National/International

PSD face proteste cu haștagul #AJUNGE. Mitingurile încep sâmbătă

  



 

Social-democrații trec la proteste împotriva așa-numitului ”stat paralel” care nu îi lasă să guverneze.

 

PSD lansează haștagul #AJUNGE - și va declanșa mișcările, cel mai probabil, o dată cu protestul anunțat la Craiova, în 9 decembrie.

 

Mitingul organizat la Craiova de către PSD Dolj în data de 9 decembrie a fost autorizat de primărie și, potrivit anunțului postat pe rețelele de socializare de către organizatori, manifestarea a fost denumită "Hai la Universitate,/Să le spunem că #AJUNGE".

 

Punctul central al mitingului, la care sunt așteptate să participe circa 30.000 de persoane din județul Dolj, va fi Universitatea din Craiova, de unde se va pleca în marș pe str.A.I.Cuza, până la intersecția cu Calea București, cu întoarcere pe Calea București — Universitate.

 

Hai la Universitate,/Să le spunem că #ajunge/ cu abuzurile statului paralel!/ cu tupeul celor care reclamă România înaltelor porți!/ cu manipulările soroșiste!/ cu obrăznicia cu care vor să confiște votul!/ cu grupurile de interese care ne vor colonie!" este mesajul transmis de organizatori pe afișul evenimentului promovat de PSD Dolj pe pagina de Facebook.

 

Mitingul se va desfășura în intervalul orar 15.00 — 17.30. 

 

 

4-12-2017, 15:14
26 vizualizări
5 comentarii
Eu5-12-2017, 15:04
Oare de ce nu avem curajul să spunem că în spatele acestui stat paralel se află foștii securiști și activiști de partid comunist, foști milițieni etc.Iar acești sinecuriști sunt în fiecare partid . Dacă ne uităm în fiecare partid găsim foști colaboratori, informatori ai securității ș.a.md Iar ăștia sunt atât în partide cât și în afaceri și peste tot . Ei sunt adevărații membrii ai statului paralel
Alex4-12-2017, 16:45
Pentru faptul că au mințit în acte publice (Programul de guvernare), conducerea P.S.D. poate fi acuzată oricând de declarații false și înșelăciune. Problema mai gravă este că oamenii nu s-au săturat de ciuma roșie bolșevică reprezentată de P.S.D.
Alternativa5-12-2017, 5:59
Oamenii mai bine voteaza PSD decat regimul de Trista amintire, Boc care a taiat salarii, pensii, somaj, inchis spitale, in timp ce Udrea Cocos construiau terenuri de fotbal pe dealuri, faceau teleferice si teleski in campii, care ruginesc de atuncia. Iar local, despre promisiunile lui Boc de la Somes navigabil, tunel, pasaje, centuri, eii, ce se mai aude? Iar cand va vedem pe strada cu REZIST imi vine sa aruc cu bolovani dupa voi, pisatii naibii!
radu B5-12-2017, 11:06
Voteaza si de acum inainte mult si bine PSD-ul pt.ca in capul tau prost alta alternativa nu este.O sa iesi la miting daca se v-a organiza de PSD la Cluj ? Poate se v-a gasii cineva (cred ca multi) care sa dea si in PISATII de voi cu bolovani ca dupa cate ati promis si cate ati realizat meritati din plin. !
Radu SP5-12-2017, 14:37
nemernicule!

Cele mai citite ştiri din National/International

413 vizualizări
18-10-2018, 10:43
Patru dintre acționarii Facebook îi cer lui Zuckerberg să plece de la conducerea companiei» Vezi tot
298 vizualizări
15-10-2018, 14:55
Judecătorii Instanței supreme au interzis adunările publice spontane» Vezi tot
195 vizualizări
17-10-2018, 15:06
Încă o țară a legalizat consumul recreațional de marijuana» Vezi tot
162 vizualizări
16-10-2018, 17:16
Ce pedeapsă a primit primăriţa de 25 de ani care îşi conducea satul pe WhatsApp» Vezi tot
132 vizualizări
17-10-2018, 18:20
Șeful CNCD: Ministerul educației discriminează profesorii din secţiile cu predare în limbile minorităţilor» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?