National/International

Tort de NEIMAGINAT la numirea noului arhiereu vicar al Episcopiei Maramureșului - FOTO

  



 

Arhimandritul Timotei Bel a fost uns duminică, 24 iunie, arhiereu vicar al Episcopiei Maramureșului și Sătmarului sub oblăduirea IPS Andrei Andreicuț.

 

Ospățul preoțesc care a urmat a fost ”decorat” cu un tort spectaculos. La festin a participat inclusiv primarului orașului Baia Mare, Cătălin Cherecheș.

 

Atmosfera s-a înveselit pe final, grație licorilor bahice prezente la fața locului. Credincioșilor prezenți la eveniment li s-au împărțit sărmăluțe de post.

 

rsz_jidvei-must2018-bannerweb-144dpi_728x90_2.jpg
26-6-2018, 15:11
91 vizualizări
8 comentarii
vai de mine28-6-2018, 17:51
aici au postat Lista Neagra a lui nelson mondialu:)
HA HA HA27-6-2018, 6:09
CE DE COMENTARII DE FRUSTRATI, LA UN TORT ... NU SUNTETI CU NIMIC DIFERITI DE NEHALITII DE PE VREMEA LUI CEASCA ...!
EHE, CIUDA, CE MANANCA GURA MEA, NU MANANCA GURA VOASTRA !!
Mihai26-6-2018, 17:40
Babele , enoriasele au fost și ele prezente sa facă streaptease cumva și orgii cu popoii ?
S au mai degrabă au fost băieței tineri și crudități pt a fi bombardați la c ururi
Mihai26-6-2018, 17:37
Manaliști nu au fost invitați ?
Mi e greață și scârbă de toți popoii din țara asta
Stefan26-6-2018, 19:46
Fii tolerant, chiar dacă nu eşti Ortodox.
Bogu26-6-2018, 20:31
Exact. Fi tolerant pentru ca si eu sunt....SAU NU SUNT?!
tortul26-6-2018, 16:32
...si asta a devenit o problema acum ?
Alin26-6-2018, 15:30
Luând în considerație numărul de invitați de aproximativ 200 de persoane, tortul nu pare a fi ”de NEIMAGINAT”.

Cele mai citite ştiri din National/International

2446 vizualizări
14-8-2018, 8:37
Veste SURPRINZĂTOARE despre părintele Arsenie Boca, Sfântul Ardealului - SONDAJ» Vezi tot
526 vizualizări
14-8-2018, 13:22
Jandarmeriţa lovită la mitingul diasporei a ieșit din spital alergând - VIDEO» Vezi tot
437 vizualizări
14-8-2018, 13:50
Un român neplătit în Anglia a demolat mai multe case - FOTO» Vezi tot
394 vizualizări
14-8-2018, 8:25
Șofer oprit în trafic pentru că avea steagul pus pe mașină. Polițist: Așa am primit ordin - VIDEO» Vezi tot
178 vizualizări
12-8-2018, 12:10
Site-ul PSD a fost spart de hackeri. Ce mesaj au afișat» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?