rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Un nou top în care Clujul este lider european

  



 

Liderii Primăriei Cluj-Napoca au găsit un nou top care arată că în orașul de pe Someș curge ”lapte și miere”.

 

Cluj-Napoca este clasat pe primul loc în România, locul al 6-lea din 129 de orașe la nivel european privind rata scăzută a criminalității și pe locul al 13-lea din 378 de orașe nominalizate la nivel mondial în ceea ce privește siguranța percepută de oamenii care locuiesc aici și a celor care îl vizitează, fiind situat în fața unor orașe precum Viena, Bratislava, Praga, Lisabona sau Berlin, conform bazei de date mondiale Numbeo.

 

Poliția Locală, în colaborare cu IPJ Cluj și Jandarmeia Cluj au reușit să mențină orașul la un grad ridicat de siguranță și să contribuie astfel la dezvoltarea calitativă a vieții în municipiul Cluj-Napoca”, a scris, pe Facebook, viceprimarul Dan Tarcea.

 

Cât de sigur e Clujul, mai ales zona centrală, o spune statistica privind violurile. Două tinere au căzut victimă în ultimele luni, unor atacatori care își racolau victimele din zona centrală.

 

Unul dintre incidente s-a petrecut lângă strada Clinicilor, iar o altă tânără a fost urmărită din centru până în Mărăști. 

16-2-2018, 10:53
57 vizualizări
12 comentarii
ha ha ha !17-2-2018, 2:44
Batai ca-n filme, violuri primitive, rupti de beti la volan provocand accidente etc etc. Toate de pe Stiri de Cluj !
pcr17-2-2018, 2:16
mai tovarasi..bravo. Inapoi la sapă cu voi, carnetele roșii le mai aveti?
moc an16-2-2018, 23:12
Trăiască Boc.
El, președinte, Tise primar!
Hun16-2-2018, 22:38
Stati ca incet incet se umple si la noi de arabi si africani.. in maxim 10-20 de ani vom avea si noi STARE DE RAZBOI ca in Franta cu armata pe strazi datorita invadatorilor arabi si africani primitivi violenti si cu IQ scazut.
Elena16-2-2018, 21:04
Liderii piticaniei te sustin! Nu aveti de ce sa va simtiti importanti doar ca sunteti clujeni, conteaza ceea ce ganditi si ce faceti, daca aveti doar statutul de clujean tot marlan esti...
v16-2-2018, 15:41
Primul loc la ce ?
bocica16-2-2018, 13:48
Ioiuuuuuy, yupi, ura, ce faaiiinnn iii laaa cluuujjjjjj, ce buun iii booooccccc, pot sa beau bere si sa trag prafuri ca nimeni nu ma bate , e liniste, nu sunt hotii, ce bineiiiiii laaa cluuujjjjjjj! Avem lumini si tranvaiii, yupiiiiii
Liderii piticaniei16-2-2018, 13:44
Oras in care oamenii sunt in siguranta? Mai frate mai, dar trotuarele ocupate de masini si pietoni care circula pe strada, copii, batrani, asta-i siguranta? De unde au mai scos canaliile Piti cantropului asemena ineptii? Incredibil, oare aceste sondaje sunt facute in beciul Motilor? Acolo unde stau aia ce injura si scuipa pe cei ce indraznesc sa critice cosasul de Rachitele? Cladiri istorice din zona centrala pline de mizerie, pica tencuiala in capul trecatorilor, asta da siguranta. Din cauza traficului imposibil si din cauza taranoilor adusi la Cluj de Maestrul Boc, posesori BMW care te omoara pe trecerea de pietoni, da asta siguranta. Sau te izbeste in intersectie? Mai Boc mai, fa ceva util si termina cu porcarii de astea, scose dintr-un fund de mortaciune, sunt curios cat a costat acest "TOP" si cine la facut, cumva neamuri ori interese? Asa-i ca ala s-a pricopsit pe viata? Cata ipocrizie, cata minciuna, Doamne Isus Cristoase, fa ceva ca e plin paharul.
... 16-2-2018, 15:54
Tipic postac psd ... sar cu vorbe multe puse fara logica... ca sa nu citez si asta: "posesori BMW care te omoara pe trecerea de pietoni"
Tu oricum nu esti clujean, fa bine postac si pleci acasa.
,,,16-2-2018, 17:58
Nu vreau sa "pleci acasa", sper sa retii contextul, oricum la ce invitatie adresezi, sunt convins ca esti ipocritul de serviciu, un clujean adevarat scrie fara greseli gramaticale. Tu ce freci pe "acilea" mai soldoveanu sfatos? Apropos, vezi ca mama e moarta iar sora n-am. Hai marsh spre satucul tau!
Bang 16-2-2018, 13:08
O alta stire de doi bani , nu sunt spargeri nu sunt violuri nu sunt batai , e orasul perfect , aceasta stire suna ca o invitatie pentru talhari violatori si proxenti , voi chiar nu ganditi cand scrieti stirile ? Statistici luate de pe valea prahovei . Sa va fie rusine .
....16-2-2018, 15:52
Sunt nene... dar in alta parte sutnt mai multe. Asta e singura diferenta.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

155 vizualizări
22-6-2018, 12:52
Cum şi-a motivat Dragnea demisia: ”Pentru mine, demnitatea e mai importantă decât orice funcţie”» Vezi tot
42 vizualizări
22-6-2018, 10:55
Mesajul Gabrielei Firea, după condamnarea lui Dragnea. L-a citat și pe Martin Luther King Jr.» Vezi tot
35 vizualizări
22-6-2018, 0:02
Firma SC DIFERIT refuză să lucreze la centura Floreștiului» Vezi tot
18 vizualizări
22-6-2018, 13:13
PSD nu RENUNȚĂ! A fost convocat Comitetul Executiv pentru Liviu Dragnea» Vezi tot
15 vizualizări
21-6-2018, 18:32
Dragnea, condamnat la 3 ani şi 6 luni de închisoare, pentru instigare la abuz. Fosta sa soţie, Bombonica Prodana, scapă de proces» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?