jucu! Trei autoturisme implicate FOTO și VIDEO

  





Un accident rutier grav a avut loc, luni, în jurul orei 12.55, pe raza localității clujene Jucu.

Din primele informații, în accident au fost implicate patru autoturisme, cauza probabilă fiind depășirea neregulamentară.

În urma impactului, patru persoane ar fi fost rănite.

Momentan circulația se desfșăară alternativ pe un singur sens.

Vom reveni cu amănunte...

 

------------------------------------

 

UPDATE

 

Conform reprezentanților ISU, pompierii au intervenit cu două autospeciale cu modul de descarcerare și două ambulanțe SMURD și una SAJ. Au fost asistate medical 4 persoane, dintre care două în stare gravă, pentru una fiind necesar scoaterea din autovehicul folosind echipamentele specifice a.î. să nu fie agravate traumatismele suferite.  

 

Toate persoanele asistate erau în stare de conștiență la sosirea echipajelor SMURD, însă una dintre victime a precizat că a avut o pierdere parțială de conștiință, înainte de sosirea echipelor specializate. 

 

 

Nu au fost alte efecte înregistrate ca urmare a accidentului.

 

---------------------------------------

 

Update 2

 

Conform oamenilor legii, un barbat de 29 ani, din municipiul Gherla, în timp ce conducea un autoturim pe DN1C, dinspre Cluj spre Gherla, din cauza nepăstrării unei distante corespunzatoare fata de autovehiculul care îl preceda, condus de un barbat de 43 ani, din judetul Timiș, a intrat in coliziune fata spate. In urma coliziunii, autoturismul condus de barbatul din Gherla a fost  proiectat pe sensul opus de circulație unde a intrat in coliziune frontala cu autovehiculul condus de un barbat de 56 ani, din comuna Groși, judetul Maramureș. 

 

In urma accidentului, toti conducătorii auto, precum și un pasager, au suferit leziuni, motiv pentru care au fost transportați la UPU Cluj.

 

 

coral1_1_1.jpg
15-10-2018, 13:41
489 vizualizări
16 comentarii
parere16-10-2018, 5:34
In toata tara sunt anual in jur de 2000 de decedati datorita accidentelor auto. Se pare ca Clujul paduretului contribuie cu 50% la acest trist record.
un sofer15-10-2018, 14:27
Problema drumului respectiv e ca lumea are impresia ca acolo sunt cate 2 benzi pe fiecare sens si asta genereaza tot felul de depasiri la limita.
andi15-10-2018, 15:23
daca pt tine depasirea pe dreapta este "la limita" atunci nu meriti sa ai carnet....
iii15-10-2018, 17:47
Da, daca "intreci" o masina pe cealalta banda de acelasi sens, nu se considera depasire, ca doar esti pe alta banda. Ca sa fie considerata depasire, trebuie sa treci pe banda de sens opus. E ciudat, ca multi, care au carnet, nu cunosc nici notiunile de baza... Rezultatul: tara cu cele mai multe accidente in Europa, aici gasesti cei mai marlani, frustrati si prosti soferi.
andi16-10-2018, 13:22
ba putulica....unte vezi tu 2 benzi in jucu?? sau dintre cluj si dej???
gae15-10-2018, 14:23
Tot felul de şoferi!
Unii neîndemânatici şi fără simţ de anticipaţie, alţii băuţi sau fără permis, alţii bazaţi pe puterea motoarelor, alţii cu tot felul de handicapuri sau prea melomani etc. Dumnezeu mai ştie!
Oricum suntem în plin proces de rărire a lumii!
lulu cluj15-10-2018, 14:01
viniturile !!! carnete pe bani >rezultatul

















prostime ! vinituri ! carnete pe bani ! rezultatul ???






/
un sofer15-10-2018, 14:29
Domnul meu, cand clujenii "originali" vor fi cei mai perfecti soferi atunci veti avea dreptul sa spuneti asta. Ca si experienta proprie si ei mai au mult de invatat intr-ale condusului.
Traian Eonuc15-10-2018, 15:00
sunt clujean 100% si tot recunosc ca suntem (ma includ uneori) multi cretini in trafic
Parvenitilor16-10-2018, 20:04
Traian?????
Calin15-10-2018, 13:53
POPOR NECIOPLIT !
Cacalin15-10-2018, 15:28
ce cauti aici ,tolomacule iat nu ti-ai luat pastilele , hai mars
Moc an15-10-2018, 17:52
De ne mai înjuri in ungurește, nu mai mergem la vot.
: )))15-10-2018, 18:40
Mocan prost nu te injura in ungureste : ))) Tomberon esti.
Master15-10-2018, 19:35
Nu e ungureste. E suedeza.
Eu15-10-2018, 19:47
No, chiar? Seamănă forte tare scrisul.Dar , sa nu ne mai înjure in ungurește ca-i bai mare.
Și nici sa fie scrisul asemanator.