rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

PSD ANULEAZĂ mitingul anunțat la Cluj-Napoca

  



 

UPDATE (ora 15.15)

 

PSD Cluj anunță că a anulat mitingul programat pentru ziua de sâmbătă, 9 decembrie, din respect față de personalitatea Regelui Mihai I, care s-a stins din viață în cursul zilei de marți.

 

--------------------

Știrea inițială

 

PSD va face un miting de amploare la Cluj-Napoca, în Piața Avram Iancu

 

Mitingul va avea loc sâmbătă, 9 decembrie, în Piața Avram Iancu, între orele 14.00 - 16.00, conform cererii de autorizare depusă la Primăria Cluj-Napoca.

 

Surse din PSD susţin că se estimează prezenţa a aproximativ 3000 de persoane la mitingul de sâmbătă.

 

Liderul PSD Cluj, Horia Nasra nu a dorit să dea mai multe detalii despre aceatsă acţiune, însă a precizat că evenimentul va sta sub semnul apărării democraţiei, a valorilor naţionale şi identităţii româneşti, conform ziarului Făclia.

 

Mitinguri se fac și în alte orașe din țară, vizat fiind ”statul paralel”.

 

Cererea de autorizare a mitingului a fost depusă în cursul zilei de luni, 4 decembrie, dar încă nu a primit un răspuns din partea Primăriei Cluj-Napoca. 

5-12-2017, 13:14
8078 vizualizări
35 comentarii
Arbitru7-12-2017, 17:08
Lasati sa iasa si PSD in strada, om vedea niste palme si suturi in fund, de ia pune PSD-isti pe fuga pe drogatii astia "rezist". Apoi zboara pietre, sticle, borduri, muierile tipa, jindari, politie, e, se mai misca ceva.
slie6-12-2017, 6:23
Ce parere are Piticul bufon boc de moartea regelui?
hmmm6-12-2017, 7:14
Taranul utecisto-securist a invatat istorie de la baselu . Si ala batranu' a avut dascali pe masura cand era ca pitiku' .
nae6-12-2017, 8:02
avortonul utecist nu are pareri , el e un executant perfect . isi insurubeaza limba in dorsala indicata de stapan
ilse7-12-2017, 7:05
Oare cand un miting pentru un trafic mai normal, garaje demolate, aer curat, etc etc?
Popa6-12-2017, 0:37
UE pt. Horia Nasra, un parvenit si un lacheu.
Hmm5-12-2017, 23:09
Miting pcr la cluj :)))) unde au luat 5%. Poate la teleorman sau in dolj la olguta :)))
Nelu Santinelu5-12-2017, 22:06
Asteptam toata galeria lui m"U" Cluj alaturi de pensionari si asistati sociali sa protesteze, sa fie alaturi de PSD!
aaaa7-12-2017, 12:38
sa ti o dea la mUe
Hank Rearden5-12-2017, 19:07
Cel mai bucuros de decesul regelui e Nasra, ca nu mai tre' sa gaseasca scuze de ce aia 3000 de oameni adusi de prin transilvania arata ca si cum ar fi aproape 200.

