Image 1 of 6

Social

Accident cu OPT răniți pe Bulevardul Muncii, în zona depoului de tramvaie - FOTO

  



 

UPDATE (13.01, ora 9.20)

 

Poliția Cluj a precizat cum s-a produs accidentul de pe Bulevardul Muncii

 

Un barbat de 37 de ani, din Cluj-Napoca, in timp ce conducea autoturismul pe Bdul Muncii, ar fi schimbat banda de circulatie, fara a se asigura corespunzator, intrand in coliziune un un autovehicul care circula pe aceeasi directie, pe banda 2. Autovehiculul acrosat a fost proiectat pe contrasens si a intrat in coliziune frontala cu un autovehicul condus din sens opus de un barbat de 31 de ani, din Floresti. De asemenea, auto condus de barbatul de 37 de ani a intrat intr un stalp si apoi s a oprit in afara partii carosabile”, a precizat pentru STIRI DE CLUJ purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj, Carmen Jucan.

 

Șoferul de 31 de ani din Florești a fost rănit grav.

 

Accidentul s a soldat cu ranirea grava a soferului de 31 de ani. Doua femei, de 26 si 24 de ani, din Floresti, pasagere in acelasi autovehicul, au fost ranite usor.

De asemenea, un tanar de 18 ani si o tanara de 16 ani, din Topa Mica si Cluj-Napoca, pasageri in autovehiculul  condus de barbatul de 37 de ani, au fost raniti”, a mai spus Carmen Jucan.

 

------------------- 

Un accident grav de circulație s-a produs pe Bulevardul Muncii, vineri seara, în apropiere de depoul de tramvaie

 

Mai multe echipaje de la SMURD s-au deplasat la acest accident. Traficul este blocat

 

În jurul orei  21.00, un conducator auto care circula pe B-dul Muncii, pe  prima banda de mers, inspre Apahida, nu s-ar fi asigurat la schimbarea benzii de circulatie intrand in coliziune cu autovehicul care a fost proiectat pe sensul opus de circulatie si a intrat in coliziune frontala cu un alt autovehicul. 4 persoane au fost transportate la spital pt ingrijiri medicale”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPS Cluj, Carmen Jucan.

 

Pe lângă cei patru răniți duși la spital, alți patru au primit îngrijiri pe loc.

 

În accidentul rutier de pe B-dul Muncii din mun. Cluj-Napoca au fost 3 mașini implicate, 8 persoane au fost asistate medical, o persoană descarcerată, in stare stabilă, iar din cele 8 persoane asistate, doar 4 au fost transportate la spital cu escoriații și stare de șoc. Am intervenit cu 3 autospeciale, 2 ambulanțe SMURD. Au mai participat și 2 ambulanțe ale Serviciului de Ambulanță a Județului Cluj”, a precizat purtătorul de cuvânt al ISU Cluj, maiorul Andrei Biriș.

 

Foto: Info Trafic jud. Cluj

12-1-2018, 21:48
14215 vizualizări
33 comentarii
Bocacila14-1-2018, 7:03
Dar de ce nu le da la vinituri si cate o muuita nimeni dupa accident
vasiica14-1-2018, 9:46
Bocacila, daca nu eau "viniturile", asa cum considerati voi cei care faceti parte din "rasa superioara" clujul era inca in anii '90.
Murphy14-1-2018, 11:33
mai bine ramanea acolo, era mai placut de trait
flocacila 14-1-2018, 12:53
era mai bine ma vinitura in anii 90 puteam circula pe corzo si parca pe centru , nu aglomerau drumurile viniturile din flocesti de nu mai poti circula inclusiv pe strazi in cartiere de ei , s-au taiat paduri in faget , spatiu verde de promenada in weekend pentru a se face cotete la vinituri bemiar puulaul
vasilica14-1-2018, 22:52
Pentru toti frustratii care vorbesc de "vinituri" si se cred mosieri pe pamantul statului va rog sa va uittati in curtea proprie inainte sa mai aruncati cu vorbe in unii si in altii.
Pai ce voua nu va convine cand vin oamenii si platec chirii de 300 - 400 euro pentru un cotet de apartament? pe care nici macar nu aveti bunul simt sa-l renovati.
Va plangeti de trafic.... pai mergi autobuzu nene cine te pune sa mergi cu masina.
Nu oamenii sunt vinovati de probleme administrative precum traficul, insuficienta autobuzelor, insuficienta scolilor.
Mai si ganditi inainte sa comentati, atata stiti bag aia, scot aia, m*** si etc.
Sunt o groaza de "soferi de cluj" sau oameni din cluj care nici macar nu au 4 clase , asa ca mai usor cu orgoliile astea ptrioatice
copil15-1-2018, 6:17
Mama si tata sunt gay. O zis mama sa-i suji scarbavnicul.
mada14-1-2018, 0:02
Oferta noua in anul 2018. Nu trebuie experienta. Asiguram instruire GRATIS la distanta si online. Cerem: cunostinte minime utilizare calculator (word, pdf, email, internet), seriozitate, lucru 2 ore pe zi. Pentru a aplica la oferta, trimiteti mesajul APLIC la una dintre adresele de email ale departamentului de informatii:
Rutieristica=SILE13-1-2018, 16:57

