rosal_feb.jpg

Politic/Administrativ

Ce crede Emil Boc despre banda unică de transport

  



 

Primarul Emil Boc crede că banda dedicată pentru transportul în comun, pusă oficial în funcțiune duminică, 20 august, este un succes. 

 

Ne-am ținut de cuvânt și așa cum am anunțat în dezbaterea publică banda de ddicată pentru transportul în comun și bicicliști va fi implementată înainte de 1 septembrie. Am reușit practic cu mult înainte de 1 septembrie să o implementăm, tocmai pentru a da oamenilor posibilitatea să se obișnuiască înainte de începerea anului școlar.

 

Banda a intrat în probe de duminică, când au fost amplasate marcajele și stâlpișorii. În timpul nopții au fost configurate semafoarele, pentru a se face reglajele necesare. Azi putem spune că banda dedicată este funcțională în totalitate. 

 

Primele aprecieri, cel puțin din perspectiva Primăriei sunt pozitive. Sunt convins că impactul pentru oraș este pozitiv, că această bandă dedicată își va atinge scopurile și anume: de a încuraja mai mulți clujeni să utilizeze transportul în comun în detrimentul mașinii personale, să îmbunătățim calitatea mediului și a aerului, pentru că, dacă vor fi mai puține mașini și mai multe autobuze (vom avea autobuze electrice. Primele vor sosi până la finele lunii martie 2018), acest lucru va avea un impact asupra calității mediului. Sunt 19 linii de transport în comun care beneficiază de accesul pe banda dedicată pentru transportul în comun.

 

În ultimul rând, este vorba și despre o economie de timp pe care o realizează cetățeanul. Din primele estimări, încă nu am făcut măsurători oficiale, se face o economie de 10 - 15% minim pe axa Est - Vest, integral, adică din Mărăști până la Calea Florești în Mănăștur. Dacă luăm numai tronsonul de 1,6 km, cât este banda dedicată, acolo economia de timp este cu mult mai mare. Noi am luat tot tronsonul de axă Est - Vest, pentru a spus că economia de timp este de 10 - 15%”, a explicat primarul Emil Boc, în detaliu, avantajele acestei benzi la emisiunea Realitatea FM. 

 

Între Sora și Regele Ferdinand este bandă comună, tocmai pentru a nu închide virajul la dreapta de pe B-dul 21 Decembrie 1989 spre Regele Ferdinand. Specialiștii au găsit această soluție cu două semafoare, unul pentru autobuz, care pleacă mai repede cu două secunde, și după aceea semaforul pentru traficul obișnuit. 

 

Ce mi-au mai spus colegii că au observat și am observat acest lucru și eu, ieri. În Piața Avram Iancu, le recomandăm șoferilor care merg spre Gară sau Piața Abator să foloseacă traseul prin strada Cuza Vodă  - Pod Traian, care oferă o descărcare mai rapidă față de strada Constanța. Toți se înghesuie să meargă pe acolo. Dacă vă uitați, celelalte două benzi sunt libere. Dacă vă uitați la benzile la stânga și înainte sunt complet libere pentru că lumea nu este obișnuită cu ele. Atunci recomandarea noastră este să meargă pe traseul Cuza Vodă. Acum s-a deschis și podul Traian și este această alternativă”, a mai spus Emil Boc.

 

Despre continuarea benzii dedicate pentru transportul în comun până în Mănăștur, primarul a spus că ”urmează specialiștii să decidă. Eu am intenționat din primul moment să o introducem, dar Comisia de Circulație a propus o amînare pentru un studiu suplimentar. Vreau să fim convinși că luăm o decizie corectă. Recunosc că este o zonă extrem de complicată pe Moților, pentru că se îngustează benzile, dar încetul cu încetul specialiștii vor găsi soluții”.

22-8-2017, 12:31
52 vizualizări
133 comentarii
Dan Manastur24-8-2017, 15:27
Pe mine ma scuzati,is o sluga care sufar de personalitate multipla,am stricat cu boala mea comentariile civilizate Stiridecluj,eu nu ma pot abtine.
Multumesc,m-am nascut aici(in oras),aici am crescut(cu fasole si varza)la creierul meu,aici am trait si pe acesta l-am iubit,cu patima, asa cum ma iubesc si pe mine azi barbatii.Dar,de mic copil,prima data cind mi-au dat lacrimile(de nervi)a fost cind Bocul holtei umbla cu maica-mea si penetrat-o anal de multe ori,ceea ce mie mi-a lasat sechele psihice de neuitat,care se manifesta acum cu voi, prin antibocisme agresive,psihopat-obsesive. Ulterior s-a hotarit desfiintarea spatiului verde din Piata Libertatii unde se intalnea mama cu Boc pe vremuri si betonarea acesteia.Priviti pozele cu aceasta oaza de verdeata,poate cea mai frumoasa piata centrala din Romania.
Elly24-8-2017, 15:42
Piata arata mult mai bine acum dupa desfiintarea parcarilor de pe partea vestica si plantarea copacilor plus terasele amenajate cu bun gust. Asa arata toate pietele importante din lume. Pentru gazon si verdeata exista parcuri.
Tyron Lannister Boc24-8-2017, 19:15
Un exemplu de mesaj de postac e cel de mai sus.

