National/International

Cine sunt clujenii care au fost la nunta lui Dragnea Jr.

  



 

Palatul Snagov a fost neîncăpător la nunta anului din politica românească. Fiul lui Liviu Dragnea, Valentin, s-a căsătorit cu Gina Alexandra Tătulescu.

 

Nu puteau lipsi de la nuntă nici liderii politici clujeni, Vasile Dâncu, liderul PSD Cluj, Horia Nasra, şi deputatul Cornel Itu. Se pare că ultimii doi au stat foarte aproape de masa socrului mare, Liviu Dragnea, de care sunt și foarte apropiați. 

 

La nuntă a fost și sociologul Mihai Mocanu, unul dintre foştii colaboratori ai lui Vasile Dâncu, scrie Ziarul Făclia.

 

Nunta fiului preşedintelui PSD a fost organizată pe malul lacului Snagov, la 40 de km de Bucureşti, în apropiere de Mănăstirea Snagov. Invitaţii la nuntă au avut la dispoziţie numeroase săli de evenimente, o pajişte generoasă, bărcuţe de agrement, un ponton şi un hotel de lux.

 

Mireasa, Gina Alexandra Tătulescu, este fiică de preot, iar naşii de cununie au fost, Doina şi Sorin Paul Stănescu. 

 

Sorin Paul Stănescu este cel mai important afacerist din domeniul veterinar și un îmbogățit din afacerile agricole. Cele trei societăți importante ale sale au cifre de afaceri de peste 300 de milioane de lei: A&S International 2000 SRL (47 de milioane de lei în 2017), Institutul Pasteur (cu filiala din Filipești de 91 milioane de lei în 2017) și Farmavet (164 milioane de lei).

 

Mai trebuie adăugată și cifra de afaceri de 100 de milioane a fermelor de cereale, zootehnice și psicicole pe care le mai deține sau controlează familia Stănescu.

 

27-8-2018, 17:50
197 vizualizări
33 comentarii
radu B3-10-2018, 15:47
Cei doi care au stat ma aproape de Dragnea s-au gandit ca poate se iveste vreo ocazie buna sa-I mai traga o limba in dos sefului.!
pensionar antipsd29-8-2018, 10:19
mai bine muuistt decat pesedist!!
Stelica28-8-2018, 16:02
Ca bine zis decat muuuistt mai bine .. pesedist..
antiBoc28-8-2018, 15:42
Frumos baiat! Intr-o zi, poate Presedinte !!
Pro Boc29-8-2018, 0:04
Sper ca ești normal, nu ?
Auzi, frumos băiat , de fata nu spui nimic, ma fatalaule?
Boc , președinte!
Zoli28-8-2018, 14:27
Nu e buna atitudinea noastra cu .. degete.. aratator. si cu mui................... rusine ma debarasez de asa atitudine..
dan28-8-2018, 23:35
Aproape ai scris corect, romane, puțin ai exagerat, iti place dar ești un fariseu!!!
Iti plac și comentariile unor colocatari, te prefaci și vrei sa pari altceva decât ești.
Napoca 28-8-2018, 14:19
Decat Muuist mai bine pesedist..
gio28-8-2018, 16:36
sujipuladefraier
Napoca28-8-2018, 13:35
toți lingăii au fost acolo , Niciunul nu a lipsit
Napoca28-8-2018, 14:18
Muristii ... la mireasa.. Vai de voi ati ajuns muisti
andi28-8-2018, 9:13
boboru ruman, a fost, este si va fi un bobor de prosti, saraci si bolnavi.....
@andi28-8-2018, 19:34
Iar tu din care categorie faci parte?
veo rica28-8-2018, 8:42
he...he...he1!!..puie msd!!!
Napoca28-8-2018, 9:00
Decat m**** ma bine PSEDIST
veo rica28-8-2018, 12:10
decat psdist...mai bine..puist.
mov28-8-2018, 8:18
Ca si popor suntem pierduti, e tot mai clar! Romania se transforma incet-incet in trumpistan/erdoganistan/putinistan si un pic de orbanistan, sub obladuirea psd.
Vb lui poov, macar psd-ul le mai arunca asistatilor si pensionarilor cate un mic si o bere, dar aia ies constiincios la vot de spaima lupului cel mare, Soros, invocat cu atat ardoare de toata spuma psd-ista si mass-media aservita mafiei.

Iar noi daca tot il invocam pe base nu rezolvam nimic. Astia fura in continuare nestigheriti, tupeul lor e la cote maxime si Romania sufera in continuare. Prea mult se incearca normalizarea faptelor de coruptie a psd-ului....probabil de aceea il tot invoca pe base/boc/pdl/etc, ca lumea sa nu vada ce se intampla cu adevarat si sa nu mai gandeasca cu propriul creier.

