National/International

Preot, referitor la fetele care poartă pantaloni: ”Sunt în pericol să rămână nemăritate” - VIDEO

  



 

Fetele care poartă pantaloni riscă să rămână nemăritate, crede preotul Nicolae Tănase, care a răspuns într-o conferință dilemei unei mame supărate că fiica sa refuză să poarte altceva în afară de pantaloni.

 

Fetița mea cea mare are 11 ani. Poartă doar pantaloni pentru că nicio altă fată la școală nu poartă fustă. Eu, ca mamă, cum să o conving. Pentru că răul va crește”, este scrisoarea primită de preot, care are un avertisment pentru mămica îngrijorată.

 

Fetița dumneavoastră este în pericol să rămână nemăritată. De ce? Pentru că băieții zdraveni la cap iubesc fete, nu băieți. Ori dacă o fată se poartă numai în pantaloni ori foarte des în pantaloni, practic în îmbrăcăminte bărbătească, pierde din caracterele feminine, caracterele fineții ei. Și atunci problema pantalonilor la femei sau problema îmbrăcămintei femeiești la bărbați nu se pune că am eu ceva cu pantalonii tăi. Problema este că pierzi din feminitate. Foarte greu va fi de tine. Pierzi! Și nu o să mai atragi băieți. O să atragi din ăstia nezdraveni. Nenorocirea vine dinăuntrul tău. Întrebarea este dacă înțelegi că tu ești sexul fin”, spune preotul.

23-7-2018, 14:47
61 vizualizări
5 comentarii
gicu23-7-2018, 20:00
Batranu are dreptate. La noi e in faza incipienta masculinizarea femeilor. In america nu mai deosebesti. Acolo se tund scurt se vopsesc isi baga cercei in nas ca porcii iau testosteron, poarta lanturi tot ce vrei ca sa nu mai poti face distinctie intre ei.
bula23-7-2018, 17:19
Cu astfel de oameni in biserici ne mai miram ca producem dereglati mintali pe banda rulanta
Stefan23-7-2018, 18:37
Cel de care râzi, este conducătorul unui aşezământ social, unde a crescut peste 2000 de copiii după 1992 şi care în prezent acordă găzduire mamelor fără adăpost. Localitatea: Valea Plopului, jud.Prahova.
Pista din Mera23-7-2018, 16:01
Zise "domnul" zdravan in rochie de seara...
sandu24-7-2018, 8:01
E mare pacat sa ajungi pana acolo incat sa nu poti face diferenta intre un preot adevarat si un lucrator in biserica... in cazul de fata este vorba de un adevarat preot ! problema mare la ceea ce spune e ca se va vedea peste ceva timp , nu instantaneu , iar acum omul de rand ia in deradere cuvintele preotului dar peste cativa ani se va da cu capul de pereti . Pe scurt el atrage atentia la "inceputul sfarsitului" - inca se mai poate face ceva !

Cele mai citite ştiri din National/International

406 vizualizări
18-10-2018, 10:43
Patru dintre acționarii Facebook îi cer lui Zuckerberg să plece de la conducerea companiei» Vezi tot
294 vizualizări
15-10-2018, 14:55
Judecătorii Instanței supreme au interzis adunările publice spontane» Vezi tot
194 vizualizări
17-10-2018, 15:06
Încă o țară a legalizat consumul recreațional de marijuana» Vezi tot
160 vizualizări
16-10-2018, 17:16
Ce pedeapsă a primit primăriţa de 25 de ani care îşi conducea satul pe WhatsApp» Vezi tot
132 vizualizări
17-10-2018, 18:20
Șeful CNCD: Ministerul educației discriminează profesorii din secţiile cu predare în limbile minorităţilor» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?