Dan Manastur avea comentarii serioase pertinente (personal le apreciez) dar... anti-boc. Postacul ce face: "imprumuta" numele care este cat de cat credibil si urmarit de cititori si tranteste niste texte cu injuraturi si agramatisme. Apoi tot el raspunde cu alt nume "ofensat" scriind ca-i incult, taran, vinitura, injura etc. Apoi cu alte nume mai pune de 3-4 ori mesaje asemanatoare si discreditarea e gata ... Pentru naivi.

Binenteles si comentariul meu poate fi interpretat ca fiind al unui postac. Hotarati voi.
Binenteles24-8-2017, 19:37
Bai! Ma tin de burta de ris!! S-a varsat caru cu prosti aici?? Ba Tiroane, ne scrii din caracal??? ...
@24-8-2017, 19:57
Cand te simti cu musca pe caciula, asa faci.
:)))24-8-2017, 12:44
Emil Boc nu uita, noi mereu te vom vota
:))))24-8-2017, 13:40
sluga cu personalitate multipla
Paraschieva24-8-2017, 14:04
Cluj- Napoca fara Boc e ca mingea la stop-joc
blabla24-8-2017, 10:09
La stanca iti lasi sotia in travaliu direct din elicopter pe heliportul special amenajat de primarie... ai spital si nu ai unde sa parchezi pentru a lasa sau ridica un pacient. sistem de 5 stele intr-un oras cu tot atatea... :))
Liviu24-8-2017, 1:22
Emil Boc este cel mai competent primar din tara. Sa traiasca inca 100 de ani.
Tyron Lannister Boc23-8-2017, 20:32
Dar ce isi mai bat joc postacii lui boc de comentatori!
Si cum astia in naivitatea lor, cred ca demascandu-i fac "ordine"!
Unde fac ordine? Unde nu exista ordine?

Mai copiilor, astia pot scrie (si o fac) cu orice nick vor ei. Ca asa ii lasa ziarul. Poate e si interesat de asata. Cu 2-3 cuvinte modificate intr-un text repetat, ei schimba tot continutul unui comentator onest.
Sunt jucatorii de la alba - neagra ai commenturilor.
In actuala (ne) randuiala nu aveti nicio sansa.
@23-8-2017, 21:55
doar cred ca-si bat joc,dar lumea vede ce si cum,vad ca isi dau replici singuri noaptea la doar cateva minute dupa o postare,in rest...e panica mare,dupa ce au fost fffff la articolele cu untolduu,sefu le-a dat ordin sa posteze si peste noapte:))
@@23-8-2017, 23:15
Dar exista multi care musca momeala si intra in joc. Pana si comentariul tau, deocamdata normal, poate sa fie "deschiderea" unui troll... Ca si al meu de fapt, ca sa nu fie suparare. :)
@Auzi24-8-2017, 9:35
@Hopaa si @Auzi sunt cei 2 postaci..de ce?pt ca posteaza noaptea
Tyron Lannister Boc24-8-2017, 19:00
Ce v-am zis? Au sarit postacii la facut confuzie. Postarea 20:32 a mea, 21:55 nu stiu, 23:15 e raspunsul meu. Dar... Cine poate dovedi? Dupa mesajul acesta vine postica si raspunde cu Tyron Lannister Boc si gata haosul. Posteaza si ziua, cand e momentul, nu va amagiti, caci nu e greu sa ai un smartphone la tine.
Oda Mocanului23-8-2017, 20:25
Sa-i swgeti pwla Bocului,CRETINl LIMBISTl,si el voua,jegoshilor!
Emil Poc23-8-2017, 17:26
Ma pis pe toti care stau in trafic! Eu ma plimb cu masina primariei, am parcare asigurata, benzina o plateste primaria. Cu masinile de la politia locala ne ducem acasa sotiile si copiii. Nu ma intereseaza de voi. Fac banda ptr autobuze ptr tineretul fara viitor ca sa ma voteze. Nu-mi pasa ca vor creste si isi vor cumpara masini si ca nu vor avea parcari si pe unde sa circule. Conteaza ca acum sunt fraieri si ma voteaza. Ciocu mic ca inchid toata circulatia daca ma enervati! Voi chiar credeti ca sunt nebun sa investesc intr-o centura sau tunel? Cu banii aia fac Untold si alte paranghelii, ca e mai usor si nu trebuie sa muncim mult.
Handy untoldist23-8-2017, 17:40
Daca tot e seceta, bucuros le-om duce toate, sa ne traiti multi ani cu sanatate ca asta-i viata noastra, sa bantuim pe strazi si pe pietonale si prin troly , ce binei la Cluj, va iubim si va votamdin suflet
Clujenii23-8-2017, 19:55
Votam Emil Boc. Cel mai bun primar din tara
Clujenii23-8-2017, 20:06
ma scuzati,sufar de personalitate multipla
Boc isi bate joc23-8-2017, 4:39
Nu inteleg de ce va plangeti in legatura cu aceasta banda.
Ganditi-va ca la anul se prelungeste banda dedicata si pe Motilor, si pe Calea Manastur.
Va ramane o singura banda ptr masini.
Apoi va inchide latura cu KFC asa cum a inchis latura cu Diesel, iar cine va vrea sa vireze stanga pe langa KFC sa ajunga pe Horea, va merge pana la Avram Iancu.
Nu va mai plangeti, inca nu e rau, puteti incepe sa va plangeti de la anul.

