National/International

Ţeapă clasică cu mașini aduse de afară. În Germania avea 600.000 km. Câţi KM a pierdut pe drum?

  



 

Povestea a fost prezentată pe site-ul zoso.ro și este reprezentativă pentru modul cum se vând maşini second-hand. Băieţii le aduc din Germania, iar ele, până în România, pierd pe drum nişte km.

 

Proprietarul din Germania vindea acest Passat din 2011 cu 613.000 de KM la bord, cu preţul de 7.900€.

 

 

La scurt timp, un român vindea şi el acelaşi Passat, dar cu ceva km modificaţi. Mai exact nu mai avea 613.000 de KM, ci 63.000. Iar preţul era dublu - 14.999€. 

 

În total, s-au dat înapoi 550.000 de KM.

 

12-9-2018, 15:41
643 vizualizări
6 comentarii
Stire expirata de acum 3 ani. 13-9-2018, 10:02
Eu cred ca anuntul era gresit in Germania
Atât km cat si norma poluare. Nu este euro 6 passat din 2011 si in 4 ani nu avea cum sa faca 600000 km.
mda...12-9-2018, 21:35
Pentru taranii votaci ai piticului este perfect. Se lauda ca au masina care consuma "putin".
Doc12-9-2018, 16:08
anuntul este din 2015...suntem in 2018...pai voi ce jurnalisti sunteti?
contele de monte cristo12-9-2018, 15:59
taranoiul fraier care va cumpara epava de vw cu km si nivelul de noxe masluite nu s-ar urca intr-un logan nou pe care l-ar putea cumpara la banii astia nici mort.asta-i nivelul bizonilor din tarisoara.luati-o sus fraierilor.
Ion A.12-9-2018, 16:24
corect
Ce vorbesti mai zdreanta 13-9-2018, 9:56
Tu compari sloganul cu un passat, fie el si de 5 ani. Ce cretin

Cele mai citite ştiri din National/International

375 vizualizări
19-10-2018, 20:37
Femeie prost crescută, făcută de râs după ce a aruncat gunoaie din mașină pe drum - VIDEO» Vezi tot
70 vizualizări
19-10-2018, 17:16
Canada se confruntă cu o criză de marijuana, la doar o zi după legalizara acesteia» Vezi tot
53 vizualizări
19-10-2018, 11:31
Tăriceanu, după cinci căsătorii, despre impozitarea nunţilor: ”Nu-mi place acest sistem de delaţiuni”» Vezi tot
18 vizualizări
18-10-2018, 10:43
Patru dintre acționarii Facebook îi cer lui Zuckerberg să plece de la conducerea companiei» Vezi tot
13 vizualizări
4-10-2018, 8:27
Udrea și Bica, arestate în Costa Rica de Interpol - VIDEO cu arestarea» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?