rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

PSD Cluj a decis că îl susține pe Liviu Dragnea: Nu trebuie să demisioneze

  



 

PSD Cluj s-a reunit în Biroul Permanent Județean și a decis în unanimitate, susținerea lui Liviu Dragnea.

 

Decizii:

 

1. Susţinerea necondiţionată a Guvernului PSD+ALDE şi a programului de guvernare.

 

2. Solicită membrilor CEX soliţionarea divergenţelor în interiorul partidului şi rezolvarea tuturor problemelor în cadru statutar.

 

3. Preşedintele Liviu Dragnea nu trebuie să demisioneze.

19-9-2018, 21:13
76 vizualizări
24 comentarii
Lucia20-9-2018, 21:07
Cei mai mari nemernici sunt PSD-eii din Ardeal. Ii dispretuiesc profund! Doresc sa traiasca ca in Ardeal pupand dosul odiosului care si-a saracit judetul.Meritati un scuipat intre ochi !
hehea21-9-2018, 9:21
Adica dosul lui Tise si al nasicului Boc.
Nelu20-9-2018, 14:15
Cam asa arata o hoarda de flamanzi fara minte. E clar ca zilele lui Dragnea sunt numarate. Poate vinerea asta poate in 2 saptamani nu va mai exista in politica. Cum sa-l sustii cand el a pus doar oameni din Teleorman sa conduca inclusiv Ardealul? Chiar asa rau am ajuns? Ma intreb daca cei din lista urmatoare au cateva clase primare.
Biroul permanent al PSD Cluj

Presedinte: Gabriel Horia Nasra

Membri ai Biroului Permanent Județean:

Cornel Itu (deputat)
Cristina Burciu (deputat)
Vasile Ilea (senator)
Remus Lăpușan (lider de grup al consilierilor județeni)
Costan Morar (primar Dej)
Ioan Neselean (primar Gherla)
Cristian Matei (primar Turda)
Alin Popoviciu (consilier județean)
Vladimir Mătușan (consilier județean)
Laura Elena Pop Chiorean (consilier județean)
Simina Sipoș (membru birou)
Adrian Daniel Morariu (membru birou)
Dorel Pojar (primar Jucu)
Raluca Zglobiu (membru birou)
Paul Ise (membru birou)
Cătălin Lupea (membru birou)
Corina Croitoru (consilier local Cluj-Napoca)
Gabriela Ciot (secretar de stat MAE)
Radu Cojocaru (membru birou)
Mihai Pop (membru birou)
Ionel Mang (membru birou)
David Gabriel (membru birou)
Ciprian Horț (membru birou)
Andrei Zorilescu (membru birou)
mihai20-9-2018, 15:07
Niste cacati toti flamanzii astia....
Gica20-9-2018, 18:22
DINTRE GUNOAIELE ASTEA SE VA ALEGE CONTRACANDIDAT LA PRIMARIA CLUJ ???
olga20-9-2018, 13:41
da cine s cei din Psd Cluj ? ii cunoaste cineva ? au facut ceva in parlament pentru oras ?se pare ca doar il pupa in c** pe Dragnea ! rusine sa va fie !!
radu B20-9-2018, 13:01
Cu ceva trebuia sa iasa in evidenta si acest ''0''care conduce PSD-ul Cluj.!!!
andi20-9-2018, 10:57
bobor de prosti saraci, bolnavi, tradatori, hoti, corupti...etc
https://www.digi24.ro/special/campanii-digi24/romania-furata/romania-furata-cum-a-ajuns-fiul-lui-dragnea-sa-vanda-la-fix-13-000-de-porci-997754
vilai20-9-2018, 10:25
felicitari!
publicati si numele celor din biroul permanent (de gretos) al psd cluj sa ii cunoastem mai bine.
unOm20-9-2018, 10:03
Deci asa arata niste jeguri.
--20-9-2018, 9:55
Sa va mutati cu PSD ul vost cu tot la Teleorman si sa lasati Clujul si pe Clujeni in pace.La Cluj nu avem nevoie de PSD.Huo!
Hank Rearden20-9-2018, 9:41
Astia, pe langa ca sunt impotenti electoral, sunt impotenti si politic: dupa ce Dragnea tine Clujul departe de guvernare fara sa-i dea nici macar un ministru, ce sa mai vb de investitii catre Cluj, ei il sustin in continuare.