Apropo, ati observat ca pe Memo e o singura banda ptr mers inainte pe Motilor? Chiar inainte de semafor. Pana acum erau 2 benzi, iar acum una e dedicata. Avem asa: banda dedicata, banda ptr inainte spre Manastur, banda ptr viraj stanga pe langa primarie si banda ptr viraj stanga pe straduta aceea mica (Sincai sau cum ii zice).
Avem un oras fara centura si tunel, cu o singura banda de mers inainte, iar pe acea banda vor trece toate masinile, inclusiv cele care tranziteaza Clujul.


mario23-8-2017, 5:09
VOTATI BOC !..
Bocaiala23-8-2017, 5:17
Ioiii ce bun ii Boc, ce cool, super, hiper, vrem inca un Untold Electric si ||Castel cu batai cu perne si zilele slobozului insorit. Te iubim, caca tine nu gasim!
votati boc23-8-2017, 5:36
VOTATI BOC !..
dan23-8-2017, 1:46
imi put picioarele si gura numai rezist ma dus sa ma culc
hehe23-8-2017, 9:42
e acelasi postac la 1:46,1:56,2:40--sta cu noaptea-n cap,dimineata merge la boc si ii face o felatie:)) ati luat-o in bot la articolele cu Untoldul,de asta v-ati panicat:)
PALATUL LUI LIVIU23-8-2017, 1:06
acum s-a deghizat in "PALATUL LUI LIVIU","dan" si "Dan Manastur"-cam asta se intampla si pe fb lui Boc,posteaza majoritatea din alte orase Braila,Ploiesti,Craiova,Bucuresti si iti explica tie,care stai in Cluj,ca albul e negru,dar agresiv..asa merge si aici,cand apar 3-4 postari critice,vine unu,le reposteaza de nspe mii de ori ca sa nu mai inteleaga nimeni nimic,iar dupa ce si-a facut treaba merge la Boc sa-i faca o felatie
Emil Boc23-8-2017, 1:10
sluga deghizata in "dan" e suficient,ti-ai facut treaba,maine iti dau rasplata in natura,vii si ma lingi in dos asa cum stii tu cel mai bine,mm.te astept
bocitanie23-8-2017, 10:21
Sa te cunigus aia care te-o rahatit in Rachitele, baba ce mai bine facea o feca si o sloboza in Valul Miresei, batjocora asta o sa o platesti ca Dumnezeu vede si atunci te-a trazni cand ti-a fi mai bine, pe tine si pe tot neamul tau de ciocoi si cicoite!!@!
dan23-8-2017, 0:57
acum s-a deghizat in "PALATUL LUI LIVIU","dan" si "Dan Manastur"-cam asta se intampla si pe fb lui Boc,posteaza majoritatea din alte orase Braila,Ploiesti,Craiova,Bucuresti si iti explica tie,care stai in Cluj,ca albul e negru,dar agresiv..asa merge si aici,cand apar 3-4 postari critice,vine unu,le reposteaza de nspe mii de ori ca sa nu mai inteleaga nimeni nimic,iar dupa ce si-a facut treaba merge la Boc sa-i faca o felatie
..23-8-2017, 1:02
sluga deghizata in "dan" e suficient,ti-ai facut treaba,maine iti dau rasplata in natura,vii si ma lingi in dos asa cum stii tu cel mai bine,mm.te astept
PALATUL LUI LIVIU23-8-2017, 0:40
Emil Boc cel mai competent primar din tara. Daca ar avea fiecare oras un primar ca Emil Boc, ne bateam cu Germania la primul loc in Europa. Dar cand avem pe alde Dragnea de la Teleorman conducator suprem suntem de rasul lumii.
PALATUL LUI LIVIU23-8-2017, 0:39
mil Boc cel mai competent primar din tara. Daca ar avea fiecare oras un primar ca Emil Boc, ne bateam cu Germania la primul loc in Europa. Dar cand avem pe alde Dragnea de la Teleorman conducator suprem suntem de rasul lumii.
dan23-8-2017, 1:24
acum s-a deghizat in "PALATUL LUI LIVIU","dan" si "Dan Manastur"-cam asta se intampla si pe fb lui Boc,posteaza majoritatea din alte orase Braila,Ploiesti,Craiova,Bucuresti si iti explica tie,care stai in Cluj,ca albul e negru,dar agresiv..asa merge si aici,cand apar 3-4 postari critice,vine unu,le reposteaza de nspe mii de ori ca sa nu mai inteleaga nimeni nimic,iar dupa ce si-a facut treaba merge la Boc sa-i faca o felatie
Emil Boc23-8-2017, 0:06
23:04 - 23:28 sluga deghizata in "dan" e suficient,ti-ai facut treaba,maine iti dau rasplata in natura,vii si ma lingi in dos asa cum stii tu cel mai bine,mm.te astept
