rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Iohannis susținut la Cluj de protestatarii #rezist

  



 

Președintele României, Klaus Iohannis, este prezent la Cluj și după ce a participat la deschiderea Olimpiadei Internaționale de Matematică 2018 este în vizită la Institutul Oncologic (ICON). 

 

Șeful statului a ajuns la Institutul Oncologic ”Ion Chiriguță” în jurul orei 12.30. La coborârea din mașina oficială, acesta a fost aclamat de protestatarii #rezist, postați vis-a-vis de intrarea în Institut. Klaus Iohannis participă la Zilele ICON.

 

Institutul clujean a adunat în ultimul an circa 110.000 de servicii spitaliceşti pentru 26.000 de pacienţi.

 

Zilele Institutului Oncologic ”Prof. Dr. Ion Chiricuţă” au loc în perioada 5-7 iulie.

--------------------

UPDATE

 

Vizita a durat circa 45 de minute, iar la ieșire Klaus Iohannis nu a făcut nicio declarație. Protestatarii #rezist au scandat ”Clujul vă susține!” și ”Uniți salvăm toată România”.

 

rsz_jidvei-must2018-bannerweb-144dpi_728x90_1.jpg
8-7-2018, 12:43
4547 vizualizări
33 comentarii
Onanis10-7-2018, 6:32
Si la Klaun Onanis ii este deja scarba de Rezistii astia paduchiosi.
Calin9-7-2018, 12:13
Prostime de 2000 de ani !!
Tokes 9-7-2018, 13:19
Voi sunteți prostime de 1000 de ani, de când ați aterizat în Europa.
mica9-7-2018, 11:57
Protestatarii #rezist au facut l@butza, iar azi johanescu o demite pe boschetara.
intrebare: mai sunt #rezist cu iohannis?
omg9-7-2018, 13:03
trec de partea lui dragnea si se uita la antene de azi
dasdas9-7-2018, 11:46
TRAIASCA PARTIDUL!!!!!!!!!!!!!!!
nein9-7-2018, 11:08
sorosistii sustin un sorosist, nimic nou. vad ca prin toata europa au grupare anencefalii astia cu hastag , ce patetic.
sss9-7-2018, 11:46
Si comunistii sustin comunistii! Tovarasul Ceausescu s-a reincarnat, in persoana Tovarasului Dracnea!
oncolog9-7-2018, 10:42
Ar fi trebuit sa mearga la spital in cursul saptamanii sa vada cum sunt umiliti bolnavii de cancer, la ce cozi interminabile stau pt o simpla formalitate. Nu va mai lasati manipulati de chestii minore, concentrati-va pe aspecte importante care va pot afecta viata voastra si a familiilor voastre.
helene9-7-2018, 9:48
Ioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii da ce mulţi au fosttt!?!?!
Fix kaka-maka.......aşa pe nemţeşte!
psd victorie9-7-2018, 2:49
iohannis a luat 70% din voturile din Cluj. psd a luat la ultimele alegeri parlamentare 14% in cluj-napoca si 80% in vaslui si 86% in teleorman. diferenta mare de viziune
Aiurea !9-7-2018, 3:55
Bolovanii astia boculesti voteaza si un bosketar din park daca este de-al lor. Este vorba de regionalism primitiv. Ardelenii gandesc inca pe sistem tribal.
Christ9-7-2018, 9:08
Exact! De aceea orasele din Ardeal arata bine in timp ce sudistii inca se c*ca in curte.
mda...9-7-2018, 0:40
Este sustinut numai de tarani. Nici un baiat destept nu-l mai apreciaza pe shmenarul de case.
hooopaaaa9-7-2018, 2:45
taranii sunt cu pesede bai asistat social.
dudu8-7-2018, 23:44
Ati mancat c..acat azi? Sau asteptati pe iohana#inexist sa se c..ace in gurile voastre. Lingailor de c.ururi iohana#inexisiste
@poov8-7-2018, 20:59
Seful USR Turda a omorat doi oameni in Germania

https://www.ziardecluj.ro/seful-usr-turda-daniel-dobos-facut-14-ani-de-inchisoare-pentru-o-crima-dubla-dobos-pentru-ncn-da-am-omorat-doi-oameni
Napoca8-7-2018, 20:53
Johannis e o balega, un presedinte inexistent.
cristos8-7-2018, 22:59
spune asta un lingau la antenei 3 sa ne s*** pixu mah muistule si lingaule de cururi al psd-ului
Pop8-7-2018, 20:19
# Paraziți slugi slugi...
pentru "poov"8-7-2018, 14:44
Hoţii care conduc ţara asta vor să o înlăture pe Koveşi din funcţie doar pentru a scăpa de Justiţie. Şi mai ales, să rămână tâlharii cu averile pe care şi le-au însuşit din banii contribuabililor.
poov8-7-2018, 15:42
Nu are legatura cu subiectul. Kovesi e pusa politic acolo, poate sa puna pe altcineva, e vorba de principiul aplicarii legii cand ne convine.