SILE este totusi prost destul incit cititorii se prind tot mai repede:)
ilse14-1-2018, 6:55
Cititorii cacu.m tu, slobozul din santul canalizarii orasului lui Boc cel Imparat. Sositi de la coada plugului tras de vaca, din saracia tarii, din catune neelectrificate, fara scoala si crescuti in cotetul cu gaini sterpe. Niste goange de canal.
Dan manastur14-1-2018, 6:59
Da pe adevaratu bocacila nu il luati la niste ture si multa muuie
LKW 13-1-2018, 15:33
Selectia ? a naturii ? NUuuu soferi de doi bani cu carnete pe spaga cu instructori ///cj99ton / sialti ,,, apoi nu-ibai...
bali13-1-2018, 12:23
Acum sa spun ca e o pacoste toata zona aceasta ,nu scuz pe nimeni! E real ca parcarile de me pe marginile soselei impiedica vizibilitatea,se iese din curtile unitatilor economice cu spatele,schimbarile de banda abia daca le semnaleaz a soferii.....sunt iresponsabili la luarea curbei pentru intarae in aleile dintre unitatile economice! daca nu ai masina puternica precum ei te sfideaza daca cumva respecti legea!!!!Si cea mai e de zis /Nimic cand asemenea accidente se produc!
Rutieristica13-1-2018, 12:46
Nu doar acolo, tot orasul e varza, peste tot e aceeasi situatie. In oras domneste haosul rutier din cauza proastei semnalizari, trasari proste, iar dupa marile reabilitari e si mai rau. Din pacate victimele se vor inmultii odata cu crestera nr. de masini si cu faptul ca nu se face nimica pentru a dispersa masinile din oras. Asta e ceea ce se vede, boli grave ale plamanilor, cailor respiratorii sunt cea mai mare problema. Poate e tinut la secret dar va zic eu, in ultimii 3 ani numarul deceselor clujenilor din cauza cancerelor a crescut enorm, la fel si al celor in tratamente paleative sau in faza de inceput. Orasul e asezat in vale si gazele toxice de esapament stagneaza mai mult, iar faptul ca traficul e blocat mai mereu face ca acestea sa fie inhalate in egala proportie de toti cei ce se perinda prin oras. Va multumim domnule Emil Boc si dvs si celor care nu faceti nimica in acest sens!
@Rutieristica13-1-2018, 16:44
da cum de ai tu acces la asazise statistici ale Clujului care ,,nu sunt facute publice"??
aurel13-1-2018, 17:21
Boc e de vina ca n a pus orasul mai la deal
asazise Aurel14-1-2018, 7:04
2 comentaci "destepti", amatori de Untoalde si scheunari pe scena Moca, cu paharul cu vin fiert in laba, "dar cum de ai tu accces.." bai talpa bleaga, bucura-te ca ai informatia, protejeaza-te pe tine si pe cei apropiati, nu face misto cu besini in loc de aere de vedeta, necajitule care esti sarantoc ! aurel prostul lumii, tu esti monumentul prostiei umane, voiam sa te compar cu amiba dar jignesc o fiinta, chiar unicelulara ca si creierul tau , cu un neuron si ala fara axiom si sinapsa. Oare erectia de unde-ti provine, din limba ori din unghie? Rahati pe bat, prosti gramda luava-ar naiba la cine va adus aici sa ne parazitati!
Punct13-1-2018, 10:41
Sa se dea lege sa poti lua permisul doar daca ai 12 clase si asa s-ar mai curata traficul de taranii prosti.
...15-1-2018, 10:03
Oricine poate face 12 clase in ziua de azi. Desi nu e relevant deloc
Bmw13-1-2018, 10:29
Dragi prieteni,poți sa conduci și un trabant:::::când ești prost:::::ești prost,
anti bmw13-1-2018, 7:03
Politie, parchete, control trafic, etc, opriti fiecare BMW si puricatii, daca nu-s bauti is drogati, fara permis, schizoizi, analfabeti. Sunt si exceptii care confirma cele de mai sus.
mda...13-1-2018, 7:10
Cel mai usor se ia examenul de conducere in Cluj. Daca s-ar da pe bune nu l-ar promova nici 10% din posesorii actuali. Sunt grei de cap si obisnuiti cu carul tras de bivoli.
Inteleptule13-1-2018, 10:34
Ai cea mai vagă idee cât de greu se ia permisul in Cluj Napoca?? Ai idee care e rata promovabilitatii????? A, scuze, vorbești doar ca sa nu taci..
Ai dreptate13-1-2018, 11:57
Ai dreptte, politia din Cluj este mai stricta in acordarea permisului decat cea din Timisoara, dar si mai lenta. Timpul de asteptsre pentru examen, inmatriculare, RAR este dublu la Cluj!
hmmm13-1-2018, 1:36
In orasul Bokului prostia nativa face casa buna cu toti cetatenii. Este o concluzie permanenta.
mdaa13-1-2018, 1:49
Se vede dupa comentariul dat ca tu esti unul fruntash din cei descrisi de tine!
!!!!!!!!!!!! !!!!13-1-2018, 1:00
Ca vorba aia: Firma Bmw, nici macar nu are sediul aicea la noi in Cluj!!!
!!!!!!!!!!!! !!13-1-2018, 0:58
Bine ca va certati ca chiorii pe Firma Bmw, dar de marsul #Rezist, plecat de aicea de la noi din Cuj, de baietii aia plecati asa in toiul iernii pe jos se mai stie ceva??
Murphy13-1-2018, 2:34
da, se stie ca ne-au facut iar de ras cu purtarea lor de marionete idioate
Geo13-1-2018, 10:38
Am vazut ieri in Sighisoara niste statui de gheata, cred ca ei erau.
?????????13-1-2018, 0:15
Cate astfel de dovezi zilnice mai doriti care probeaza ca ceapistii clujeni sunt cei mai prosti soferi din tara.
dan13-1-2018, 0:31
Vinitura, nu ne mai aglomera. Mars la tine la tara.
dela fata locului12-1-2018, 22:10
Am fost acolo!A fost implicat bMw..