National/International

Dragnea, după audierile din dosarul mitingului: Unde este bogăţia mea, doamnă? Nu v-aţi săturat de atâtea minciuni?

  



 

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a fost audiat la Parchetul General, în calitate de martor, în dosarul violenţelor din 10 august. Șeful PSD a spus că a fost o lovitură de stat, iar procurorii l-au chemat să aducă dovezi.

 

Am fost citat ca martor în legătură cu declaraţiile privind tentativa de lovitură de stat, am fost întrebat dacă am elemente şi le-am prezentat procurorului. Tot ce am avut de spus, am spus ca martor. Nu am depus documente”, a declarat Liviu Dragnea, la ieşirea de la audieri, fiind numai acuzații verbale.

 

El a lăudat Jandarmeria: ”A acţionat legal şi conform regulamantelor pe care le au, în condiţiile în care au fost violenţe destul de mari”.

 

Dragnea a fost întâmpinat de protestatari și a avut loc un dialog:

 

Protestatară: De unde sunteţi atât de bogat?

 

Dragnea: Unde este bogăţia mea, doamnă? Unde e? Nu v-aţi săturat de atâtea minciuni?".

 

A fost dialogul dintre o protestatară şi liderul PSD.

 

Circa 10 persoane îl aşteptau pe Liviu Dragnea la Parchetul General, strigându-i: "La puşcărie!", "Ai furat de la copii", "Cât de javră poţi să fii, să gazezi nişte copii”, scrie Mediafax.

14-9-2018, 22:03
1206 vizualizări
20 comentarii
andi17-9-2018, 8:53
jándarmii sunt defapt mafiotii, interlopii, sau batausii statului, cu acte in regulea...ecact ca si bancile cum sunt camatari legali....
@poov15-9-2018, 10:24
Ba, ma lasi? Uita-te cati PSD-isti au probleme cu legea si apoi mai vorbim. Idem si cu PNL-isti, sa nu crezi ca le iau apararea. Deaia clasa politica trebuie reformata si votat (da, mers la vot) cu generatia noua care are o alta mentalitate.Te las pe tine sa raspunzi cine sunt aia.
Politi tichia15-9-2018, 13:10
Problema reformei in partide apartine partidelor, nu populatiei votante. Iar la alegeri , partidele isi scot in fata candidati. Poporul prin exercitiul democratic alege, la Euro parlamentare, locale, generale, prezidentiale. Nu poti fi Nostradamus sa ghicesti cu ce candidati vin partidele la alegeri. De asemenea nimeni nu poate fi condamnat, insultat, obligat, constrans sau altele de genul asta, daca voteaza cu stanga, dreapta, centru, etc. Dar se poate informa din timp despre fiecare candidat in parte, iar cei ce candideaza a doua sau N-a oara daca nu si-au facut treaba ori s-au bagat in chestii urate, coruptie, betie la volan, comportament indoielnic, pot fi alungati prin scrutin. Dar pentru asta trebuie ca poporul sa beleasca ochii si urechile, sa se documenteze despre candidati, trecut, platforma, etc. Si cel mai important, sa mearga la vot. Apoi minoritetea se supune majoritatii, viata merge inainte, poporul urmareste prin reprezentantii sai cum isi fac treaba. Nu tzigania asta cu 10 august. daca eram Ministru de interne legitimam participantii la miting in special verso CI sa vad daca au votat. Fac pariu ca nici 10% nu au votat.
poov15-9-2018, 9:52
Inca un titlu care arata de fapt ca murim de ciuda ca ala e la butoane si nu noi. Din toate raspunsurile, cel mai important e ala cu averea, ca doar aia ne intereseaza.

Poate ar trebui sa verificam averile lui Blaga, Udrea, Berceanu, Videanu, Bica, sau poate chiar a lui Liviu Alexa, sa fim seriosi fratilor, toti fura, nu aia e problema, averea lui Dragnea, problema e ca nu mai e PDL la butoane.

Jandarmeria a actionat legal, eu actionam mai rau daca aruncau cu fecale si bolovani in mine, ma mir ca au rezistat atat.

Astia, rezist: la munca ba! Chiar ieri ma uitam pe Facebook era una cu "10 august bucuresti", dar intreba pe grup daca au intrat indemnizatiile pentru copii, pai dute ma la munca si lasa indemnizatia daca nu vrei sa fii asistata social

Ca mi-am amintit cu asistatii sociali, pai studentii ce sunt? Nu le plateste statul scoala?

