rosal_feb.jpg
Image 1 of 2

Politic/Administrativ

Cluj-Napoca: O mașină de gunoi a rămas blocată în asfalt pe Septimiu Albini - FOTO

  



 

UPDATE

 

Primăria Cluj-Napoca susține că lucrarea a fost făcută de Compania de Apă Someș Cluj, iar firma care a făcut asfaltarea este posibil să fie RADP. În acea zonă a mai fost o problemă cu un izvor subteran care nu a fost bine captat, din câte se pare. 

 

Lucrările vor fi acum refăcute.

 

----------------------- 

Calitatea îndoielnică a lucrărilor făcute în Cluj-Napoca își spune cuvântul. RADP Cluj a asfaltat strada Septimiu Albini de mântuială.

 

O mașină de gunoi de la Brantner a rămas înțepenită în asfalt cu o roată. Practic, asfaltul s-a surpat din cauza greutății.

 

Strada Septimiu Albini a fost dată în folosință zilele trecute, după ce a fost refăcută de RADP Cluj, regia Primăriei Cluj-Napoca, ce se ocupă și de asfaltări și de spații verzi și de curățenia stradală. Aceasta este condusă de Ion Pantelimon, renumit pentru că a reușit să construiască centura de ”diamant”, Vâlcele - Apahida, care a costat de câteva ori mai mult decât era proiectul inițial.

 

Centura de diamant a fost estimată inițial la 60 de milioane de euro și Guvernul Boc a plătit 140 de milioane de euro.

 

 

Foto: Nicoleta Topan, Facebook

14-9-2017, 12:31
115 vizualizări
27 comentarii
LuLu Cluj 15-9-2017, 22:47
MULTE GUNOAIE in acea zona ??? sau??
?
hmm15-9-2017, 10:55
Minciuni, pentru ca calitatea jurnalistica ca aceasta se consuma/produce in Romania. Informatia corecta e ca, masina de gunoi a intrat in locul unde trebuie sa fie o canalizare. Binderul, primul strat de asfalt, se toarna peste tot, urmand ulterior sa fie decupat pentru canalizare. Aici e vina soferului, care cel mai probabil nu avea voie sa intre inca pe stratul respectiv / nu a fost informat unde sunt zonele unde urmeaza a fi gaurile de canal.
Cunoscator15-9-2017, 12:54
Subtila incercarea ta de a lansa o perdea de fum, nu f.. inalta, dupa care sa stea pe varfuri, boculetul. Dar daca esti in domeniu, te uiti la poza si-ti ceri scuze. Unde vezi tu binder decupat?
readepeu15-9-2017, 16:43
Suma respectelor Cunoscatorule, pacat ca nu te cunosc sa dau o cizma de bere , astia si aici sunt prezenti, vor sa ne faca sa credem ca ei stiu totul, ca defapt circulatia era oprita pe acea strada si noi suntem devina ca sa surpat asfaltul. 'tuti gura mat.i Hmm
L-a famiglia14-9-2017, 22:08
Pantelimon! Pantelimon!
Contracte ilegale, fara licitatii, la super-mega-giga preturi. Bagate-n cloaca radp cu ignorarea unor sentinte judecatoresti definitive
DNA sa vina sa v-o dea!
Vasule14-9-2017, 21:56
Jos bocitania! Jos si bulibasa de judet.
alternativa15-9-2017, 1:07
ar fii de dorit ca sa mai dam noi o sansa si altora care cam asteapta ei demult sa ajunga la manetele dela pupitrul de comanda al orasului ! ca mai rau ca boc nu pot fi ! ca de boc. . . stim sigur ca e icompetent !
Florea14-9-2017, 16:58
Stati linistiti bulangii anarhisti ca tot Boc iasa si la urmatoarea tura, pana cand va cereti scuze pentru ca sunteti prosti si vorbiti cu gura plina de caca.
treziti-va!!!14-9-2017, 15:48
asa ceva--numai in orasul lui boc! traim in bokistan si asta ne ocupa tot timpul........
wow14-9-2017, 15:56
vezi ca te-ai murdarit tat la gura, mai mircea badea.

Cat de spalat pe creier esti. bocistule
treziti-va!!!14-9-2017, 21:14
nu s bocist--aici ai gresit! dar stiu cine esti tu,cel care aduce in derizoriu orice critica la adresa cosasului
Paul14-9-2017, 15:07
Trotuarul pe Bistritei colt cu Titulescu s-a surpat la fel la vreo luna dupa ce au asfaltat strada. Cred ca inca lucrarea era in garantie dar nu s-a sinchisit nimeni din primarie sa inspecteze din cand in cand lucrarea in perioada de garantie.

La fel, trotuarul de pe bistriteti colt cu godeanu, nu e asfaltat de vreo 5 ani desi borduri noi au fost puse. practic mai trebuia bitum turnat pe vrep 10, 15 metrii. Cei ce au ingropat cablurile au lasat treaba pentru cei ce au asfaltat bistritei si cei ce au astfaltat bistritei au lasat treaba pentru cei ce au ingropat bistritei. Iintre timp la 1 metru distanta sau amenajat niste parcari, dar de trotuarul ala neterminat, nu s-a atins nimeni.

Anul trecut pe Pascaly s-au asfalat niste alei in spate la doua blocuri, dar de doua gropi in asfalt (ramase cred in urma ingroparii cablurilor) tot nu s-a atins nimeni desi utilajele erau in zona si puteau sa le lumbuiasca usor. Vad atatea cacaturi pe strada zilnic, dar se pare ca aia din primarie nu si-ar misca fundul pe teren sa vada ce vad si oamenii de rand.

