rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Cluj: Vă place haosul de pe aceste străzi? Cum se va schimba zona

  



 

Arhitecții le pregătesc surprize neplăcute șoferilor clujeni, dar plăcute pietonilor și bicicliștilor.

 

Strada Regele Ferdinand va fi refăcută și regândită (Citește AICI detalii), dar nici străzile adiacente nu vor fi lăsate de izbeliște. Străzile Emile Zola și Sextil Pușcariu vor fi ”curățate” de mașinile parcate acum haotic. 

 

Pe cele două străzi vor mai intra numai riveranii și mașinile de aprovizionare, dar nimeni nu va putea staționa. 

 

În plus, de la intersecția cu Sextil Pușcariu, strada Emile Zola va fi deticată pietonilor, fiind prevăzuți stâlpi retractabili pentru a bloca traficul. Astfel, zona pietonală crește cu încă o porțiune. 

18-7-2018, 12:24
57 vizualizări
23 comentarii
hmmm19-7-2018, 4:30
Daca sunt arhitecti 'made in cluj' atunci te astepti la ce-i mai rau. De cand clujul semianalfabetului scoate arhitecti ? ? ? ? ? ? ? ? Popor boc!
Bogu19-7-2018, 16:34
Nu popor boc, e popor dancila. D-nul Boc nu lucreaza la momentul actual in educatie, e primar. De altfel, orasul si in special cntrul e pentru pietoni si nu pentru ”carcase metalice”.
@Bogu19-7-2018, 21:08
Esti prost. Esti Dancila de fapt. Ma intrebam eu de la o vreme de ce are ea mutra asta de barbat cu peruca ...
Centrul orasului e pentru toti: pietoni, biciclisti, soferi si nu e numai pentru cine vrei tu, Boc sau un arhitect servil si incompetent care vine cu asemenea solutii ce kacat.
Bogu20-7-2018, 17:07
Eu zic ca tu esti Dancila si o si demonstrezi. Ai reusit in 4-5 fraze sa injuri si sa jignesti. Ai scoala strazii si asta te face cu adevarat deosebit. Bravo, esti cineva sau mai bine zis ceva.
lulu cluj18-7-2018, 19:51
foamea imobiliara ! apoi pe Doja ,,reg,fer ,,sa poata OPRI Numai GUNOAIELE la TRZ ?
Calin18-7-2018, 18:18
UN POPOR MARCA DANCILA ( OMOLOGATA )

SI BINEINTLES CIORDACHE !
ionci18-7-2018, 19:25
decat mongolia, nomazi, fara tara. e mai bine si asa. vezi pe buletin ce scrie nomadule.
Alin18-7-2018, 21:33
Avem o Sarmisegetuza, alții ceva similar?
Ica19-7-2018, 6:04
Altii sunt civilizati.
dan19-7-2018, 8:05
Alții, unde , in stepa ?
Ica19-7-2018, 14:58
Da, chiar si acolo, dar mai ales in Ardeal.
dan20-7-2018, 13:32
Rahat doar, peste tot.
dan18-7-2018, 17:43
Buna inițiativa a primarului mult iubit .
Meritați tot respectul nostru a mănășturenilor, și a tututor alegătorilor pt următoarele 5 mandate.
Mario18-7-2018, 16:57
Si locuri de parcare?
Sile18-7-2018, 16:42
Inca o prostie marca Boc.
Desfiintezi parcari atunci cand ai parcari disponibile si nou construite, care sa le inlocuiasca pe cele desfiintate.
S.u.g.i Sile19-7-2018, 8:42
Ma pi.z.da, lasa cotetul acasa ca nu te-a fatat ma-ta in masina salvarii! Cine crezi ca e curios de cutia ta de conserve de 5000 de euroi?
ambulance19-7-2018, 16:17
Idiot, dupa cum te exprimi, tu ai fost fatat intr-un sant ma lepra, iar denumirea pe care ti-ai acordat-o spune multe despre cum ai crescut cu lapte de tata pana la 18 ani. Despre ambulanta, sunt sincer curios cum o sa te ridice cand o sa fi in sevraj sau supra doza se "sobolan", pe acolo printre banci si copaci, unde-ti faci veacul, scursura.
S.u.g.i ambulance19-7-2018, 22:52
Ma barbat cu pi.z.da, ce-ar fi sa-mi arati mormantu' lu' ma-ta, ca sa joc tontoroiul pe el!? Al ma-tii aleia sifilitice care a fatat un gusogen ca tine!
Ginger20-7-2018, 7:03
Te-ai facut de minune asta cu felatia in public, "tontoroiu" de care spui este exact ce te caracterizeaza, probabil in urma substantelor fumate, la fel si postari scarboase de abuzat sexual.
rody18-7-2018, 15:16
o initiativa foarte buna. bravo primarului
Firicel18-7-2018, 14:57
Am intrat pe stire doar sa imi exprim public respectul si consideratia mea pt domnul primar Emil Boc. Ii doresc multa sanatate si multe mandate in functia de primar al orasului Cluj-Napoca.
aic18-7-2018, 16:06
Dai si o limba in c*ur.
@aic18-7-2018, 17:41
Așa ca ma.ta?

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

2788 vizualizări
17-10-2018, 11:25
Șulea s-a săturat de blocajul în trafic de la Florești. S-a umblat la sistemul inteligent de semaforizare » Vezi tot
837 vizualizări
18-10-2018, 21:30
Contractul pentru execuția Centurii din Florești a fost reziliat» Vezi tot
562 vizualizări
17-10-2018, 23:09
Declarația premierului Dăncilă după întâlnirea cu Erdogan: Vrea să construiască un spital regional la Constanța» Vezi tot
365 vizualizări
17-10-2018, 18:28
Contre între Victor Ciorbea și jurnaliști: Tu nu auzi că am delegat? Taci din gură odată!» Vezi tot
339 vizualizări
18-10-2018, 14:49
Cioloș: Îi vom tăia pensia lui Ciorbea!» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?