rosal_feb.jpg
Image 1 of 4

Politic/Administrativ

Cluj: Amendă de 6000 de lei pentru că a murdărit șoseaua la IRA, Mărăști

  



 

Poliția Locală Cluj-Napoca adună tot mai mulți bani la bugetul local aplicând amenzi maxime de 6.000 de lei. Rămâne de văzut dacă acestea și rezistă în instanță, dar altfel inițiativa este foarte bună.

 

Toleranta zero fata de cei care murdaresc carosabilul. Politia locala a identificat faptuitorul care a murdarit carosabilul in zona IRA si a aplicat amenda de 6.000 lei, potrivit legii”, a anunță primarul Emil Boc.

 

Cel mai probabil aceste amenzi vor fi contestate în instanță și, de multe ori, Primăria Cluj-Napoca pierde sau amenzile sunt reduse mult. 

13-9-2018, 10:30
3243 vizualizări
4 comentarii
ddd13-9-2018, 14:55
normal ca primaria pierde daca judecatorii tin cu infractorii si cu cei care incalca legea .
Criculae13-9-2018, 20:58
Primaria pierde din cauza ca politistii locali habar n-au sa scrie un proces verbal.Si pentru ca juristii primariei nici macar nu se obosesc sa se prezinte la proces.
Am 6 amenzi contestate si castigate, deci stiu ce vorbesc.
Sincer sa fiu eram vinovat, dar daca bugetarii sunt retardati, eu contest si nu platesc.
mumuianu13-9-2018, 21:27
Tu esti exempul prostiei clasice, ai vreme de pierdut prin Judecatorii, conduci ca powla, nesimtit, needucat, blochezi strazi, circulatia. Ce-ar fi sa iti arat eu niste cursuri de legislatie, bou ce esti, fata prin fund cu rahat in gura.
Criculae14-9-2018, 6:10
Mumuianu cu asta te ocupi mu mu iau ...esti penibil lucrezi la poliția locală cerșetor. Nevasta tot acolo cu mu mu iau....penibil penibil.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

3939 vizualizări
24-9-2018, 11:51
Câte mașini poate ”înghiți” un autobuz Solaris. De asta soluția este transportul în comun!» Vezi tot
914 vizualizări
23-9-2018, 17:21
Sala Polivalentă Cluj-Napoca se numește BTarena» Vezi tot
463 vizualizări
24-9-2018, 11:10
"Alo, sunt Irina Tănase și vreau cutare sau cutare", a declarat Liviu Dragnea» Vezi tot
447 vizualizări
24-9-2018, 10:06
Liviu Dragnea sare la gâtul miniștilor: Nu semnează și nu mai pot rămâne acolo» Vezi tot
299 vizualizări
24-9-2018, 11:14
Dragnea prevede câteva remanieri în Guvern, după ce a câștigat bătălia internă din PSD» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?