Emil Boc23-8-2017, 0:43
eu cred ca tu esti singurul postac platit pt a raspunde la toti cei care aduc critici stapanului tau liviu,vai de steaua ta
PALATUL LUI LIVIU22-8-2017, 23:28
Emil Boc cel mai competent primar din tara. Daca ar avea fiecare oras un primar ca Emil Boc, ne bateam cu Germania la primul loc in Europa. Dar cand avem pe alde Dragnea de la Teleorman conducator suprem suntem de rasul lumii.
hai22-8-2017, 23:30
eu cred ca tu esti singurul postac platit pt a raspunde la toti cei care aduc critici stapanului tau liviu,vai de steaua ta
dan22-8-2017, 23:42
mai baga,mai baga,imediat se pune Boc cu curul pe fatza ta:))
dan22-8-2017, 23:24
ati vazut cum a postat toate textele antiboc la acelasi nume "dan"?asa umbla postacii lui Boc,cand se aduna mai multi sa-l critice,vine unul si joaca la cacealma,sa para ca de fapt cei care il critica sunt postaci,nu el,securista metoda dar nu este eficienta,lumea nu e proasta.
metoda_noua22-8-2017, 23:25
eu cred ca tu esti singurul postac platit pt a raspunde la toti cei care aduc critici stapanului tau liviu,vai de steaua ta
hai22-8-2017, 23:28
mai baga,mai baga,imediat se pune Boc cu curul pe fatza ta:))
metoda_noua22-8-2017, 23:21
ati vazut cum a postat toate textele antiboc la acelasi nume "dan"?asa umbla postacii lui Boc,cand se aduna mai multi sa-l critice,vine unul si joaca la cacealma,sa para ca de fapt cei care il critica sunt postaci,nu el,securista metoda dar nu este eficienta,lumea nu e proasta.
dan22-8-2017, 23:23
eu cred ca tu esti singurul postac platit pt a raspunde la toti cei care aduc critici stapanului tau,vai de steaua ta
hai22-8-2017, 23:26
mai baga,mai baga,imediat se pune Boc cu curul pe fatza ta:))
dan22-8-2017, 23:04
Daca este un succes de ce nu incearca Boculescu cu ai lui tovarasi sa finalizeze si drumurile din Buna Ziua vresus Europa(ca noi le cedam cu mare drag) garantam ca daca pune asfalt pe ele se dovedesc a fii un real succes! Sa nu uitam ca daca vrea spaga organizam cheta special pentru dansul!
dan22-8-2017, 23:05
si a mea desigur,ea e peste tot unde se aduna zmeii
dan22-8-2017, 23:06
VOTATI BOC !!!
dan22-8-2017, 23:07
eu cred ca tu esti singurul postac platit pt a raspunde la toti cei care aduc critici stapanului tau,vai de steaua ta
hai22-8-2017, 23:11
mai baga,mai baga,imediat se pune Boc cu curul pe fatza ta:))
Domnu Boc Asfaltagiul Ieuropei!22-8-2017, 22:15
Daca este un succes de ce nu incearca Boculescu cu ai lui tovarasi sa finalizeze si drumurile din Buna Ziua vresus Europa(ca noi le cedam cu mare drag) garantam ca daca pune asfalt pe ele se dovedesc a fii un real succes! Sa nu uitam ca daca vrea spaga organizam cheta special pentru dansul!
AntiPostaci22-8-2017, 22:41
care " noi " ? tu si cu mu ma ta ?
AntiPostaci22-8-2017, 22:57
si a mea desigur,ea e peste tot unde se aduna zmeii
Pt tolomacu anti ca tot pro este dae este limbut23-8-2017, 0:23
Bine ba Bula nu vorbeam de cotetul tau din spatele fundului unde te-a nascut muica ta dupa ce a cules lubenita, eu vorbesc de bunastare si asfalt!
VOTATI BOC 23-8-2017, 0:51
VOTATI BOC !!!
@23-8-2017, 3:04
sluga deghizata e suficient,ti-ai facut treaba,maine iti dau rasplata in natura,vii si ma lingi in dos asa cum stii tu cel mai bine,mm.te astept
Criculae22-8-2017, 20:50
Buna idea cu benzile astea, dar aplicarea e tipic romaneasca.
Normativele in vigoare prevad 4.2 m latime pentru o banda comuna autobiue+biciclete. Expertii primariei sunt romani, deci dezinteresati de norme tehnice si aspecte legale, asa ca fac benzile de 3.5m latime. Asa ca ... troleibuzul trebuie sa astepte dupa biciclisti, ca nu are loc sa-i depaseasca. Pe de alta parte, biciclistii sumt obligati de codul rutier sa mearga pe pistele amenanajate, daca ele exista.
