rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Consiliul Județean Cluj somează public Prefectura Cluj să oprească ”furtul” a 12.000 de mp din teren Aeroportului

  



 

Consiliul Județean Cluj va boicota acțiunile publice ale Prefecturii Cluj și somează instituția să oprească ”furtul” a 12.000 de mp din teren Aeroportului.

 

Vă solicităm să interveniți în regim de maximă urgență și să opriți procesul prin care Direcția Agricolă dorește să fure terenul de 12.000 mp care astăzi este în proprietatea județului Cluj și în administrarea Aeroportului clujean.

 

Prin proces se dorește preluarea acestui teren de către statul român prin Ministerul Agriculturii și darea lui în administrarea Direcției Agricole a Județului Cluj.


Guvernul PSD poate soluționa problema de inventar pe cale administrativă și nu pe calea unei acțiuni în revendicare care va duce la pierderea terenului și a platformei pentru aeronave de către județul Cluj.

 

Conducerea executivă-politică a Consiliului Județean Cluj va solicita săptămânal prin somație publică și nu va mai participa la nicio acțiune a Prefecturii Cluj până când nu va fi oprit procesul de revendicare prin care se dorește preluarea abuzivă a terenului Aeroportului”, a precizat președintele CJ Cluj, Alin Tișe.

 

PSD Cluj atacă dur Consiliul Județean: Trimit comunicate de presă cu informații mincinoase

14-7-2017, 12:19
100 vizualizări
5 comentarii
LuLu Cluj 15-7-2017, 16:00
JAVRE GUNOAIE HOTI TRANTORI !!!va donez 2mp in HAJONGARD !!!
pedelac15-7-2017, 15:50
Manevre de lansat zvonuri, acuze, minciuni. Daca DNA s-ar pune pe treaba acolo ar fi de lucru, cu largi implicatii.
razvan14-7-2017, 15:58
Tocmai ce au raspuns aia de la agricola, acu ceva vreme, ca nu le trebe pamantul. Doar sa verifice oficial starea terenului care tot cu japca a fost luat de CL...
Bocaiala14-7-2017, 14:34
Doar am zis.. Stati linistiti ca in 2019 se va bate toba si oboaiele, fanfara si orchestra, se va face, drege, metrou cu teleportare, Somesul va fi mai mare ca si Rinul, Portul Floresti va deservi flota oceanica! Dictatorul Ceausescu a cazut, dar dictatorul Boc n-a cazut, culmea, va fi votat, prostii il cred si sunt cu duiumul!
Hmm14-7-2017, 13:28
Pesedeu e suparat ca la cluj a luat sub udmr la alegeri. Apucaturi de teleorman unde tovarasul dragnea si-a luat delta dunarii si a transformat'o in proprietate privata.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

1036 vizualizări
25-9-2017, 17:14
Noul CA al Aeroportului Cluj: David Ciceo rămâne director general până la organizarea unui concurs» Vezi tot
360 vizualizări
25-9-2017, 10:55
Dragnea iese la atac: Dosarul Belina e o ficțiune! Vor să distrugă PSD» Vezi tot
167 vizualizări
25-9-2017, 15:19
Clujul alocă fonduri suplimentare pentru modernizarea infrastructurii drumurilor județene » Vezi tot
124 vizualizări
25-9-2017, 20:57
Primarii au împărtășit din experiența lor la conferința de bune practici în administrația locală de la Cluj-Napoca» Vezi tot
75 vizualizări
21-9-2017, 15:40
Arhitectul șef din Florești, Alexandru Lădariu, acuzat de conflict de interese» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?