rosal_feb.jpg
Image 1 of 3

Politic/Administrativ

100 de pubele îngropate vor fi montate în Cluj-Napoca - VIDEO

  



 

Primăria Cluj-Napoca anunță că 100 de containere îngropate vor fi montate în oraș.

 

Municipalitatea a amplasat primul set de trei containere îngropate în campania electorală din iunie 2016, iar de atunci s-a așternut praful pe proiect

 

Proiectul de amplasare a platformelor subterane pentru colectarea deseurilor menajere in Municipiul Cluj-Napoca, a demarat cu primele 100 de platforme (puncte gospodaresti ingropate).

 

Astfel in baza Acordului cadru, valabil 18 luni (pana in noiembrie 2018) si in baza contractelor subsecvente, acestea vor fi realizate esalonat:

- 18 bucati pana in luna noiembrie 2017

- 18 bucati pana in luna decembrie 2017

- 27 bucati pana in luna februarie 2018

- 37 bucati pana cel mai tarziu noiembrie 2018

 

Mentionez ca intre acestea se vor regasi si 20 de platforme subterane in curtea unor licee si scoli aflate in administrarea primariei.

 

In cadrul acestui prim contract se va dota o platforma cu un sistem electronic pe baza de card si monitorizare la umplere, ceea ce va face posibila accesarea PG-ului doar de catre persoanele arondate la acesta.

 

Acest sistem va fi implementat la urmatoarele loturi care vor fi scoase la licitatie”.



13-9-2017, 12:50
115 vizualizări
5 comentarii
vom vedea13-9-2017, 17:45
Teoria una ,practica alta , daca nu vor fii golite ,o sa fie guniul afara ca si acum in Manastur
Bocian13-9-2017, 15:22
Da mai, sa fie, dar importanta treaba-i asta, cu implantatul pubelelor- tomberoanelor in pamant. Devenim orasul aur si diamant. In rest totul e OK, minunat, magnific.
alex13-9-2017, 14:46
Cica acu o saptamana m-am dechis si eu sa duc la reciclat niste sticla si cateva pet-uri adunate asa intr-o saptamana. Cum sunt novice am zvarlit plasa in masina si tusti sa caut niste pubele selective. Spre surprinderea mea am gasit pe B-dul Titulescu , in giratoriu cu Septimiu Albini. Am deversta pet-uri linistit , pubela semi plina. Minunat!! Dau sa bag sticla. Pubela plina la refuz , langa pe jos vreo 30 de plase. Pe langa asta se vedea infundat si o bucata de carton.
Cumva am plecat dezamagit , eu vreau dar ei nu vin sa le colecteze. Dupa mai sunt si ciumpalacii care nu stiu sa citeasca sau sa diferentieze sticla de carton....
Doamne ajuta!
Roby13-9-2017, 13:30
Asta da primar. Pita lui Dumnezo. Sa fie sanatos sa poata dezvolta orasul in continuare.
Bogu13-9-2017, 15:15
Nu sunt angajat sau fan Boc dar masura e una perfecta pentru Romania. La noi in preajma pubelei de gunoi e tot timpul mizerie. Abia astept !!!

Cele mai citite ştiri din Politic/Administrativ

369 vizualizări
22-6-2018, 12:52
Cum şi-a motivat Dragnea demisia: ”Pentru mine, demnitatea e mai importantă decât orice funcţie”» Vezi tot
222 vizualizări
22-6-2018, 0:02
Firma SC DIFERIT refuză să lucreze la centura Floreștiului» Vezi tot
207 vizualizări
22-6-2018, 10:55
Mesajul Gabrielei Firea, după condamnarea lui Dragnea. L-a citat și pe Martin Luther King Jr.» Vezi tot
84 vizualizări
22-6-2018, 13:13
PSD nu RENUNȚĂ! A fost convocat Comitetul Executiv pentru Liviu Dragnea» Vezi tot
82 vizualizări
21-6-2018, 18:32
Dragnea, condamnat la 3 ani şi 6 luni de închisoare, pentru instigare la abuz. Fosta sa soţie, Bombonica Prodana, scapă de proces» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?