Si iaca asa Dorel de la primarie si-i batut joc de o idee buna.
Noroc ca Dorel de la primarie are pile si nu va fi sanctionat pentru idiotenia lui. Va fi incurajat sa arunce cu mucii si in alte idei, bune sau rele, care urmeaza sa se implementeze.
Criculaee22-8-2017, 21:49
Deci tu esti pe principiu ca daca lipsesc
0.7 m din banda mai bine stam pe loc. Sunt curios de parerea ta cam cum trebuia realizata aceasta buna idee!? ...pe arhitectura clujului.
Criculae22-8-2017, 21:57
Conform normelor legale.
Autoritatile statului sunt cele care ar trebui sa dea exemplu.
Daca autoritatile satului nu respecta legea, eu de ce sa o respect?
dan22-8-2017, 22:07
lasa-l Criculae,e un postac pe aici care da replici la toti cei care il critica pe Boc,e si platit.
dan 22-8-2017, 22:47
lasa-l Criculae,e un postac al femeii cu barba pe aici care da replici la toti,il cheama dan,e si platit.
Shdj22-8-2017, 19:04
A fost cam aglomerat azi pe la 18 30 pe 21 decembrie.Ma refer la masini, nu la trolee... Dar e bine ca acum voi sta 18 minute in loc de 20 in troleu cu toti puturosii si hotii de buzunare.
@sh22-8-2017, 21:12
dar tu ca iti cari curul ala imputit singur in masina,nu esti lenes,esti zmeu,in capul tau ala plin cu taratze poate.
@21:1222-8-2017, 21:18
Esti ok? Mai sunt cateva ore si incepe sarbatoarea pentru voi, asta din clasa muncitoare
@21:1822-8-2017, 21:25
nunu,la noapte incepe distractia pt cocalari ca tine,vezi daca mai poti face rezervare la vreun club de manele
@21:2522-8-2017, 23:48
Nu stiu cluburi de manele... In schimb stiu ca maine eu ma trezesc la 10 jumate, nu ca tine, la 6 si la 6 jumate esti in statie la ctp ca sa ajungi la munca la 7.
Controleaza-ti limbajul pe care il folosesti ca poate peste cateva zile te da seful tau afara si ajungi la mila mea mai nespalatule
@23:4823-8-2017, 0:32
la mila ta?tu esti cocalar,te dai mare pe net,macar aici sa fii si tu cineva ca in rest lucrezi in 2 schimburi,de asta te trezesti tu la 10 si jumate,cocalaree,mi-e mila de tine
Ndbnhbbkgz23-8-2017, 13:44
Nu lucrez bai fraiere. Nu am nevoie sa lucrez ca sa pot trai bine. Pucreaza altii pentru mine. Asta e diferenta intre noi.
razvan22-8-2017, 18:27
Om trai si om vedea. N au facut masuratori dar 10-15 % se reduc...
"mario" si "sofer"22-8-2017, 18:08
unul si acelasi postac
mario22-8-2017, 17:27
Poate cand o sa fie betonat si ultimu mp de spatiu verde o sa fie un mediu si-un aer mai placut.
Poate nu stiti, dar "orasul comoara" isi intampina turisti, investitorii etc cu un miros imbietor inca de aeroport. Acest miros imbietor se simte cel mai bine in zilele toride de vara sau cand autoritatile ard deseurile de la groapa de gunoi("neintentionat" bine inteles) din lipsa de solutii.
Levigatul scurs din gunoaie, care este de altfel un lichid toxic, are un debit între 1 şi 108 litri pe secundă. Există şi riscul afectării pânzei freatice a Clujului.
De ce tace Emil BOC si-i acopera pe cei din CJ?
E mai usor sa te pozezi langa tramvaie decat sa faci ceia ce trebuie facut.
Votati Boc 22-8-2017, 17:34
VOTATI BOC ! ..
soso22-8-2017, 17:38
corect, ha ha , mirosul imbietor inca de (la) aeroport este furnizat si apare la urcarea in firmele de Taxi clujene, bine spui tu
ginecolog22-8-2017, 19:00
Bai Lindi, tu cofunzi hudele si nu mai stii nici unde e aia din care ai iesit. Hai ca-ti spun eu, dupa miros pe aia din spate si tot acolo iti place sa zabovesti, ca o fi a primarului, vice, manager city, sef birou ori servicu, tot pe acolo cu nasul si cu prelungirea marului lui Adam, limba cea de toate zilele . Coprofagia si scatofagia, astea sunt placerile tale, limbrice.
