Image 1 of 3

National/International

IMAGINEA protestelor din VINEREA NEAGRĂ a ROMÂNIEI - FOTO

  



 

O femeie aflată într-un scaun cu rotile s-a aruncat peste preietenul ei, care era agresat de jandarmi

 

Cei doi tineri apar într-o avalanșă de imagini, multe preluate de presa internațională. Jandarmii i-au împins și pe ei. Când bărbatul a căzut, iar jandarmul a continuat să tragă de el pe asfalt, femeia s-a aruncat deasupra lui pentru a împiedica forţele de ordine să îl ducă la secţie.

 

Cei doi fuseseră luaţi de jandarmi pentru că îi suspectau că au provocat incidentele violente din Piaţa Victoriei din timpul mitingului de vineri seară. La un moment dat, scutierul împinge scaunul cu rotile, care îl doboară pe bărbatul la pământ.

 

Jandarmul a început să-l târască pe protestatar, dar femeia s-a prăbuşit peste el şi au rămas o vreme îmbrăţişaţi, pentru ca jandarmii să nu-l poată aresta, scrie reporterul adevărul.ro, prezent acolo.

 

11-8-2018, 13:05
57 vizualizări
22 comentarii
Eu12-8-2018, 23:47
Lovitura de stat a eșuat, jandarmii au fost la înălțime inca de vineri.Uniforma trebuie respectata, adevarul va ieși la lumina.
Criculae11-8-2018, 22:06
Jandarmii sunt sclavii lui Dragnea. La ce va puteti astapta de la ei?
poza spune tot11-8-2018, 22:19
Cat de cretin poti fi, uitete-te la poza ma idiot suburban, jandarmii ii protejeaza chiar, sonatii naibii, voi vreti sa guvernati ma animale?
Semaca11-8-2018, 23:10
Criculae, clop de paie, iar esti prost si cu doua fete, chiar asa, nu vezi ca jandarmii ii protejează?
Don Semaca12-8-2018, 9:35
Ati iesit la comentat ma sticleti si jandarmi? Tuva'n natia voastra de politisti politici! Pai cum sa le luati apararea cand din cauza la 30 agitatori ei dau cu gaze in femei! Asa sa se comporte si cu mamicile voastre din partea mea!

Pui cascheta
Pui pulan
Pui c****
Si faci jandarm
@don Semaca12-8-2018, 14:18
Ajungi tu la mine, te vei ruga sa-ti bag bastonu-n c** și-apoi in gura, morții mat.ii de golan drogat ce ești!
boco11-8-2018, 21:39
Romanu vrea sa fie bine in tara lui, iar tot politicianul jefos sa crape!Perfect de acord! Dar se pare ca din cate milioane exista in tara asta, doar 100000 la protest?Foarte putin!Si mai grav este ca mafia rezist, ciolos&co. vor acapare protestele. Deci ce facem?Schimbam o mafie pe alta?Patetic!Suntem manipulati cu brio!
Ciolosist11-8-2018, 21:48
Pacat ca se amesteca in rahatul asta, l-am considerat cel mai onest Premier, chiar daca a fost manarit de Iohanis. Cu regret, pacat de oameni gen Ungureanu care e OK sper sa candideze la Cluj impotriva lui Boc, chiar independent, dar sincer, decat portocalele astea instigatoare mai bine Dragnea si prostana aia de Dancila.
















































