National/International

Tort de NEIMAGINAT la numirea noului arhiereu vicar al Episcopiei Maramureșului - FOTO

  



 

Arhimandritul Timotei Bel a fost uns duminică, 24 iunie, arhiereu vicar al Episcopiei Maramureșului și Sătmarului sub oblăduirea IPS Andrei Andreicuț.

 

Ospățul preoțesc care a urmat a fost ”decorat” cu un tort spectaculos. La festin a participat inclusiv primarului orașului Baia Mare, Cătălin Cherecheș.

 

Atmosfera s-a înveselit pe final, grație licorilor bahice prezente la fața locului. Credincioșilor prezenți la eveniment li s-au împărțit sărmăluțe de post.

 

26-6-2018, 15:11
73 vizualizări
8 comentarii
vai de mine28-6-2018, 17:51
aici au postat Lista Neagra a lui nelson mondialu:)
HA HA HA27-6-2018, 6:09
CE DE COMENTARII DE FRUSTRATI, LA UN TORT ... NU SUNTETI CU NIMIC DIFERITI DE NEHALITII DE PE VREMEA LUI CEASCA ...!
EHE, CIUDA, CE MANANCA GURA MEA, NU MANANCA GURA VOASTRA !!
Mihai26-6-2018, 17:40
Babele , enoriasele au fost și ele prezente sa facă streaptease cumva și orgii cu popoii ?
S au mai degrabă au fost băieței tineri și crudități pt a fi bombardați la c ururi
Mihai26-6-2018, 17:37
Manaliști nu au fost invitați ?
Mi e greață și scârbă de toți popoii din țara asta
Stefan26-6-2018, 19:46
Fii tolerant, chiar dacă nu eşti Ortodox.
Bogu26-6-2018, 20:31
Exact. Fi tolerant pentru ca si eu sunt....SAU NU SUNT?!
tortul26-6-2018, 16:32
...si asta a devenit o problema acum ?
Alin26-6-2018, 15:30
Luând în considerație numărul de invitați de aproximativ 200 de persoane, tortul nu pare a fi ”de NEIMAGINAT”.

Cele mai citite ştiri din National/International

415 vizualizări
18-10-2018, 10:43
Patru dintre acționarii Facebook îi cer lui Zuckerberg să plece de la conducerea companiei» Vezi tot
302 vizualizări
15-10-2018, 14:55
Judecătorii Instanței supreme au interzis adunările publice spontane» Vezi tot
195 vizualizări
17-10-2018, 15:06
Încă o țară a legalizat consumul recreațional de marijuana» Vezi tot
162 vizualizări
16-10-2018, 17:16
Ce pedeapsă a primit primăriţa de 25 de ani care îşi conducea satul pe WhatsApp» Vezi tot
132 vizualizări
17-10-2018, 18:20
Șeful CNCD: Ministerul educației discriminează profesorii din secţiile cu predare în limbile minorităţilor» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?