manitiu22-8-2017, 19:54
Bai ginecologule, ologule, daca ai co_aie aici sa critici, de ce nu ai curajul sa te semnezi cu numele tau? Pari sa fii coprofagul de fiecare zi de pe Stiridecluj, sile.
Emil Boc22-8-2017, 16:20
Solutia sunt masinile zburatoare. Atunci o sa avem doar pietonale si locuri de parcare pt zburatoarele care nu incap pe bloc. Sper sa scoata mercedes benz ceva
Votati Boc 22-8-2017, 16:52
VOTATI BOC ! !
dan22-8-2017, 19:44
Votam dar mai are vreo 2- 3 ani pana sa castige viitoarele alegeri.
@dan22-8-2017, 21:27
deci mai ai timp destul pt limbutze,multe si fierbinti:))
mario22-8-2017, 14:52
Cand incep scolile se va vedea daca e eficienta sau nu.
Ce solutie ar fi pentru Motilor?
Cred ca solutia e un tunel sau poate un metrou sau poate monorailu.
Va depaseste situatia!
@mario22-8-2017, 16:24
No offence, cred ca pe tine te depaseste situatia. Ce e atat de greu sa respecti ceva semafoare, indicatoare si marcaje rutiere!? Regulile sunt simple. Circuli ca si pana acum doar ca nu pe banda rezervata.....Of... sunt deja depasit de situatie. Pe Motilor cred ca primaria trebuie sa demoleze cladirile, cel putin de pe o parte, sa-i creeze lui Mario toate conditiile de folosinta ale BMW-ului, pe o banda dedicata dooar lui....
Votati Boc22-8-2017, 16:51
VOTATI BOC !
Sofere22-8-2017, 17:06
Si care e pb ca se blocheaza o intersectie. Poti sa mg pe jos ca doar nu te-a facut respectabila mama ta in masina. Vrei oras, adapteaza-te! Si tu poti face ceva pentru circulatie, Ia-ti bicicleta sau tronineta, incurajeaza mersul pe jos etc. Pariu ca esti usor supraponderal deja..:))
Mario22-8-2017, 17:11
Solutiile enumerate de mine mai sunt erau balivernele din campaniile electorale ale d-lui primar Emil BOc.
Sa pedalezi intr-un oras atat de plin de noxe si praf va garantez eu ca nu e deloc sanatos.
sofer22-8-2017, 18:02
Te-ai gandit oare ca poate sunt sofer pe Salvare? Poate am in masina, pe targa, un pacient cu AVC pentru care si un minut poate fi fatal? Ori trebuie sa ajung la un accident? Sau poate transport produse finite sau piese de schimb si daca ajung la timp multi angajati isi iau salariul? Sau aprovizionare, depanare, etc,etc? Sau vrei sa ajungi la gara ori aeroport?
Pentru astea nu-i de folos nici tricileta nici trotineta, pricepi?
nelu @sofer22-8-2017, 18:19
Sa mori tu, soferule!! :)) Chiar sa te credem ca iti pasa tie de un minut din viata unui om dintr-o 'Salvare'..!!
Wow, ce vajnici cetateni, 'seriosi' si simtitori, are Clujul nostru...dar numai atunci cand fac campanie si arunca cu mizerii in alt om si in primarie :)))
pt sofer22-8-2017, 20:55
Exact pentru asa ceva trebuie folosita masina in urbe, pt toate celelalte exista transport in comun in centru!
madriano22-8-2017, 14:09
Tovarashu Boc vorbeste fara sa gandeasca. Cei care merg pe strada Constanta nu merg spre gara, ci merg spre Marasti si Piata 1 Mai.
biciul unguroaicelor22-8-2017, 14:42
Puti a mongol...eject
Dan Pop22-8-2017, 16:02
@biciul unguroaicelor Cum il critica cineva pe Boc hop si tu, lacheul primarului cosas. Daca el pute a mongol, tu puti a hartie igienica scosa din fundul lui Boc.... asa ca eject, tocmai am tras apa, slugoiuleeeeee
POHOMICA22-8-2017, 13:57
EMIL BOC, vedeate.asi in bratele lui POHOMACI !
SCUMPULE.....!
pohomaci22-8-2017, 13:55
EMIL BOC, vedeate.asi in bratele lui
Relu22-8-2017, 13:55
Sa traiti domnule Boc.
Bocaiala22-8-2017, 15:56
Ai aparut iar limbric de colon, te trimite mereu Boc pe caile slobozului sa-i infrunti opozitia? Lingau-le!
@postac_deghizat24-8-2017, 9:33
10 minute diferenta?sluga lui Boc,si cand incepe scoala si faculta sa vezi distractie
Jojo24-8-2017, 9:42
