rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Un clujean pregătit de PSD pentru candidatura la președinția României

  



 

PSD ar pregăti în secret candidatura unui clujean la funcția de președinte al României. 

 

Surse din interiorul Partidului Social Democrat au confirmat pentru redacția PSnews.ro numele candidatului pe care Dragnea ar vrea să îl înainteze în cursa pentru fotoliul de la Cotroceni.

 

Mai precis, Liviu Dragnea îl pregătește pe nimeni altul decât fostul vicepremier Vasile Dîncu – ce îl sfătuia, luna trecută, pe liderul social-democraților să nu se lase mânat de ”beția puterii” – pentru a fi candidatul PSD în lupta din 2019.

 

Varianta Dîncu este testată de Dragnea pentru a oferi, în contrapondere cu avântul lui Călin Popescu Tăriceanu – ce se vede unicul candidat al coaliției aflate la guvernare.

 

Vasile Dîncu a fost membru al Grupului de la Cluj din PSD, alături de Ioan Rus și Vasile Pușcaș, iar în guvernul Cioloș a ocupat funcția de vicepremier

13-3-2018, 10:57
49 vizualizări
7 comentarii
Bobo 14-3-2018, 12:54
Pai avem deja un prim-ministru marioneta, iar Dragnea vrea un Presedintele marioneta. Mai bine sa declare dictatura sa avem motiv sa iesim la arme sa-i ciuruim pe toti. PSD -ul e terminat s-au lins pe bot de putere. Fac ei ce mai pot, in general nimic bine dar cred ca si cei mai devotati fani isi pun deja semne de intrebare
ha ha ha ! ha ha ha !14-3-2018, 5:03
Danciu este un ceapist politician. In plus este si ardelean care miroase a poiata langa care a crescut. Romanii nu mai vor ardeleni la putere. S-au prajit prea des cu ei.
deci13-3-2018, 19:58
Sorin Apostu!
Al dracului secret13-3-2018, 13:22
Eu nu inteleg cum puteti da dovada de atata naivitate!
Cand Firea sta dupa colt cu ciomagul in mana si il asteapta pe Dragnea sa se impiedice putin in problemele penale pe care le are, cand Dragnea isi construieste profilul de prezidentiabil pe modelul Trump, prezentand electoratului o tanara frumusica foc, dar si pe modelul Putin, anihiland esalonul 2 si practic orice opozitie din randul partidului, voi vorbiti de candidatul... secret care este atat de secret incat stim si cine este?!?
Ohoho....13-3-2018, 17:00
No bine... Tu sper ca nu de Fi Rea ai zis?
Alex13-3-2018, 11:38
Este pentru prima dată când sunt de acord cu tov.Iliescu: Dîncu Vasile nu are stofă de politician.
@Alex13-3-2018, 12:01
are stofa de sociolog si atat,ca vicepremier n-a facut absolut nimic,doar vorbe la n emisiuni,c-o sa faca,o sa dreaga si n-a lasat nimic dupa el.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

102 vizualizări
21-9-2018, 22:37
Dragnea a ieșit învingător în războiul din PSD! Ce a declarat la final» Vezi tot
79 vizualizări
21-9-2018, 17:53
UDMR atacă PSD chiar în toiul scandalului politic? Kelemen Hunor: Nu am fost mulțumit nici de guvernul actual» Vezi tot
68 vizualizări
21-9-2018, 13:44
Mesaj CLAR al liderului PSD Cluj: Organizaţiile PSD din Transilvania te susțin» Vezi tot
44 vizualizări
19-9-2018, 21:13
PSD Cluj a decis că îl susține pe Liviu Dragnea: Nu trebuie să demisioneze» Vezi tot
34 vizualizări
11-4-2018, 12:26
Nu e film SF! Japonezii vor să construiască un metrou la Cluj, cel mai dinamic oraș din România» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?