National/International

Poliția cerșește ratinguri de 5 stele pentru pagina de Facebook ”Poliția Română”

  



 

Pagina de Facebook a Poliției Române a primit peste 30.000 de evaluări de 1 stea, iar ratingul paginii a scăzut la 1.2.

 

Administratorii se dau peste cap pentru a crește ratingul și au ajuns să dea mesaje pe grupuri private de WhatsApp ale polițiștilor, în care le cer acestora să intre pe pagină și să acorde evaluări de 5 stele, a dezvăluit Traian Berbeceanu, fostul șef al biroului de combatere a crimei organizate Alba Iulia. El a postat o imagine cu un mesaj prin care se cere un review de cinci stele, el ironizând solicitarea: ”Șefu, nu vă suparați, dar alea 5 stele reprezintă gradu' sau clasificarea? L.E. După ieșirea de astăzi pot să vă dau maxim doo margarete...ca-colegi...”.

 

Poliţiştii au început să îşi acorde singuri cinci stele, încercând să recupereze pierderile. Mai mult decât atat, iritat de reacţiile negative, purtătorul de cuvânt de la Brigada Rutieră le sugerează oamenilor să nu mai apeleze la Poliţie, atunci când au o problemă.

 

Pentru toţi care jigniţi şi urâţi Poliţia Română, vă rog ca data viitoare când aveţi probleme să apelaţi la oricine altcineva, nu la poliţie. Când vă fură bunurile, când vă agresează pe stradă, la accidente rutiere, vă rog să apelaţi la vecini, la popi, la rude, dar nu la poliţie”, este mesajul care însoţeşte cele cinci stele pe care purtătorul de cuvânt de la Brigada Rutieră le acordă paginii de Facebook a Poliţiei Române conform DIGI 24. 

 

Şi Valentin Rîciu, consilierul ministrului de Interne Carmen Dan, a acordat cinci stele paginii de Facebook, pentru că, susţine el ”este o instituţie care merită respect”.

1-8-2018, 10:42
74 vizualizări
6 comentarii
dasdas1-8-2018, 13:22
As vrea sa vad un hot prins de politisti fara sa fie prins de cetateni. As vre sa vad politia rutiera in locuri periculoase / aglomerate/ .... Nu sa stea la panda unde trec 2-3 masini pe ora.
andrii popa1-8-2018, 13:14
go fuck your self.
Alex1-8-2018, 12:51
ATENTIE !!!!

Politia Romana M-A BLOCAT si mi-a sters recenzia.

POLITIA STERGE COMENTARIILE SI NE BLOCHEAZA !!!

Este interesant cum nu am dreptul la libera exprimare.

Aceste SLUGI OBEDIENTE FARA CREIER NE PARAZITEAZA POPORUL SI E TIMPUL SA SCAPAM DE EI, IMPLICIT DE POLITIA INFRACTORILOR !!!

PE EI FRATILOR!
poov1-8-2018, 12:17
Nu mai confundati Politia cu agentii de pe masinile radar. Politia isi face datoria, dar va dati seama ca nu poate tot timpul, pentru ca in RO e respectata smecheria, nu legea.

La fel si in cazul acestui sofer, el e respectat pentru gestul de extrema "smecherie" pe care l-a facut, nu mai conteaza ca a incalcat legea.
...1-8-2018, 13:20
Daca smecheria e legala... aia se respecta. Ia zi ce lege a incalcat? treaba cu lipsa cifrelor e o duma pt ca este amendamnet pe acea lege care sustine ca se poate si fara.
ACAB1-8-2018, 11:10
Nu cunosc niciun caz in care politia sa fi fost de REAL ajutor. Am renuntat demult la increderea in aceasta institutie de slugoi. Si ca mine mai sunt cateva milioane de romani, aparent :)

Luati-o-n sus, porci in uniforma! Pana una alta, nu uitati cine va plateste ;)

Cele mai citite ştiri din National/International

554 vizualizări
15-11-2018, 11:56
La un curs anticorupție, un primar a furat peria de curățat pantofi din holul hotelului - VIDEO» Vezi tot
488 vizualizări
15-11-2018, 13:08
Cele mai criminale zodii din România, conform unui Studiu al Parchetului General» Vezi tot
424 vizualizări
15-11-2018, 11:03
Reacția golănească a protestatarului Mihai Dide la moartea jandarmeriței din Suceava» Vezi tot
406 vizualizări
14-11-2018, 16:09
Nu e glumă! Pasagerii unui zbor LOT au adunat bani pentru a cumpăra o piesă pentru avion» Vezi tot
311 vizualizări
14-11-2018, 23:10
Se anunță un nou protest masiv la București, după ofensiva PSD la adresa UE» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?