Ma rog, n-are rost sa dezbatem, e plin de prosti in RO si asa o sa fie tot timpul, ca sunt unii prosti care voteaza PSD, altii PDL si altii USR nu are nici o treaba, toti sunt prosti, ca din 1989 n-au fost in stare sa isi gaseasca un conducator decent, toti i-au fraierit si umilit dupa. (vezi Udrea+Bica in Costa Rica)
Mihai15-9-2018, 10:29
Sa treaca ani si ani si voi tot numa pdl o sa aveti in cap. Distrug astia tara cum nu o facut nici un Guvern pana acum, ne mananca pesta toti porcii, avem un prim ministru de toata jena, or scos din puscarii hotii si violatorii si o sa dea o amnistie incat sa li se stearga dosarele. Dar toate astea nu conteaza, inchidem ochii si dam vina pe Soros, cei de la rezist, Basescu, Pdl, oricine altcineva decat Psd. Orbi
corect15-9-2018, 0:18
jandarmeria e compromisa ca institutie. este perceputa ca o firma privata a psd
hmmm15-9-2018, 0:28
Minciunile prind doar la cretineii ardelenesti. La ei prostia este nativa.
tache15-9-2018, 7:12
Eeee na!.."percepută ca firmă privată a PSD"! Aiurea!
Dar pe vremea lui Băsescu era cumva firma PDL-ului când îi altoia pe şmecheri????
Păi ce-aţi fi vrut?.............să-i spele pe picioare pe drogaţi şi huligani adunaţi la o manifestare neautorizată? Păi asta e DEMOCRAŢIA FRAŢILOR??????? Armata îşi are regulile ei de nenegociat!
Păi dacă ţi s-a spus să nu treci de linia aia, NU TRECE OMULE, C-O MUŞTI!
Faptul că la mijloc au fost prinşi în cafteli şi oameni nevinovaţi e doar un risc asumat!
Poate ar fi bine să se reintroducă stagiul militar obligatoriu pentru unii flăcăi şi fătălăi!.....chiar şi din U.S.R.!
@pt tache15-9-2018, 9:35
Ce armata ma fataraule? Drogati si huligani? Esti spalat pe creier bosorogule. Servesti rahatul de la televiziuni, ne vinzi viitorul pentru o pensie mai mare insa cel mai trist e ca nu lasi nimic in urma. Nu o sa te stie lumea pentru nimic. Ai avut o viata trista, o sotie bolovana cu 8 clase ca tine si un servici de sclav. Atata poti, atata esti...
@@15-9-2018, 10:16
Bai floc din fundul pe unde bei apa, democratia inseamna vointa poporului, litigiile se dezbat in Parlament sau se rezolva de catre institutiile statului, numite sa implice exercitiul autoritatii publice. Nu orice derbedeii scandalagii, isterici, anarhisti, lucruri slabe, pleava societii sa doboare guverne, sa faca legea in Romania. Revolta populara se isca in ocazii de foamete, de tradare, de nedreptati sociale, nu de niste goange idioate si lase, fricosi si guralivi. Nu ai fost in stare sa-ti dai un nume, de exemplu rahat ca se potrivea, mai libarca mizera si mirositoare. Esti un jeg penal necrescut si needucat, la fel ca si parintii tai inapoiati mintal.
@pt acelasi tache tristu15-9-2018, 10:24
Habar nu ai ce inseamna democratia batrane. Numa un spalat pe creier ca tine nu realizeaza ca a fost un protest pasnic, cum au fost toate din ultimii ani. Daca ar fi dupa cei doi neuroni ai tai nici in 89 nu trebuia iesit in tara. Imi e mila de tine, ca ai trait o viata de om degeaba. Sa ai ce manca si ce bea, atata te intereseaza, exact ca pe un animal.
Numa15-9-2018, 11:34
Sfatosule, tu nu ai habar de cate prune ai in traista, traiesti dus de levigat, compari 89 cu "protestul pasnic", vai de tine ma terchea berchea!
Pt tache15-9-2018, 13:33
Esti analfabet functional si tu, ca Viorica.
Calin14-9-2018, 23:47
TV , RADIO, INTERNET

Nu stim ce s-a intamplat in 10 August 2018.

Nu stim ce s-a intamplat in 1989 decembrie (cine a tras in noi )

Nu stim ce s-a intamplat la mineriada ?

SUNTEM UN POPOR DANCILA !
SANYI14-9-2018, 23:48
Bine ca cunoasteti istoria de a mu 2000 de ani !

Prostilor ....
deorde15-9-2018, 3:24
popor? e o mahala grotesca toata romania. toooata
mica15-9-2018, 8:01
Lasă boss nu compara niște gaz în bot cu gloanțele de la 89. Sa nu fim hipsteri abuzați zic
@mica15-9-2018, 10:41
n-ai inteles,in primul rand n-au fost doar gaze,sunt clipuri cu oameni batuti la propriu de jandarmi,apoi e vb de faptul ca nici in acest caz nu s-a facut lumina,as mai adauga cazul Colectiv,nici acolo nu s-a facut lumina.
Untoldeanu15-9-2018, 12:34
Voi vorbiți de ultima tentativa de lovitura de stat plătită de forte paramilitare externe?

Ha?

Nu le-a dat destul, urmează ce va urma.....?
andrii popa14-9-2018, 22:48
MOOOOOUUUUUUUUIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEE PSD.MOOOOOOUUUUUIIIIIIEEEEE JANDARMERIEI.

Cele mai citite ştiri din National/International

1100 vizualizări
25-9-2018, 13:15
La un spital din România medicii refuză să mai facă avorturi la cerere» Vezi tot
1050 vizualizări
25-9-2018, 10:51
Alexandru Arșinel atac la protestatari: ”Nu ştiu pentru ce se adună. Situația nu e rea în România”» Vezi tot
710 vizualizări
25-9-2018, 13:41
Ştefan Caramitru, fiul actorului Ion Caramitru, despre incidentul cu fiul lui Dragnea: Dna Dragnea ne-a persiflat» Vezi tot
449 vizualizări
25-9-2018, 12:03
Serena Williams renunță la haine pentru o cauză nobilă VIDEO» Vezi tot
440 vizualizări
25-9-2018, 16:52
Președintele Coaliției pentru Familie : Cazurile de copii bătuți și femei ucise de soți sunt accidente» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?