Intr-un parculet de joaca din spate de la interservisan e plin de boschetari, alcolici si aurolaci si e o mizerie de nedescris, idem in spate la blocul in forma de L de pe Bistritei colt cu Titulescu. E o mizerie de nedescris in plin buricul celui mai "bun" cartier al clujului. Acolo ar trebui sa-ti lasi copiii sa se joace, nu?

Intr-o zi fac niste poze si le trimit la Alex, cred ca doar asa se face ceva in orasul asta, daca scrie in presa de ele...
Domnul Radu14-9-2017, 15:04
Au vagat prea mult gunoi sa nu faca 2 ture si a cedat asfaltul. acolo nu se taseaza terenul pt trafic greu
mad max14-9-2017, 14:37
sunteti rai. clar nu asfaltul e de vina si nici vajnicii asfaltatori cu tigarile in gura in timp ce lucreaza.
probabil,cei de la salubritate au incarcat prea mult masina.
poov14-9-2017, 14:40
I-ai gasit scuza lui Boc, era gunoiul prea greu :))
DE INCALZIRIEA14-9-2017, 15:50
GLOBALA A-TI AUZIT?
Hmm14-9-2017, 13:39
Domnule Boc. Puneti bota pe incompetentii de la radp ca unde asfalteaza urmatoarea zi asfaltul cedeaza si ne alegem cu valuri si trambuline.
Vis14-9-2017, 13:05
E de vis. Marile realizari ale Primăriei Boc. Sensuri giratorii si strazi reasfaltate cu un buget de sute de milioane de euro pe mana.

Cum sa te lauzi ca ai realizat un sens giratoriu in cel de-al doilea oras al tarii? Sau ca ai inaugurat un podul Traian de 20 de metri ?

Ne trebuie un primar cu viziune si care sa aiba lucruri facute la activ. Realizari. Daniel Metz e un nume viabil!
C++15-9-2017, 0:10
@mihai: Nimic mai adevarat in ceea ce ai zis
poov14-9-2017, 12:37
Sa vedem cine va fi tras la raspundere, de fapt deja stiu: muncitorul care n-a facut cum trebuie lucrarea va fi sanctionat cu 1% din salariu, pe cand asta Ion Pantelimon... va continua sa dea tepe

Daca dupa o zi s-a stricat e clar
dancp14-9-2017, 19:47
totul pleaca de la boc omul mic si de nimic,utecist basist,ebist.............
votati pdl,pmp ,pnl
DA PE TAXELE VOASTE NU ALE MELE
Nae16-9-2017, 10:55
Degaba dom'le, e multi si prosti, ieftini, ii cumperi cu vreo paranghelie, mult populism si cateva starzi inchis circulatiei, unde pot bea bere si sa se simte' bine
Cunoscator16-9-2017, 14:01
Inca o perdea de fum. Manevra: sa facem fazanii sa râda cā apoi se vor gandi la altceva.
1. Masinile de gunoi nu parcheaza pe strada, ci in niste garaje ale firmelor de salubritate.
2. Uita-te mai dorulet la poza. Cum au reusit ei sa bage asfaltul sub masina, sā-l niveleze si sa-l compacteze?
haha14-9-2017, 16:35
Alexu, dupa limbaj esti chiar fostul candidat la primarie. Cine se indoieste de asta, nu are decat sa urmareasca limbajul pe fituica ta online de pe facebook. "Acest electorat jegos" se refera la cei care te-au ales pe tine? Daca cineva nu e de acord cu ineptiile tale automat devine jegos? Asa ii respecti pe cetatenii urbei?
Dan Manastur15-9-2017, 3:22
la cele enumerate de stimabilul Alexu mai doresc sa adaug la micile beneficii si proiectul mult iubit al piticaniei si al fostilor primari PDL-isti din Bucuresti(ca acolo am mai vazut gainaria,si-o fi dat unuia altuia pontul ?!)'gardurile intre blocuri'.
Alexu15-9-2017, 8:43
Eii de-ati stii cati s-au chivernisit pe viata cu acele garduri, au costat de doua ori mai scump ca la Dede, montat, planuri, puz pug, proiecte, implementari, etc, etc. Sute de km.
@hahaiala proasta, detectivule lui peste, dibaciule, intuitivule, scenariile pe care le produci sunt de toata jena, faci de ras specia umana, tu procii din porc nu din maimuta, evental intreba-ti mamuca cu cine te-a proiectat, micro cefalule.
haha15-9-2017, 12:08
Inca o data te-a tradat limbajul. Acelasi ca pe ziardecluj, ziar scris sub comanda candidatului fara sorti de izbanda chiar si la primaria din Cuca Macai.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

5918 vizualizări
12-12-2017, 12:14
Târgul de Crăciun din Cluj se închide trei zile» Vezi tot
2031 vizualizări
12-12-2017, 14:43
Senatorul Marius Nicoară, condamnat după ce a condus beat» Vezi tot
700 vizualizări
11-12-2017, 14:48
S-a semnat ”certificatul de naștere al centurii metropolitane a Clujului” - VIDEO» Vezi tot
508 vizualizări
11-12-2017, 11:38
Clujul pierde 28 de milioane de euro din cauza guvernului PSD - VIDEO» Vezi tot
299 vizualizări
12-12-2017, 13:57
Cluj: O nouă școală din mediul rural va fi reabilitată» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?