Cand incepe scoala pe traseul liniei unice singurii care stau in trafic sunt soferii. Autobusele vor zbura
Marius24-8-2017, 10:59
Dar inghesuiala din autobuse nu o mai pui??? Daca faci cu 10 minute mai putin, atunci se vor inghesui mai multi sa circule cu autobusul. Automat va fi mult mai aglomerat.
Eu prefer sa poluez in trafic cu masina decat sa merg mai rapid cu troleul
@Marius24-8-2017, 12:07
si ce?stai tu linistit in trafic ore in sir,daca asa preferi,dar fara plansete dupa aia
@@Marius24-8-2017, 12:46
Ai dreptate, si eu prefer sa poluez
hehe23-8-2017, 15:20
e acelasi postac la 1:46,1:56,2:40--sta cu noaptea-n cap,dimineata merge la boc si ii face o felatie:)) ati luat-o in bot la articolele cu Untoldul,de asta v-ati panicat:)
votati boc23-8-2017, 15:21
VOTATI BOC !!..
"postac de serviciu"23-8-2017, 15:38
Esti ok? Lingau de funduri din primarie, de ce compari mere cu pere?
Daca tot faci comparatii aiurea, lingau al lui Boc, atunci cand ma-ta si-o trage vaginal, o iei si tu anal.
alin23-8-2017, 16:14
:=)))
Mare,cam mare IPOCRIZIA pe aicea prin Cluj.Pe cine numești postaci de serviciu,nu ești chiar tu unul din ei??
@Dan23-8-2017, 17:04
Dane,nu te cunosc,dar mare dreptate ai,la cat rau a facut orasului,asta e cel mai mic !!!O sa vada si cretinii care il adora cine este propagandistul UTC,si mincinosul mincinosilor,un Mocan si o nulitate de om...!
Dan Manastur23-8-2017, 20:48
Multumesc,m-am nascut aici(in oras),aici am crescut,aici am trait si pe acesta l-am iubit.Prima data cind mi-au dat lacrimile(de nervi)a fost cind moldoveanul penal a hotarit desfiintarea spatiului verde din Piata Libertatii si betonarea acesteia.Priviti pozele cu aceasta oaza de verdeata,poate cea mai frumoasa piata centrala din Romania.
@@2%23-8-2017, 9:39
eu zic ca ai primit mai multe pliante de la bocila,dar cand esti postac e ok sa minti
Alexu23-8-2017, 9:39
Rezultatul se vede, ati primit ce-ati meritat, cu varf si indesat. Mai prosti ca si clujenii nu-s nici o alta comunitate, va credeti buricul pamantului, o sa vedeti in viitorul apropiat cand va veti sufoca intre dealuri cu giratoriile voastre nenorocite si RATCj cu benzi dedicate. Prosti de pute pana-n BV.
Hmm23-8-2017, 9:44
@Alexu stai la tine in sat. Nu ne mai aglomera.
@Hmm23-8-2017, 10:30
stai la tine in Teleorman,nu veni aici din mocirla si sari in sus cu un buletin de cj ca nu tine,tot taranush ramai
Hmm23-8-2017, 12:04
Nu am venit din teleorman. Aici m-am nascut vinitura
pulexa23-8-2017, 12:21
lasa-ti-l ma pe pulexa sa-si duca veacul in obscuritatea lui... degeaba ii tot scormoniti numele ca tot un nimic va ramane
@Hmm23-8-2017, 13:21
te-ai nascut pe dracu sau daca te-ai nascut faci parte din grupul celor mai saraci,nenorociti oameni ai orasului,deci tot un nimeni esti taranule cu buletin de cj
Hmm23-8-2017, 17:17
Dar eu votez la alegeri....in tinp ce tu esti la sapa in satul natal. Asta e diferenta. Aaaa vorez cu Boc, ca de obicei.
@Hmm23-8-2017, 20:08
si dupa vot mergi sa arati buletinul de vot stapanului care iti da voie ca recompensa sa-l lingi in fund,asta da viata de sclav
Zicala23-8-2017, 14:12
Cat timp va candida, cu Boc voi vota. O veche zicala ardeleneasca.
@Zicala23-8-2017, 14:44
intre 2 limbutze date stapanului te si invata cate ceva,cum sa faci propaganda,e veche traditia.
Dan Manastur23-8-2017, 0:55
Daca este un succes de ce nu incearca Boculescu cu ai lui tovarasi sa finalizeze si drumurile din Buna Ziua vresus Europa(ca noi le cedam cu mare drag) garantam ca daca pune asfalt pe ele se dovedesc a fii un real succes! Sa nu uitam ca daca vrea spaga organizam cheta special pentru dansul!
Afara ci Viniturile23-8-2017, 8:48
