rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Sens giratoriu la intersecția Bd. Muncii - str. Fabricii

  



 

Primăria municipiului Cluj-Napoca anunță faptul că, în urma reanalizării circulației în intersecția Bd. Muncii- str. Fabricii împreună cu Poliția Rutieră, s-au adoptat unele schimbări.

 

Astfel, în intersecția Bd. Muncii - str. Fabricii s-a decis revenirea la reglementarea de circulație de sens giratoriu. Prin urmare, în acest sens a fost revizuită semnalizarea rutieră orizontală și verticală.

 

Rugăm participanții la trafic să manifeste atenție și prudență la circulația prin zonă și să se conformeze noilor reglementări de circulație.

7-12-2017, 14:58
92 vizualizări
13 comentarii
Hopaaa8-12-2017, 10:13
Respect etern domnule Boc! Sa traiesti ca trebuiesti! Sanatate si sarbatori fericite domnule primar.
Gherla8-12-2017, 18:51
La multi ani!
cineva7-12-2017, 20:55
Soferi nu stiti sa abordati un sens giratoriu ? hahahaha la ce comenturi aveti sunteti chiar lunatici hehe
Tampiti7-12-2017, 19:31
Astia sunt niste tampiti, iresponsabili. A fost sens, l-au desfiintat, au urmat cateva zeci de accidente in intersectie. Solutia? Au pus un indicator pe care scria "sens giratoriu desfiintat". A mai durat ceva vreme pana se se linisteasca accidentele si soferii sa se obisnuiasca. Acum, cand e totul calm, s-au trezit idiotii sa faca iar sens. Chiar nimeni nu plateste deciziile astea tampite?
haha7-12-2017, 16:59
Inca ceva autentic. Sens giratoriu in care tramvaiul merge pe contrasens si nuare nici o reglementare privind cedarea de prioritate. Sunt curios cine sunt idiotii care au aprobat asa ceva?
hihi7-12-2017, 18:02
Parca nu se stie, e aceea Comisie condusa de una care nici macar nu are carnet de conducere. Membrii sunt aceiasi de cand Clujul, obedienti si lingai, astia pun semnele de circulatie, aproba schimbarea prioritatilor in functie de cine locuieste prin zona, intr-un cuvant, zero la patrat!
@haha7-12-2017, 19:05
Mai uita-te putin la intersectie si pe urma sa-ti dai cu parerea daca circula sau nu tramvaiul pe contrasens! Faptul ca tramvaiul nu urmeaza ,,rotunda,, nu inseamna ca nu circula in intersectia dirijata prin sens giratoriu....Zona cu verdeata te obliga sa o ocolesti si are menirea sa reduca viteza....doar atat!
Andrei7-12-2017, 19:42
Pe unul din sensuri tramvaiul e pe contrasens.
Marcaje7-12-2017, 19:51
Andrei, sa fie pe sensul opus trebuie sa fie dincolo de marcajul longitudinal simplu sau dublu continuu. In cazul de fata nu e asa. Faptul ca circula prin stanga AMENAJARII RUTIERE nu inseamna ca circula pe contrasens. Este adevarat ca la modul ideal ar fi trebuit ca si tramvaiul sa ocoleasca amenajarea rutiera prin dreapta insa din considerente tehnice este imposibil. In intersectiile dirijate prin sens giratoriu ai obligatia sa acorzi prioritate vehiculelor si tramvaielor care circula in intersectie... cu alte cuvinte celor care vin din stanga. Chiar e simplu! Este montat si indicator ca intersectezi linia de tramvai. Pe unul il lasi tu sa treaca iar cel care vine din dreapta ta te va lasa.
llssslslsl8-12-2017, 8:37
hai sa circulam si noi prin stanga. daca tramvaiul poate, noi de ce nu am putea.
@llssslslsl8-12-2017, 10:38
Tu erai ala de MS ce nu ai mai facut giratoriul?
fara giratoriu7-12-2017, 15:13
Abia astept sa vad cum se blocheaza muncii, de tot! de ce? pentru ca cei care veneau dinspre sinterom si doreau sa faca stanga, nu trebuiau sa astepte "sa iasa" cei de pe fabricii si sa le dea prioritate. iar de pe fabricii nu prea mai poti sa iesi ca se blocheaza muncii la giratoriul cu real/auchan. hahahahahahahahah.
Politia Rutiera, mai bine ar scoate masinile parcate de pe Muncii.
sss7-12-2017, 15:09
ba tembelilor ! poza asta e print-screen de pe google maps de dinainte sa se construiasca sensul ! voi chiar sunteti atat de dobitoci incat nu sunteti in stare sa mergeti pana la fata locului sa faceti o poza cu telefonul? sunteti cel mai praf site de stiri din Cluj ! adunatura de ratati !

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

97 vizualizări
22-4-2018, 20:17
Deputatul Steluța Cătăniciu, apel către ministrul Educației, după tăierea de fonduri de la UBB Cluj» Vezi tot
52 vizualizări
21-4-2018, 18:27
Președintele PMP, la Cluj: Primari aleși în două tururi și proiect pentru unirea cu Republica Moldova FOTO» Vezi tot
39 vizualizări
2-10-2017, 17:10
Noi acuzații la adresa lui Victor Ponta: A fost ofițer acoperit» Vezi tot
31 vizualizări
13-4-2018, 21:15
Planul metroului la Cluj-Napoca: Traseu și harta stațiilor - EXCLUSIV» Vezi tot
23 vizualizări
31-3-2016, 16:38
Intrarea în Cluj-Napoca dinspre Florești, mai aglomerată decât oricare din București - STUDIU de TRAFIC» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?