rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Centura de Sud a comunei Florești, terminată până la finele anului - VIDEO

  



 

Primarul comunei Florești, a explicat într-o postare live, că centura de sud a localității ar outea fi terminată până la finele anului, dacă firma de construcții lucrează.

 

Suntem pe aliniamentul centurii de Sud a comunei Florești. Se lucrează la decopertări și ritmul lucrărilor este unul alert și am speranța că până la finele anului se va circula pe acest drum. Va avea trotuare, pistă de bicicletă și câte o bandă pe sens. Aici se lucrează la decopertări și pe partea cealaltă se lucrează la defrișări. 

 

Suntem în apropierea intersecției cu Sfântu Ioan din Cluj-Napoca, unde va fi construită o rampă de acces pentru a se face racordul între cele două străzi”, a spus primarul Horia Șulea.

 

Edilul șef al comunei Florești a mai spus că centura va dezvolta Valea Gârbăului, unde Primăria are un teren ce va fi folosit pentru a fi amenajată o școală și o grădiniță. ”Este un teren pe partea de sud a Văii Gârbăului, de 8 hecatre, unde se va putea construi un centru civic, cu școală, grădiniță și de tot ceea ce mai au nevoie ce care vor locui în zonă”, a mai spus primarul Horia Șulea

 

Licitația pentru centura a fost câștigată de firma Diferit, dar constructorul nu a lucrat mai nimic până acum. 

18-2-2018, 10:16
104 vizualizări
20 comentarii
Bogu19-2-2018, 14:07
Din pacate se "aplauda" mediocritatea si normalul. Eu cred ca nu era nevoie de aceasta filmare, ca interviu nu poate fi numit la cum se exprima cei doi agramati.2,5 km de teren decopertat.....eu zic sa va laudati la "UIE", dupa cum se exprima moderatorul. Municipiul asta si localitatiile limitrofe sunt pline de inculti care nu stiu nici meseria pe care o practica si nici nu se stiu exprima corect romaneste. Apropo, azi 19 februarie e Ziua Brâncuşi. 142 de ani de la naşterea marelui sculptor.
Dr.19-2-2018, 15:38
Baiete, tu esti bolnavior la cap, oare ce parinti ai tu care nu te supravegheaza, care nu-ti dau tratamentul zilnic? Oare te pun la cereseala? Te bat, te exploateaza sexual? Hai zi-ne problema ta sa te putem ajuta!
Bogu19-2-2018, 18:18
Un alt exemplu de deseu social....nu am cuvinte, chear ESTI CINEVA. Bravo, m-ai pus la punct.
Dr.19-2-2018, 19:04
Nu eu, nu-mi permit. Tu singur.
Bogu19-2-2018, 22:34
De unde atata ura in tine? Sincer...fa putina miscare, fa un dus, fa o plimbare, gaseste o femeie care ar accepta sa te placa daca nu mai mult si cauta o zi cu soare sa stai pe banca in parc. Imi permit sa scriu, ca tu esti din punct de vedere psihiatric deprimat si friustrat.
Dr.20-2-2018, 7:04
Dar cu Brancusi cum ramane, totusi 142 de ani e o suma de ani, nu?
Giovanel19-2-2018, 10:24
Aaaaa pai aaaaaa pai date drequ.
Faceti bai mortilor ceva nu va tot cacati pe voi cu drumu ala.
Hank Rearden19-2-2018, 8:43
Pe cine putea plati si domn' primar sa filmeze, daca nu pe un handicapat ca el care in 2018 inca filmeaza portrait?
nicu20-2-2018, 18:12
SOLEA.! Zii sa moara mata ca peste 5 ani vom avea centura!
haha18-2-2018, 17:13
"deja se lucra la foc continu" ... tradus: nici muncitori, nici utilaje ... :))))
Calin18-2-2018, 12:47
PROSTIME !!

PRIMA DATA NE MUTAM ! DUPA ACEEA NE DAM SEAMA CA NU AVEM ACCES !

UNDE SUNT EXPERIENTELE CELOR 2000 DE ANI ?
experienta18-2-2018, 18:15
Keline, asta se intrebi tu mai bine pe b o z g o r i care atunci era inke in Mongolia !
si totusi18-2-2018, 18:58
Astia veniti din Mongolia au ajuns cu autostrada la Bors si asteapta de
N ani sa se uneasca cu Autostrada Transilvania. Intre timp au impanzit tara cu autostrazi, drumuri expres si o groaza de firme de renume lucreaza acolo, cu forta de munca ungureasca si nu numai, produc produs intern brut de calitate nu din consum si au nivelul de trai cu mult peste cel al bastinasilor asezati mai in vest. Asa ca "experienta", esti inapoiat mental, nu ai depasit epoca pietrei cioplite grosolan, cand inca nu s-a inventat focul, stadiul in care erau dacii pe acest pamant.
Semaca18-2-2018, 22:07
Da ma.ta nu e cea mai proasta?
Și cel care te-a scuipat, rahatule?
...19-2-2018, 8:08
bai esperienta...care esti de pe varful muntelui incult si needucat, pe cine faci bozgori mah analfabetule...
Burdujel19-2-2018, 15:40
Semaca, stiu ca esti mai bun ca mine ca ai mai multa scoala si cultura dar nici io nu ma las si fac la seral.
doua lincuri utile de la un b***** !19-2-2018, 17:28
https://www.vezicatface.ro/articole/cum-arata-harta-autostrazilor-din-romania

si da click pe ungaria si vezi diferenta apoi judeca

http://www.mernokkapu.hu/keptar/2/6.jpg
pt calin20-2-2018, 6:53
PFUUU, CE TARI 'E' BO'ZGORII.....!.... :))
Adica...18-2-2018, 10:40
Adica drumul acela scurt cu o banda pe sens avand 2km la marginea localitatii? Cum definim o sosea de centura?
@Adica18-2-2018, 22:47
Un fiasco. Scoatem 200 de masini de pe DN1 si le punem pe "centura" si e gata blocajul. Felicitari primariei pentru aceasta gandire exceptionala.

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

3092 vizualizări
25-9-2018, 12:45
Comuna Baciu a demarat construcția mini-centurii din cartierul Tineretului spre Valea Seacă - FOTO» Vezi tot
1376 vizualizări
24-9-2018, 11:51
Câte mașini poate ”înghiți” un autobuz Solaris. De asta soluția este transportul în comun!» Vezi tot
137 vizualizări
23-9-2018, 17:21
Sala Polivalentă Cluj-Napoca se numește BTarena» Vezi tot
135 vizualizări
25-9-2018, 16:54
Liviu Dragnea: Sunt condamnat la închisoare pe baza unui studiu psihologic, nu pe probe» Vezi tot
90 vizualizări
24-9-2018, 11:10
"Alo, sunt Irina Tănase și vreau cutare sau cutare", a declarat Liviu Dragnea» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?