Ma-ta e proasta, nu clujeanul. Vinitira spurcata, marsh in satul natal. Oricum in ziua votului esti la sapa ca toate viniturile care comenteaza pe sici cu buletin de salaj alba mures etc
@Afara23-8-2017, 9:44
tu esti singura vinitura de aici,te agigi ca o pzda in ciocan
Dan Manastur23-8-2017, 1:09
sluga deghizata in "dan" e suficient,ti-ai facut treaba,maine iti dau rasplata in natura,vii si ma lingi in dos asa cum stii tu cel mai bine,mm.te astept
dan23-8-2017, 1:36
acum s-a deghizat in "PALATUL LUI LIVIU","dan" si "Dan Manastur"-cam asta se intampla si pe fb lui Boc,posteaza majoritatea din alte orase Braila,Ploiesti,Craiova,Bucuresti si iti explica tie,care stai in Cluj,ca albul e negru,dar agresiv..asa merge si aici,cand apar 3-4 postari critice,vine unu,le reposteaza de nspe mii de ori ca sa nu mai inteleaga nimeni nimic,iar dupa ce si-a facut treaba merge la Boc sa-i faca o felatie
dan23-8-2017, 2:57
sluga deghizata in "dan" e suficient,ti-ai facut treaba,maine iti dau rasplata in natura,vii si ma lingi in dos asa cum stii tu cel mai bine,mm.te astept
Dan Manastur23-8-2017, 0:36
Daca este un succes de ce nu incearca Boculescu cu ai lui tovarasi sa finalizeze si drumurile din Buna Ziua vresus Europa(ca noi le cedam cu mare drag) garantam ca daca pune asfalt pe ele se dovedesc a fii un real succes! Sa nu uitam ca daca vrea spaga organizam cheta special pentru dansul!
..23-8-2017, 0:38
sluga deghizata in "dan" e suficient,ti-ai facut treaba,maine iti dau rasplata in natura,vii si ma lingi in dos asa cum stii tu cel mai bine,mm.te astept
Dan Manastur23-8-2017, 0:38
Emil Boc cel mai competent primar din tara. Daca ar avea fiecare oras un primar ca Emil Boc, ne bateam cu Germania la primul loc in Europa. Dar cand avem pe alde Dragnea de la Teleorman conducator suprem suntem de rasul lumii.
dan23-8-2017, 1:22
acum s-a deghizat in "PALATUL LUI LIVIU","dan" si "Dan Manastur"-cam asta se intampla si pe fb lui Boc,posteaza majoritatea din alte orase Braila,Ploiesti,Craiova,Bucuresti si iti explica tie,care stai in Cluj,ca albul e negru,dar agresiv..asa merge si aici,cand apar 3-4 postari critice,vine unu,le reposteaza de nspe mii de ori ca sa nu mai inteleaga nimeni nimic,iar dupa ce si-a facut treaba merge la Boc sa-i faca o felatie
VOTATI BOC 22-8-2017, 22:42
VOTATI BOC !!!
@hahaha22-8-2017, 17:43
Esti un singur postac aici, care nu te simti bine decat atunci cand tasneste ra-hatul in jurul tau si se arunca cu ra-hat in primar, si ai tu o problema personala cand cineva nu face asta
@@22-8-2017, 21:33
eu cred ca tu esti singurul postac platit pt a raspunde la toti cei care aduc critici stapanului tau,vai de steaua ta
iha22-8-2017, 16:07
Chiar sunt curios in ce catun de munte ai originile. Nu de altceva, dar cuvantul "vinituri" nu a fost folosit in orase, ci doar in mediul rural. Asta pana sa ajungeti voi, taranetii, in orase si sa va credeti "oraseni" desi nu va stiti nici macar limba materna.
Pagina:12Inainte

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

368 vizualizări
22-6-2018, 12:52
Cum şi-a motivat Dragnea demisia: ”Pentru mine, demnitatea e mai importantă decât orice funcţie”» Vezi tot
221 vizualizări
22-6-2018, 0:02
Firma SC DIFERIT refuză să lucreze la centura Floreștiului» Vezi tot
207 vizualizări
22-6-2018, 10:55
Mesajul Gabrielei Firea, după condamnarea lui Dragnea. L-a citat și pe Martin Luther King Jr.» Vezi tot
84 vizualizări
22-6-2018, 13:13
PSD nu RENUNȚĂ! A fost convocat Comitetul Executiv pentru Liviu Dragnea» Vezi tot
82 vizualizări
21-6-2018, 18:32
Dragnea, condamnat la 3 ani şi 6 luni de închisoare, pentru instigare la abuz. Fosta sa soţie, Bombonica Prodana, scapă de proces» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?