Pai, dupa ce sa aloce ministere Clujului, daca ei si-asa-l sustin?

Foarte slabi negociatori. Sper sa avem cat mai putini de-astia prin consiliul local la alegerile urmatoare.
Hank the tank20-9-2018, 13:23
O sa fie noi posturi de ministrii in curand iar lingaii astia de abia asteapta. Cum credeti ca si-au aratat sustinerea fata de liderul suprem. Nimic nu e moca in PSD.
E jenant sa reprezinti interesele unui judet in parlament si tu sa nu ai o initiativa, nimic, sa nu faci nimic altceva decat sa te plimbi cu avionul si sa ridici mana cand e nevoie de inca un vot.
mihai20-9-2018, 9:40
Ca si anti psd-ist 100%, va spun ca, e o idee tare proasta sa demisioneze sobolanul dracnea. de multa vreme, partidul psd demonstreaza romanilor ca tot timpul se poate si mai rau; nu vreau sa ma gandesc la ce mai pot fata astia next. prefer sa-i las sa-si vare singuri bete-n roate, asa cum au facut-o pana acum, iar la alegeri sa-i dam naibii afara prin a merge la vot!
clujean20-9-2018, 16:15
Amice, partial de acord cu tine. Dar pana la alegerile parlamentare mai sunt 2 ani !!!! Pana atunci dau astia foc la tara !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Si daca la anu' iase unu' de-al lor presedinte, atunci emigrez, chair daca am cincizeci si ceva de ani.
Cristi20-9-2018, 8:35
Ce sclavi mizerabili. Dupa ce ca nu au prins nimic din imparteala lu dragnea, prostalaii clujeni stau capra in fata mizeriei teleormanene. rusine ba, rusine! sunteti rusinea ardealului!
veo rica20-9-2018, 8:07
he,,he,,,he m..u.i.e..psd11
Ionica20-9-2018, 7:36
Pardon,dar nici nu se putea altfel,cine dracu ar mai sustine 2 semianalfabeti politic cum sunt acesti 2,Nassar si Ilea? in nici un caz oameni politici adevarati,acestia 2 sunt sustinuti de bani lui Alin Popovici,actualmente consiler judetean,partonul de facto,al firmelor capuse,ALIS si inca cateva patronate de acesta,care a investit o caruta de banii in campania electorala plus bani dati in stanga si drapta,toti cei care au dat bani sa ajunga in functii publice vor sa iti recupereze bani investiti,doar Dragnea ai poate ajuta,PSD a ajuns pe mana unui grup mafiot si de mercenari politci care nu au mama si tata,fac orice sa se mentina la butoane.....
Nelutu20-9-2018, 8:19
Si toate astea cu acordul deplin al PDL, majoritari in CJ si CL, alaturi de Tise si nasu Boc. De aceea nu exista opozitie reala la Cluj, de aceea e "lasa-ma sa te las", si toate is dea-n doasalea.
Calin20-9-2018, 7:36
POPOR DANCILA naste lideri tip DANCILA !
Holostencu Florin20-9-2018, 7:30
Mutaţi-vă în Belina
Clujan get-beget20-9-2018, 6:34
Cea mai mare rusine pentru clujeni! Ne ploconim in fata Teleormanului? Rusineee!!!
Sustineti in continuare hotiiii!!!
Horica belitor de miei19-9-2018, 23:01
Horica & co de tarani nu au coaiee....
lulu cluj19-9-2018, 21:17
sa-l s***** ca m*** a luat destul ....

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

145 vizualizări
14-11-2018, 9:59
Monica Macovei și-a dat demisia din propriul partid» Vezi tot
110 vizualizări
16-11-2018, 17:59
Atacul virulent al lui Traian Băsescu: Acesta se numește JAF!» Vezi tot
62 vizualizări
15-11-2018, 10:48
Primăria anunță achiziția a altor 60 de autobuze Mercedes pentru transportul public din Cluj-Napoca. Când se livrează FOTO» Vezi tot
53 vizualizări
15-11-2018, 18:50
Discursul halucinant al unui parlamental PSD, împotriva UE: Când Brâncuși făcea statui, ei, pe la curțile regale inventau homosexualitatea VIDEO» Vezi tot
16 vizualizări
14-11-2018, 23:22
Clujul cumpără WC -uri publice cu 50.000 de euro bucata» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?