rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Un consilier PNL a propus închiderea centurii de Nord, Florești - Donath / Șulea: Propunerea este nerealistă

  



 

Un consilier PNL Cluj a propus închiderea centurii de Nord, Florești - Donath pe durata lucrărilor la Podul Garibaldi.

 

Podul va fi reabilitat din fondurile Primăriei Cluj-Napoca, iar consilierul Radu Moisin a propus ca centura să fie închisă pe durata lucrărilor la pod. Propunerea nu a fost dezbătută în Consiliul Local

 

Aleșii locali au aprobat bugetul pentru modernizarea Podului Garibaldi. Investiția va fi de 7,1 milioane de lei și durata va fi de 9 luni.

19-12-2017, 16:27
48 vizualizări
11 comentarii
PSD - PNL - aceeasi mizerie20-12-2017, 18:42
Parca nu e de ajuns PSD-ul care e impotriva poporului, acum o ia si PNL-ul pe aratura.
Circotasul vesel21-12-2017, 9:02
Ati gresit putin,mai bine se spune "PSD-PNL-PDL aceeasi mizerie".
PSD - PNL - aceeasi mizerie22-12-2017, 2:25
Am considerat ca atata timp cat PDL-ul a fost absorbit de catre PNL, e aceeasi mizerie :)
solutie20-12-2017, 14:14
inchideti toate drumurile , toata lumea pe jos , si majorati taxa pt autoturisme cu 500 %.. Bravo sa traiasca Boc , cel mai bun primar
Giusepe20-12-2017, 7:01
Lasati podul in pace, neghiobilor, nu va mai suportam cu blocajele. Reabilitati-l dupa ce se termina Centura Metrop.ulitana sau faceti un ponton sau ceva, 9 luni inseamna 19 luni, nu mai blocati circulatia sau chemati chinezii sa-l faca intr-o luna.
Suie Mulea19-12-2017, 21:14
centura? :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) :))))))))))) aia e o ulita ma.. un drum agricol.. Auzi.. centura :))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ion19-12-2017, 18:58
Florestiul nu are centura!!!!

Are un drum agricol!!!
Care oricum e inchis pe timp de iarna, fara reguli de circulatie sau sens de mers definit.
mda !20-12-2017, 4:34
Pentru ceapisti este foarte bun si ala . Tot cu carul cu bivoli vor merge la furat lemne din padure .
pod pod, vai mama19-12-2017, 18:40
Saaaaaaau mai exista o varianta SF, am vazut-o la discovery. pana se construieste podul definitiv, se face un pod metalic provizoriu :)
Vorbesc SF?
Prostii ?
am pretentii prea multe?
Eu19-12-2017, 16:47
Drumul nu poate fi inchis, ca e drum public, DAR solutii ar fi.
Cea mai la indemana ar fi instalrea unui semafor la intersectia bucura cu donath, cu 10 minute verde pt grigorescu si 1 minut pt "centura" + un echipaj de politie care sa dea amenzi felor care trec pe rosu !
Si eu21-12-2017, 11:56
Eu spun ca tara asta sa o dam inapoi vre-o 1000 de ani la unguri ca infrastructura care o avem e de pe vremea lor. Sau sa o dam la americani, chineji, perueni sau extraterestrii ca noi habar nu avem sa facem nimic. Suntem o natie de prosti si asta meriram.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

7 vizualizări
15-10-2018, 23:49
Premierul Dăncilă s-a întâlnit cu președintele Turciei» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?