National/International

Trupele speciale din Poliția Română au devastat un autocar pentru un exercițiu de antrenament - VIDEO

  



 

Poliția Română, prin Serviciul pentru Intervenții și Acțiuni Speciale, și Jandarmeria Română au organizat, în 10 octombrie, un exercițiu internațional, în județul Giurgiu.

 

Acesta s-a desfășurat fără evenimente deosebite și a vizat verificarea modului în care polițiștii și jandarmii din unitățile speciale de intervenție naționale și europene intervin pentru gestionarea unei situații de criză transfrontalieră, privind luarea de ostatici. 

 

În exercițiu au fost angrenați polițiști din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române (Serviciul pentru Intervenţii şi Acţiuni Speciale, Centrul Operațional), jandarmi ai Brigăzii Speciale de Intervenție a Jandarmeriei, precum și luptători ai EKAM  Grecia, EAO Cipru și SUCT  Bulgaria.

 

Exercițiul a făcut parte din cel organizat la nivel european –  Atlas Common Challenge (ACC II). A fost oprit în trafic un autocar cu atacatori, iar mascații nu s-au rezumat să intervină, ci au trecut la spargerea geamurilor autocarului.

11-10-2018, 12:51
6054 vizualizări
11 comentarii
Carlos12-10-2018, 10:23
Ce penibili sunt. Pana s-au organizat jumatate din ei erau morti....
andrii popa11-10-2018, 17:22
Celui ce ma face babuin--esti o porcina infestata cu pesta si intepat de tantari care ti-au transmis virusul West Nile.
Saracu11-10-2018, 19:44
Pe langa ca esti prost si ai ramas cu anumite sechele de la bataile incasate de la astia,esti si sudist.asa ca...mars
@andr12-10-2018, 7:52
prostule,nu stii ca West Nile nu se transmite la porcine?
andrii popa11-10-2018, 15:02
Somnul ratiunii,imbecila-i ma-ta ca nu te-aa avortat.
@andrii popa11-10-2018, 15:48
bravo babuinule, la ce limbaj ai presupun ca si comportamentul ti-e pe masura. nu ma mir ca esti frustrat de la atatea batai incasate de la jandarmi.
andrii popa11-10-2018, 14:09
Cei mai idioti dintre idioti.Cretinoizii astia au mers de o gramada de ori la adrese gresite,au produs pagube in casele in care au intrat si au agresat oameni nevinovati.Niste imbecili in slujba statului platiti nemeritat de contrbuabili.
somnul ratiunii11-10-2018, 14:43
generalizezi fara sens, esti un imbecil.
Gelu Ion11-10-2018, 19:28
Ai făcut pe smardoiul și te-au îndoit băieții, asa-i!? ... Iar acum plângi pe unde poți ca ți-au dat în cap cu pistolul
..... 12-10-2018, 7:48
Omul are dreptate... Făcând o comparație cu trupele speciale din străinătate ai noștri sunt praf.
@......12-10-2018, 7:51
in totdeauna trupele speciale din strainatate au acordat si acorda un respect mare trupelor speciale romanesti. tu crezi ca in "strainatate" nu se intampla greseli? ai comparat tu bazat pe ce? pe ce ai vazut in filme?

Cele mai citite ştiri din National/International

2472 vizualizări
23-10-2018, 11:32
De ce ating POLIŢIŞTII stopurile maşinii atunci când te trag pe dreapta» Vezi tot
1012 vizualizări
23-10-2018, 17:20
A fost inaugurat cel mai lung pod peste mare din toată lumea FOTO» Vezi tot
933 vizualizări
22-10-2018, 20:58
”Legea împotriva lenei” este în vigoare» Vezi tot
870 vizualizări
3-9-2015, 14:51
”Perla rromilor” din Botoșani e consilier la cabinetul europarlamentarului clujean Daniel Buda» Vezi tot
816 vizualizări
22-10-2018, 15:17
Cum mergea Elena Udrea la serviciu când lucra la Cotroceni. Era scandalos» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?