roco11-8-2018, 22:10
Ciolanis ii manarit de mafia din occident!
judex11-8-2018, 14:56
@Moise, @Pulifricilor, @dancp, Cred ca voi sunteti intr-un somn adanc. Cum puteti sa faceti asemenea afirmatii? De exemplu: Arabii dau cu pietre si evreii ataca cu avioane, nu vi se pare disproportionat? Si macar stiti de ce dau arabii cu pietre? Dar acestea-s intrebari care nuvor primi raspuns. Intotdeauna asa a fost de-a lungul istoriei: cei bogati si-au permis sa raspunda disproportionat celor care si-au manifestat nemultumirea. La noi respectivii au ajuns bogati prin furt!
Moise11-8-2018, 15:14
Judex, am scris bombe nu pietre, nu te autovictimiza, fii serios domnule, asa te stiam, nu incerca sa extragi din context cu adaugiri convenabile discursului golanesc.
@Judex11-8-2018, 17:54
Pai nesimțire ambulantă ce ești, palestinienii teroriști HAMAS dau cu rachete, bai! Ia mai deschide și ziare israeliene și uite-te și la filmări și poze. Familiile israeliene au la dispoziție deseori și doar 15 secunde sa fuga in adăposturi. Deci linisteste-te și nu îți permite sa arunci dezinformări obraznice și rău-voitoare chiar peste tot ca nu suntem toți cretini ca tine.
@@Judex11-8-2018, 18:11
J**** prost, asta meritati.... o natie mai spurcata si mai nespalata nu intalnesti pe fata pamantului...
@@Judex11-8-2018, 18:12
Jid.a.n ! Luavas cenzura-n car
Lol11-8-2018, 20:01
Ba da găsești, se numește gloata #rezist și labarii protestatari frustrați. :) ca tine, de altfel. Și dacă evreii au reușit sa le ia banii strămoșilor tai, au putut-o face doar pt ca iobagul de bunicu-to era un bețivan prostalau și jegos. Dacă avea mai mult decât besini in cap nu îl fraierea nimeni. Cam așa sa înțelegi tu ca stau lucrurile, puțiș.
judex11-8-2018, 21:11
Ganditi-va si la asta:
https://edition.cnn.com/videos/world/2018/08/09/yemen-bus-airstrike-vpx.cnn
Moise11-8-2018, 14:46
Gunoaiele astea is ca si arabii, arunca cu bombe in Israel, iar cand Israelul reactioneaza pe masura, isi arata distrugerile provocate de criminalii de evrei. Scoala de Soros.
.............11-8-2018, 17:29
Ce treaba are israel cu astia? Poti demonstra ca asta aruncat cu pietre? armata din israel aveau sniperi care loveau destul de precis... jandarmeria lovea pe toata lumea
,,,,,,11-8-2018, 20:36
snperi pentru 10-20km? Dumneata esti arab, sa fii sanatos, dar nu esti palestinian sa stii problema din Fasia Gazha. Jandarmeria loveste pe cine nu respecta legea, iar cand sunt atacati ... cine va pune sa mergeti sa va amestecati printre golani? Iar uralele gen Mui.e atrag unele masuri.
Golan12-8-2018, 9:38
Muye tie! Muye voua ca sprijiniti institutii care va bat!

Popor prost ca romanii nu exista men! Jandarmii aia ar merita sa fie bagati la racoare mult si bine. Ultrasii la fel. Toti care fac uz de violenta, in inchisoare!!! Sa va bateti acolo! Jigodii cu IQ de 50.

Pulifricilor11-8-2018, 13:47
Eroul asta și-a pus soția invalida in pericol aruncând cu pietre după jandarmi, care au reacționat in mod evident. Cam asta s-a întâmplat. Ce-ar fi sa prezentați lucrurile așa cum s-au întâmplat de fapt și sa ne scutiți de masturbarea asta sentimentala lacrimogena falsa? Merci.
dancp11-8-2018, 14:19
de ce nu spuneti adevarul?ca doare?
aia au provocat ca sint in scaun cu rotile-si da bine la export- sa faca emotie la public!
di ce au dat cu pietre?ca se vede!!!!

Cele mai citite ştiri din National/International

709 vizualizări
16-10-2018, 17:16
Ce pedeapsă a primit primăriţa de 25 de ani care îşi conducea satul pe WhatsApp» Vezi tot
494 vizualizări
16-10-2018, 23:23
Anunțul oficial Facebook: 30 de milioane de conturi au fost accesate de hackeri» Vezi tot
485 vizualizări
16-10-2018, 23:20
Trump stârnește noi controverse. Ce a spus despre actrița de filme XXX care susține că s-a culcat cu el» Vezi tot
417 vizualizări
17-10-2018, 13:15
Fiul lui Miron Cozma, la un pas de comă alcoolică, cu mașina în stâlp» Vezi tot
310 vizualizări
16-10-2018, 16:29
De ce ești invidiat în funcţie de zodia ta» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?