Dar la cat sunt de misei pesedistii, o dau ca "dovada de respect". Daca ati sti ce-i ala respect si decenta, ati opri modificarile legilor justitiei sobolanilor!
Alex5-12-2017, 17:58
Ce aveti ma cu PSD? Nu vedeti ca numai legi f bune voteaza. Au golit inchisorile, urmeaza sa legalizeze furtul pana la o valoare de 200000 lei, au luat banii de la autostrazi, a crescut cursul de schim, inflatia,ratele la banci. In cazul meu rata a crescut cu doarr 150 ron. Voi toti care criticati PSD-ul cred ca sunteti manipulati de statul paralel. Abea astept sa votez din nou cu partidul mafiot numit PSD.
mars5-12-2017, 18:08
Esti acelasi postac platit de pe Motilor....
Alex5-12-2017, 18:19
Sti cine ma plateste? Mata cu statul paralel!!!
Alex5-12-2017, 18:26
@Mars diferenta intre mine si tine este ca eu gandesc, iar creierul tau este acoperit de ciuma rosie. Sper sa te vindeci.
mars5-12-2017, 19:08
Cita energie ai!Cu siguranta iti da Bocu pe deasupra si bon de masa la cantina primariei!
@mars5-12-2017, 19:25
mai incearca si altceva, astia din tsd sunteti chiar mai obositi decat votantii vostri
@Alex6-12-2017, 5:49
alexei,scoate limba din c urul lui Boc,ca,vorba cuiva,o ramas omu fara c-acat in el de la cite limbi i-ai dat!!!.........
poov5-12-2017, 16:04
3000 de oameni? Cat se plateste? As merge si eu, pt 100 lei stau 2 ore acolo.
ne pare rau5-12-2017, 16:10
tu nu primesti decat un kil de ulei
Mai bine asa5-12-2017, 15:38
E mai bine asa cu anulari si amanari, se aduna frustrarea in oameni, poate il zburatacim si pe boc la miting!
Adolf5-12-2017, 15:24
ȘI CE VOR SCANDA SUSȚINĂTORII P.S.D.? ”VĂ IUBIM ȘI V-AM VOTAT/SCUMPIRI LA GAZ-CURENT-BENZINĂ VOI NE-AȚI DAT”!
Mihai5-12-2017, 14:50
Cancelled :)
@5-12-2017, 16:41
Ce prost esti:)),nu inseamna ca nu se va tine in alta zi:)
ionionion5-12-2017, 14:46
sa ma pis.h pe PSD
Zorilor5-12-2017, 14:45
Multumim!
madriano5-12-2017, 14:42
PSD-istilor, puneti mitingul duminica de la 12 jumate, ca asa ii puteti numara si pe cei care merg la slujba la Catedrala.
Ady175-12-2017, 14:21
Chestia asta cu Statul paralel a atins deja CULMEA PENIBILULUI !!!
Am o intrebarea cat se poate de seriaosa pt toti membri PSD : CHIAR NE CRED PE TOTI TAMPITI ?? Repet : CHIAR NE CRED PE TOTI TAMPITI ????? Stiu ca au votanti cu gramada din randul celor cu maxim 4 clase , dar asta nu e toata Romania. Poate cei 18% din totatul polulatiei care i-au votat pe ei reprezinta cele 2 categorii : cei cu 4 clase si credulii cronici. Spun 18 % pt ca 45% voturi din 39 % prezenta la vot inseamna de fapt 18 % din totatul polulatiei... Si tot in legatura cu Statul paralel, este o vorba romaneasca : CUCU ISI CANTA NUMELE !!!
18%:)))5-12-2017, 14:44
Vezi atentie mare ca esti postac platit din cei angajati acolo de pe Motilor, de la fesa Bocului, cu banii cu care va plateste pe voi ar putea repara drumurile orasului,de ex
@18%5-12-2017, 15:12
si iata cum analfabetul functional psd si-a aratat inca o data splendoarea. prezenta la vot a fost de 39,49%. adica din 100 de romani cu drept de vot, au votat 40, ca sa intelegi si tu. psd a castigat cu 45% din voturile exprimate. adica 45% din cele 40, insemnand de fapt 18 voturi. adica fix alea 18 procente de care razi ca proasta la sula. asta inseamna ca din 100 de romani, 60 nu au votat, 22 au votat altceva si doar 18 ati pus stampila pe iubitul psd. unde va e majoritatea aia zdrobitoare in preferintele elctoratului?
@Ady175-12-2017, 15:45
Răspund clar la întrebarea ta: doar pe tine te cred fraier!
@18%5-12-2017, 17:39
De cand zic de cele doua mari probleme ale Clujului care sint Memorandumului si, la gara !
mda5-12-2017, 14:16
Sunt curios cine naiba o sa fie in strada...cei pro PSD.
Batrani, asistatii social ai judetului...adusi de primari cu autocare, daca nu participa le sunt taiate ajutoarele+toti amaratii care vin sa stea in frig pt 50 lei.
Au avut in primavara o tentativa la Bucuresti, oamenii au recunoscut ca au primit 50 lei, erau care habar nu aveau de ce si pt ce sunt acolo...unii spuneau ca il sustin pe Iohanis dar ei erau la miting PSD :))) +t****** aia care isi cerea "vezualizarile"inapoi de pe youtube.
mojo5-12-2017, 14:05
Sa vezi ce imbulzeala iese. La buc lumea se abtine. Da la cluj nu exista rabdare. O sa aparem in ziare. No'! Ca'm si rimat :))
cosa nasra5-12-2017, 13:56
domn' deputat, nu are cardasia psd/alde majoritatea in parlament? nu are prim-ministru, ministrii, sefia camerei deputatilor si a senatului, nu are oameni in fruntea comisiilor parlamentare, in consiliile de administratie ale companiilor de stat, nu are trepadusi incompetenti numiti pe linie politica la conducerea a tot ce inseamna o institutie cat de cat rasarita, nu voi taiati si spanzurati peste tot? cine naiba nu va lasa sa gubernati (sic!)? cine e statul asta paralel cu bunul simt si fromanul de rand pe care il sfidati in fiecare moment?
haha5-12-2017, 13:36
Urias ...3000 de oameni?

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

1773 vizualizări
11-12-2017, 14:48
S-a semnat ”certificatul de naștere al centurii metropolitane a Clujului” - VIDEO» Vezi tot
1753 vizualizări
11-12-2017, 11:38
Clujul pierde 28 de milioane de euro din cauza guvernului PSD - VIDEO» Vezi tot
299 vizualizări
8-12-2017, 17:27
BĂTAIE de JOC la Dej! Trei ”Dorei” au lăsat localitatea fără apă de 3 zile – VIDEO» Vezi tot
227 vizualizări
10-12-2017, 12:07
Cioloș anunță formarea unui nou partid: Din platforma România 100 se va desprinde un partid politic» Vezi tot
88 vizualizări
7-12-2017, 14:58
Sens giratoriu la intersecția Bd. Muncii - str. Fabricii» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?