National/International

Româncă amendată pentru că îi plângea copilul de 2 ani - FOTO

  



 

O româncă a fost amendată de Poliție pentru că plângea copilul de doi ani și patru luni. 

 

Aceasta femeie a primit amenda pentru ca baietelul ei in varsta de 2 ani si ceva plangea la ora 02.25 dimineata, copilul fiind si racit ... Asta s-a intamplat dupa ce o vecina a chemat Politia, simțindu-se deranjata de plansetele copilului. Politia din Popesti Leordeni i-a dat femeii o amenda de 5 milioane! Este strigator la cer!Sa va fie rusine! Haideți să vadă toată țara, DISTRIBUIE!”, reclamă un apropiat al femeii. 

 

29-9-2018, 10:27
103 vizualizări
14 comentarii
@irina1-10-2018, 12:10
Irina, cred ca poti sa iti izolezi fonic si gandurile, sa nu le mai dai cuvantare in scris sau verbal. Presupun ca daca iti plange copilul in alta camera, il vei duce in cea izolata si vei inchide usa fara sa uiti sa ii bagi inainte un ciorap in gura, pardon, suzeta. Cand esti afara cu el, ca sa nu deranjeze pe cei care stau linistiti pe banca in parc, ai pregatita trusa de suzete. Cand esti in pat cu sotu, sa ai grija sa o faceti cu sonorul pe "mute", iar patul sa fie nou. P.s. baia cand ai de gand sa o izolezi? Nu imi place ca noaptea cand e foarte liniste sa aud cum te pisi.
andi1-10-2018, 10:00
un popor de prosti....si se pare ca multi care sa plimba pe net sunt la fel de prosti...irina proasto, tu ai fost footota sa ai un plod? nu prea cred... la cat esti de proasta cine sa te fooota....
coco30-9-2018, 17:04
@Irina - mata a fatat o scroafa proasta!
Untoldeanu30-9-2018, 8:18
Și te miri ca descreierații suna pt ca-i deranjează muzica de la Untold ?
Puneti-va dopuri in urechi. Am vândut en-gros anii ăștia ieftin de tot dacă nu, tampone găsiți la pubele.
coco30-9-2018, 17:03
Bai idiot cu pene...compari un copil mic cu u shiiiit!?
Eu30-9-2018, 19:32
Nu , doar cu ma.ta când urla in levigat și deranjează ciorile.
wow29-9-2018, 14:34
Poate vecina "binevoitoare", impreuna cu irinuca si ionela vor face un bine societatii si isi vor pune singuri palma peste gura, dar sa o tina mult si bine pana numaram noi la un quintillion.
robert29-9-2018, 12:53
Irina - esti o proasta ! atat am de zis.
Irina29-9-2018, 11:28
Foarte bine a facut politia. Daca era o bormasina toata lumea i.ar fi dat dreptate vecinei. Precis nu a fost vorba de o ora de plansete ci de o noapte intreaga. Lumea se mai duce la munca, trebuie sa se odihneasca. Si e dreptul lor sa se simta confortabil in propria lor casa. Cum vi se pare dupa o zi de munca sa ajungeti acasa obositi sa vreti sa va odihniti si sa va planga un copil(nu al dvs, caci atunci va asumati) toata noaptea in cap. Eu am camera copilului izolata fonic special pentru a nu deranja pe cei din jur. Eu tin usa deschisa si il aud. Dar vecinii pot dormi linistiti.
Io29-9-2018, 11:42
Aparent cretinii umblă liberi pe net în loc de cămașă de forță... Cum plm să ai o problemă că plânge un copil de 2 ani? Ești proastă? Tu ai impresia că toți oamenii au bani de izolare fonică? Marș în gulag, retardo!
Ion A.29-9-2018, 12:13
prea usor ne ascundem in spatele copiilor! daca ii faci, ia masuri sa fie doar bucuria ta, nu si teroarea vecinilor! apartamentul nu e loc de joaca pentru copii, care sa alerge prin casa de le pica vecinilor tencuiala, cum patesc eu de vreo cateva luni; scoate-ti naibii copiii afara, ore intregi, iar in casa doar sa citeasca, sa deseneze, sa discute; daca nu faci asta, plateste amenzi, ghiolbane
robert29-9-2018, 12:57
Ion - ia-te de mana cu Irina. dar sa nu va inmultiti . a luat amenda pe plans o noapte nu 10 la rand si nici pe jucat in casa . casca ochii "ghiolbane"
Nemes Alexandra29-9-2018, 23:20
Toți care sunteți deranjați de plânsul unui copil sunteți niște retardați și locul vostru e la neuro... Îs copii... Cum sa aveți asa gândire?... Sa va fie rusine
Dan30-9-2018, 13:29
Si iata din nou isteria fara informare. Aceleasi mamici care suna la politie ca nu le poate dormi copilul, din varii si divese motive, si cand iti cade furculita pe jos in bucatarie si o aude.
Nimeni nu vine sa iti dea amenda ca iti plange copilul si iei masuri,
Respectiva "mamica" si-a luat amenda pentru ca ISI LASASE copilul sa planga, in timp ce ea facea altceva, la distanta de copil.
Intr-adevar, amenda e data gresit, in acel caz trebuia chemata Protectia Copilului si deschis dosar pentru alta fapta.

Cele mai citite ştiri din National/International

726 vizualizări
19-11-2018, 16:45
Fermă de cannabis depistată de Poliție. Totul era bine pus la punct. Vorbim de 2 tone de cannabis - VIDEO» Vezi tot
473 vizualizări
20-11-2018, 12:55
Ajutor de stat de 1.000.000 euro pentru ”Las Fierbinți”» Vezi tot
431 vizualizări
20-11-2018, 15:50
PSD pregătește nucleara după ce Iohannis i-a refuzat pe Olguța Vasilescu și Ilan Laufer» Vezi tot
383 vizualizări
20-11-2018, 16:56
Cine sunt polițiștii care l-au prins pe hoțul care a bătut-o cu bestialitate pe tânăra din Alba Iulia FOTO» Vezi tot
309 vizualizări
20-11-2018, 13:42
Klaus Iohannis îi refuză pe Olguța Vasilescu și Ilan Laufer» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?