rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Primăria Cluj-Napoca va achita și în 2017 petrecerea pensionarilor. Sunt așteptați 2.000 de participanți

  



 

Consiliul Local Cluj-Napoca a votat proiectul de alocare a sumei de 200.000 de lei pentru plata petrecerii ce va avea loc în 1 octombrie, de Ziua Internațională a Vârsnicului.

 

Proiectul a fost votat de 23 de consilieri locali.

 

La petrecerea din 1 octombrie sunt așteptați 2.000 de pensionari, care vor primi câte un meniu de 85 de lei/persoană. Astfel, masa va costa 170.000 de lei.

 

Pentru muzică a fost alocată suma de 30.000 de lei. Șapte artiști vor cânta timp de 3 ore, aceștia fiind ajutați de 2 orchestre și 2 ansambluri.

5-9-2017, 15:47
82 vizualizări
7 comentarii
Eugenia29-9-2017, 20:43
Exact in seara asta, acum cateva minute, am aflat cum s-a desfasurat aceasta petrecere!
Pe baza de invitatie de la partid. A fost si dl Boc acolo, la petrecere.
Am intrebat-o pe cea care s-a laudat ca a fost la petrecere la hotel Napoca, de unde a avut invitatie, s-au facut inscrieri undeva?
Da, la partid. pentru 2000 de pensionari.
Deduceti voi la care parfid.
Asa ca, altadata nu mai puneti botul ca PSD e patidul pensionarilor.
dan6-9-2017, 16:13
https://www.youtube.com/watch?v=8QKWof4EmyE
oxy6-9-2017, 11:19
cu petreceri pentru toate varstele, penzii si hastag rezist, isi asigura voturile...in rest numai prostii face prin cluju asta
penzius6-9-2017, 6:48
Da, noi il votam ca ne ajuta sa merem dupa prune la IRA, Dezmir sa luam vinete si gogosari, in nGruia la farmacie, in Baci dupa farina si in Grigorescu dupa prajituri. Na, si suntem multi si merem disciplinati la vot, ca facem si cateva petreceri organizate, ca pe vremuri, cu intalniri tovarasesti. Suntem mai multi ca voi astia ce injurati si nu va place cluju cu pietonale si RATUC oranduit.
mda5-9-2017, 21:17
votantii fideli trebuie rasplatiti
ttt5-9-2017, 16:19
Cum sa nu votezi o astfel de piticanie. Iti moare electoratu' Bocila si nu o sa mai ai cum sa ii mituiesti. Iti vine si tie randul, piticanie!
fff6-9-2017, 3:07
Ii voteaza tinerii carora le face paranghelii. Fraierii nu mor, se schimba :)

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

223 vizualizări
23-11-2017, 14:24
Dragnea, enervat de o jurnalistă. A strigat la ea pentru că l-a întrebat de dosarele sale penale VIDEO» Vezi tot
203 vizualizări
23-11-2017, 19:15
Premierul Mihai Tudose, în Parlament: Tot românul ştie că pâinea e un leu» Vezi tot
195 vizualizări
23-11-2017, 18:44
Noi reglementări de circulație în Baciu» Vezi tot
120 vizualizări
22-11-2017, 13:01
Emil Boc: ”Garajele nu mai au viitor în Cluj-Napoca”. Nu mai cumpărați garaje» Vezi tot
106 vizualizări
23-11-2017, 16:30
Moțiunea împotriva Guvernului Tudose a picat! Opoziția nu a primit suficiente voturi» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?