Social

Accident aviatic la Cluj: PDL Cluj-Napoca cere demisia lui Vușcan pentru incompetență

0
Distribuie
  
0
  
  
  



 

PDL Cluj-Napoca solicită demisia prefectului judeţului Cluj, Gheorghe Vuşcan, pentru incompetenţa de care a dat dovadă în gestionarea tragediei aviatice din Munţii Apuseni 

 

PDL Cluj-Napoca îşi exprimă regretul pentru tragicul accident aviatic, produs în cursul zilei de ieri în Munţii Apuseni, la graniţa judeţelor Alba şi Cluj. Pentru incompetenţa cu care a gestionat tragedia aviatică, PDL Cluj îi solicită de urgenţă demisia prefectului judeţului Cluj, Gheorghe Vuşcan care, deşi a fost prezent (CU MARE ÎNTÂRZIERE) în perimetrul zonei în care s-a produs accidentul, nu a fost capabil să gestioneze echipele de salvare, de la ISU şi Salvamont, astfel încât victimele să poată fi găsite în timp util şi nu după 6 ore de la accident, aşa cum s-a întâmplat din nefericire”, precizează, într-un comunicat, PDL Cluj-Napoca.

 

Mai mult decât atât, prefectul Gheorghe Vuşcan este acuzat că ”nu au avut capacitatea de a folosi toate pârghiile posibile, astfel încât să se pună la dispoziţie aparate comunicaţionale de detectare şi localizare a aeronavei pentru ca primul ajutor să se efectueze prompt iar riscurile unor decese să fie minime. Chiar domnul prefect Vuşcan a criticat fără rezerve operaţiunea de căutare a victimelor accidentului aviatic, însă domnia sa nu a avut decenţa de a-şi cere scuze şi de a recunoaşte public propria sa incompetenţă”. 

 

Democrat liberalii consideră că s-a intervenit într-un mod ”absolut defectuos şi lamentabil” în gestionarea acestei tragedii aviatice.

 

Prefectul Gheorghe Vușcan conduce comitetul pentru situații de urgență, fiind direct responsabil de coordonarea operțiunilor de salvare. 

 

Pe parcursul întregii zile de luni, el nu a putut fi contactat fiind în zona de munte, dar direcționând echipele de salvare în zona Mărișel - Beliș, în timp ce avionul era prăbușit spre Alba.

coral1_1.jpg
21-1-2014, 15:10
30 vizualizări
13 comentarii
Ana22-1-2014, 7:52
De data asta PDL are dreptate. Vuscan trebuie demis. HUOOOOOO Vuscan!!!!!
Giurgiu21-1-2014, 16:51
In atentia postacilor PSD
Nu va este rusine sa fiti slugile lui Vuscan si sa il scuzati de incompetenta? De ce nu cereti demisia lui asa cum ti fi cerut-o daca judetul era condus de alt partid? Nu va este rusine???
nika21-1-2014, 16:48
Mai PDL-stilor priceputi!...cine v-a oprit sa nu mergeti si voi in cautarea oamenilor?...ca doar Boc de pe-acolo-i !
Sau voi nu mai sunteti romani?
yar21-1-2014, 16:30
politicieni de rahat . de orice culoare politica ar fi . proveniti toti din jegurile securisto-comuniste
vlad d21-1-2014, 16:22
Daca ati vazut imaginile in direct de la locul unde erau cei de la pompieri si Isu cu d-nu Vuscan inconjurat de camerele tv, poate ati observat ca toti erau dezorientati, iar d-nu Vuscan avea in maini un pliant turistic din zona. Nu-mi venea sa cred ce vedeam !!!
Gigi21-1-2014, 16:04
Nu cred ca li s-a cerut parerea de oportunisti a democrat liberalilor,
SPYKE21-1-2014, 21:17
GIGI se pare ca esti si tu un RETARD COMUNIST care tine cu USL PNL !!!!!!!!!!!!! ba trezeste te din BETIA COMUNISTA ca astia va spala creierele impreuna cu RAHATII DE PONTA SI CRINUTZ!!!!!!!!!!! VOI CHIAR SUNTETI DE O INCOMPETENTA IESITA DIN COMUN,GANDIRE 0000000000 COMUNISTI IMPUTITI.idiotu ala e cu o HARTA TURISTICA IN MANA si spera la o MINUNE,VUSCANE ESTI BLANA!!!!!!!!!!
gimi21-1-2014, 15:24
cata nesimtire la pdl-isti...trebuia chemat catelul Boc ca tot e de la munte..siu poate prin ceata ii gasea mai repede...cu mirosul lui de utc-ist
Saharian21-1-2014, 15:45
Nu e nici o nesimtire sa constati ca atunci cand supravietuitori miraculosi ai unui accident de avion MOR DE FRIG dupa mai mult de doua ore CEVA a fost AIUREA in felul in care au actionat Autoritatzile
vai vai21-1-2014, 15:23
se putea sa nu se bage si nesimtitii astia in seama ????cum sa rateze ei un "eveniment" atat de mediatizat , pacat ca nu au fost liderii lor in avion tinandu-se de mana cu ceilalti lideri , de la celelalte partide .
clujean21-1-2014, 15:29
sa va futt in gura pe toti cei din "PDL Cluj-Napoca" !!!
Dracu21-1-2014, 15:47
@clujean: pederastule!!!!! 90% is barbati, deci?
Rubens21-1-2014, 20:27
Ce ca doar oamenii aceia sau PDL au putut merge si ei acolo nu trebuie sa acuze un om pe nedrept..