rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

În Florești vor circula liniile M21, M22 și M23 pe aceste TRASEE! Abonamentele se eliberează deja

  



 

Compania de Trasport Public Cluj (CTP) va opera în Florești pe liniile M21, M22 și M23.

 

De marți, 25 februarie, Compania de Transport Public Cluj (CTP), fost RATUC, eliberează abonamente la ghiseele deschise pe strada Bucium (cartier Manastur), Primaria Floresti (parter) și pe strada Eroilor (ghiseu zona Biserica Greco-Catolica, aflata in construcție), scrie florestistiri.ro.

 

Liniile M21, M22, M23 vor opera pe următoarele trasee:

 

Linia M21 Cluj-Napoca - Floresti Cetate

 

Traseul Dus: Bucium - Calea Floresti - Avram Iancu - Poligonului - Tautiului - Cetatii - Eroilor

 

Traseul Intors: Eroilor - Cetatii - Tautiului - Poligonului - Avram Iancu - Calea Floresti - Bucium

 

Statiile Dus: Bucium - Cora - Metro - Oncos - Poligonului - Tautiului - Sub Cetate - Luxor 2 - Eroilor - Teilor.

 

Statiile Intors: Stejarului - Eroilor - Luxor 2 - Sub Cetate - Tautiului - Poligonului - Oncos - Metro - Polus Center - Bucium.

 

 

Linia M22 Cluj-Napoca - Floresti Gh.Doja:

 

 

Traseul Dus: Bucium - Calea Floresti - Avram Iancu - Somesului - Horea - M.Kogalniceanu - Gh.Doja

 

Traseul Intors: Gh.Doja - S.Barnutiu - A.Iancu - Calea Floresti - Bucium

 

Statiile Dus: Bucium - Cora - Metro - Oncos - Somesului - Horea - Gh.Doja.

 

Statiile Intors: Gh.Doja - Primarie - Complex - Poligonului - Oncos - Metro - Polus Center - Bucium.

 

 

Linia M23 Cluj-Napoca - Luna de Sus

 

 

Traseul Dus: Bucium - Calea Floresti - A.Iancu - DN 1 - Luna de Sus

 

Traseul Intors: Luna de Sus - DN 1 - A.Iancu - Calea Floresti - Bucium.

 

Statiile Dus: Bucium - Cora - Metro - Oncos - Cardinal Iuliu Hossu - Primaria - Il Milaneze - Iazului - Luna 2 - Luna 1 - Scoala - Biserica Ortodoxa.

 

Statiile Intors: Biserica Ortodoxa - Scoala - Luna 1 - Luna 2 - Ferma 9 - Zambilelor - Cuza Voda - Primaria - Complex - Oncos - Metro - Polus Center - Bucium.

25-2-2014, 17:52
375 vizualizări
14 comentarii
(va apărea publicat)reprezentantul unui grup de calatori9-5-2014, 19:58
am dori sa stim cand se extinde rutele autobuzelor in zona Gilau_Capus?daca este plan de extindere a Ctp in zona asta?
unul8-5-2014, 15:41
domnilor santem foarte incantati de aceasta mare reusita de a introduce ctp ul in comune dar va asteptam in viitorul cel mai apropiat cu introducerea autobuzelor la Gilau.oare cat va dura?
roxana26-2-2014, 15:18
da ii dureau rotile sa ne duca pana in capat Grigorescu!!??ce sa facem toata ziua la Cora!!??noi trebuie sa mergem la scoala in Grigorescu,iar de la cora la Onisifor ghibu sa facem jogging in fiecare zi!!??
@roxana26-2-2014, 16:47
ai 90 de ani??? in maxim 15 minute esti acolo de la cora! nu ai vrea sa te duca si pana in fata casei?
florina25-2-2014, 21:01
Cat e pretul la un abonament?
Florestean25-2-2014, 20:52
Programul e pus la Primaria Floresti si va circula din 15 in 15 minue
Florestean25-2-2014, 18:24
Orar? De ce nu se scrie si despre orar?
nicu25-2-2014, 19:59
Ca n-au orar! Au declarat ca n-au orar si circula dupa afluxul de calatori. Nici in cluj nu respeca nici un program, vin cate trei 35 unul dupa altul si aponi nimic 20 de minute. I-am tot injurat pe cei de la Fany dar mai bine cu ei pana la urma...
.......25-2-2014, 20:40
Ai putina rabdare sa vezi ce va fi si abia apoi sa plangi dupa FANY!!!
unul25-2-2014, 20:41
esti gresit informat,in Cluj-Napoca transportul se desfasoara dupa orare care se respecta foarte bine ( mai apar unele blocaje si logic ca nu se incadreaza in aceste situatii),acuma ca nr. de masini e insuficient mai ales la orele de varf e alta poveste dar acele cate sunt se respecta, in Floresti inca nu s-a stabilit de primaria Florestiului , Cj-N & CTP orarele fiindca asta se va face dupa ce se face un studiu ca sa vada la ce intervale se va circula pe toate liniile
Clujean25-2-2014, 20:42
20 de minute pentru 35? :)) ... ala si 30-ul circula cel mai bine
Razvan26-2-2014, 7:56
Dupa ce am stat 7 ani in Zorilor, pot spune ca habar nu ai. 35-ul are astfel de reprize, iar vara, in absenta studentilor, era catastrofa.
Am vazut soferii de pe autobuze consecutive pe aceeasi linie cum se opresc la o caffa mica la Gara, si apoi pleaca deodata.
Anca Jeler26-2-2014, 11:22
pentru nicu..daca iti place asa de mult Fany, ramai cu ei! in Baciu, Fany nici nu mai opreste in statii pentru ca nu mai au calatori. Datorita florestenilor ca tine, nu se face nimic bun in comuna aceasta. La orice noua initiativa, romanul prost trebuie sa comenteze. Ideea de baza este sa fie concurenta si sa putem alege, doar asa putem avea servicii mai bune.
pastinaru alina26-2-2014, 13:07
era nevoie de ratuc in floresti, asa ca nu are ros sa ne tot contrazicem.
pt. ca fany avea un program foarte prost.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

5036 vizualizări
17-10-2018, 11:25
Șulea s-a săturat de blocajul în trafic de la Florești. S-a umblat la sistemul inteligent de semaforizare » Vezi tot
780 vizualizări
16-10-2018, 10:13
Deputatul Florin Stamatian, prins dormind în Parlament - FOTO» Vezi tot
480 vizualizări
16-10-2018, 8:18
A început campania electorală în Florești. 11 puncte pentru un trafic mai bun» Vezi tot
263 vizualizări
16-10-2018, 22:44
Victor Ponta, înțepături la adresa lui Dăncilă: A dat OUG și a fugit» Vezi tot
164 vizualizări
17-10-2018, 15:12
Comisia UE transmite noi mesaje de avertizare pentru Guvern: Urmărim cu îngrijorare noile modificări ale legilor justiției» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?