Noi ce sa facem? Sa ne apucam iara sa plecam din tara? Eu sincer nu doresc asta, aici ma simt acasa si aici mi-as dori sa raman, unde pot vorbi in limba mea materna. Dupa cum decurg lucrurile, nu m-as mira sa fiu pe viitor un refugiat de razboi.
Napoca28-8-2018, 8:49
DECAT M**** MAI BINE PSEDIST..
mov28-8-2018, 10:58
e problema ta. dar nu uita ca pui umarul la distrugerea tarii noastre, a ta, a mea, a tuturor cetatenilor romani de buna credinta. mai bine om de treaba decat orice.
@mov28-8-2018, 15:41
Pai parca afirmai ca e distrusa deja, mai p ulica!
Napoca28-8-2018, 15:58
Decat muuiist mai bine PSEDIST
mov28-8-2018, 16:54
n-am afirmat asa ceva, mai citeste. am spus ca e pe cale sa fie distrusa, mai omule.
ovi28-8-2018, 8:17
Nici Clujul nu duce lipsa de lingai si mancatori de kakat. lingeti ba, cu sarg kuru lui Dragnea, ...sa va fie rusine ...net mandrie si onoare.
Nico28-8-2018, 2:20
Faina e soacra mare....mare chizda....vai de capu ei de duda, sa te afisezi ca surogat al mamei mirelui. Fain va sta ciocoilor.
poov28-8-2018, 0:30
Frate cu nunta asta sunteti culmea, incep sa ma gandesc daca chiar sunteti impotriva hotilor, sau doar invidiosi?

Cam asa pare de aici de sus, multa lume suparata ca nu mai e la butoane si ca trage altu sforile.

O mai zic de 100 de ori: singura diferenta dintre PSD/PNL/PMP/USR si toti politicenii e ca astia "comunistii", "ciuma rosie" sunt fricosi de fel si mai dau si oamenilor cate putin din ce fura, pe cand restul gen Boc, Basescu si clanurile lor stau si predica toata ziua cum sa fim corecti, si ei fura de rup!

S-a furat si pe vremea lui Basescu la fel ca si acum, singura diferenta e ca ei furau pentru ei, nu dadeau nimic, de calici ce sunt!

In rest, numai de bine, oricum nu imi pasa cine vine urmatorul, ca tot un hot o sa fie, tara asta e de sute de ani in paragina, nu din 2016 de cand e PSD din nou.
poov28-8-2018, 0:34
Hai sa va dau si un exemplu, sa nu ziceti ca vb aiurea: Boc plangea saracu, cu Chiorila ca trebuie sa mai "punem o centura de siguranta" (imprumut de la FMI), si intre timp la ANRP, Crinuta, pusa tot de PDL, fura 2 miliarde de euro!
poov28-8-2018, 0:36
Sa nu mai zic de Udrea si cu Bica, care stau pe banii nostrii in Costa Rica ba! Jos PSD, vrem Blaga, Videanu, Berceanu si cu Oltean la loc!
poov28-8-2018, 0:40
Inca una scurta: Apare Bulgodul inapoi acum vreo 2-3 saptamani zice "lasa ba ca au uitat prostii" ca "i-am ciuruit" acum 2 ani, pregatim din nou atacul si iar 10 ani ne mai distram cu ei putin, dupa iar isi dau seama ca "i-am ciuruit".

Singura diferenta dintre mutu asta si chioru e ca asta hahaie in reluare, dar sintagmele sunt la fel, ce imi e "i-am ciuruit" sau "ghinion".

Oricum pe final asa, poporul e prost calitativ, asta e problema tarii, degeaba pui pe Schumacher sofer, daca ai o Dacie!
ro28-8-2018, 0:47
Stima domnule poov!!!toti au furat,fura si vor fura,deci duntem un popor de sclavi.
Da28-8-2018, 1:29
Fura cu totii. Nu exista partide exista clanuri de interese amestecate in asa-zisele partide care in functie de interes opereaza dupabunul lor plac.
PSD/PNL/PDL28-8-2018, 2:56
Si daca ar fi sa analizam, mafia din PSD s-a dezvoltat si in timpul guvernarii Boc/Basescu.
N-am vazut ca Boc/Basescu sa starpeasca coruptia.
Ioan28-8-2018, 16:01
Cum sa ramana Nana fara agricultura europeana..ce tapa bune ne au dat astia... mie scarba..
Hank Rearden27-8-2018, 21:50
Voi pe unde va mai petreceti, tot la Herculane?

Cele mai citite ştiri din National/International

378 vizualizări
19-10-2018, 20:37
Femeie prost crescută, făcută de râs după ce a aruncat gunoaie din mașină pe drum - VIDEO» Vezi tot
72 vizualizări
19-10-2018, 17:16
Canada se confruntă cu o criză de marijuana, la doar o zi după legalizara acesteia» Vezi tot
53 vizualizări
19-10-2018, 11:31
Tăriceanu, după cinci căsătorii, despre impozitarea nunţilor: ”Nu-mi place acest sistem de delaţiuni”» Vezi tot
18 vizualizări
18-10-2018, 10:43
Patru dintre acționarii Facebook îi cer lui Zuckerberg să plece de la conducerea companiei» Vezi tot
13 vizualizări
4-10-2018, 8:27
Udrea și Bica, arestate în Costa Rica de Interpol - VIDEO cu arestarea» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?