Aceiasi #rezist sunt cei care trec pe rosu ca tine semaforul prea mult, cei care iti dau un pumn in gura daca nu esti de acord cu ei, organizeaza mitinguri fara autorizatie, se iau la bataie cu jandarmii, DAR striga in gura mare ca restul nu respecta legea.
poov8-7-2018, 15:43
P.S. Am vazut ce rezultate a avut lupta anti-coruptie, PSD bagati intr-adevar la puscarie, intre timp Udrea, Bica in Costa Rica, Popoviciu in Londra ,Oltean si Videanu achitati, Blaga nu se mai aude nimic de el, deci sa fim seriosi, e clar ca nu e impartiala.
clujean9-7-2018, 12:58
Pai stai un pic ma sugaciule de poov, da' mazare in Madagascar si ghita la Belgrad, aia nu se pun ??????? Fu.tu-va-n gat de comunisti borati !
Ion A.10-7-2018, 2:42
clujene (vorba sa fie) nu-i mai pomeni atata pe comunisti, fiindca daca reapar vei fi printre primii morti de foame si bataie intr-un lagar de munca; crezi ca spita Visinestilor a disparut?
@ion A10-7-2018, 9:35
Stim ca asa esti, comunistule.
clujean10-7-2018, 10:21
Pentru poov, Ion A. (oare de la Ion Antonescu?) si foarte multi altii: e trist ca poporul asta nu a invatat nimic din istorie. In 1946 au venit comunistii catarati pe tancurile sovietice si ne-au impus (dracu' stie cum !!!) "omul nou". Si poporul roman a pus botu', dupa o foarte firava rezistenta prin munti. Acum istoria se repeta, doar ca prin metode mai sofisticate: tu - securistu' dovedit Voiculescu - infiintezi un post TV, de unde intoxici prostimea (ca sa nu spun pu.limea), cum ca acest personaj absolut sinistru (dracnea) si camarila sa sunt "Dumnezeu coborat pe pamant" si toti ceilalti sunt "statul paralel". Desigur, cu contributia unor indivizi TRADATORI gen Ciuvica, Ursu, Chirieac, Savaliuc , platiti cu bani grei de serviciile secrete rusesti si jidovesti. Dar, desigur, asistatii sociali care ii voteaza pe dracnea si camarila lui, n-au cum sa inteleaga lucrurile astea. Ei saracii nici nu stiu pe ce lume traiesc. Si inca ceva: oare indivizi gen "poov" sunt doar prosti, sau or fi platiti de cine aminteam mai sus?
Dene iau8-7-2018, 14:39
Boc ar trebui sa-i pupe picioarele lui Iohanis ca nu a revocat-o pe Gozzila, de mult era in Costa Rica cu Udrea si Bica, la plantat cocotieri.
Corect 8-7-2018, 20:38
Corect
poov8-7-2018, 13:46
Era cazul sa apara si slugile lui, nu stiu insa daca mai are loc pe c** unde sa isi puna buzele acesti stalinisti rezistenti.

Cu Iohannis m-am lamurit acum o luna, daca era corect cum pretinde o revoca pe Kovesi, dar face la fel ca #rezist, aplica legea doar cand ii convine.
poov8-7-2018, 13:59
Sa nu mai zic de manevrele care le tot face cu casa din Sibiu sa nu plateasca banii..

La cum actioneaza acum, ca un mafiot cu tot felul de combinatii sa blocheze retrocedarea, e cam clar ca stia ce cumpara.

Da, stiu si Dragnea fura, toti fura, dar nu are legatura una cu alta, concluzia e alta: e la fel ca restul si el, ca o fi raul cel mai mic, nu stiu, poate e raul cel mai destept si nu stim noi cate combinatii are (vezi cati patroni romani mai sunt la Sibiu)
Ia de la Basescu8-7-2018, 14:20
Incepand cu Base, Presedentia Romaniei si-a pierdut impartialiatatea. Ilici tinea cu ai lui mai pe ascuns, Constantinescu a respectat principiile impartialitatii prezidentiale, mai departe s-a dus totul de rapa.
Ce exemplu de respectare a legii ne da Presedintele tuturor romanilor invocand "Guvernul meu" sau participand la manifestatii neautorizate, nimeni nu poate explica. Iar replici de genul: "dar ceilalti sa vezi ce fac" nu tin fiindca ma refer la el si nu la ceilalti. Si chiar daca ne-am referi la ceilalti, 28 de ani ne-au aratat ca sunt cu totii din aceeasi barca.
Concluzia mea dupa 28 de ani:
Votul negativ sau votul oferit unor aventurieri, nu schimba orientarea Romaniei, vom merge tot mai rau. Trebuie votati oameni integri, nu partide.
Din pacate oamenii integri nu sunt lasati de partide sa-si manifeste intentiile.
dancp8-7-2018, 14:57
din sibiu sint
haus claus nu a fost la nicio zi a romaniei de 1 dec cit o fost primar
ce face la brixeles nu zice ca sa nu il criticam/italia o inchis porturile pentru migrranti si vase ONG iste sorosiste care faceau trafic/
tatsu din germania a fost in wemacht si a trimis EVREI la gazare!
asa ca sa traiasca HUSAUS CLAUS
PS din copii din canada/vinduti din Rasinari nimic,keine ,nem??????????????

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

1608 vizualizări
19-7-2018, 16:48
Piațeta din fața CEC se schimbă radical - FOTO» Vezi tot
307 vizualizări
19-7-2018, 10:07
Noutate în traficul din Florești! S-a lărgit ieșirea de pe strada Cetății - FOTO» Vezi tot
253 vizualizări
18-7-2018, 12:24
Cluj: Vă place haosul de pe aceste străzi? Cum se va schimba zona » Vezi tot
170 vizualizări
26-6-2018, 9:54
VIDEO: După 15 ani, sistemul de irigaţii din Cluj este repus în funcţiune » Vezi tot
152 vizualizări
17-7-2018, 23:07
Pe strada Regele Ferdinand apare bandă de autobuz și vor fi copaci» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?