CFR Cluj a făcut egal cu Gaz Metan Mediaș. Tamaș a urmărit meciul din tribune

Formaţia CFR Cluj a încheiat la egalitate partida amicală cu Gaz Metan Mediaș, scor 3-3, disputată duminică, pe teren propriu.

Tade a deschis scorul cu un autogol în minutul 28 al partidei, deviind cu capul lovitura lui Razvan Avram. În minutul 38, Daniel Bud reușește să marcheze din cauza unei greșeli a lui Tade, însă francezul s-a revenșat în minutul 41, când a înscris din penalty.

In minutul 48 dupa un corner acordat de Velayos, Markovic reia cu capul si cu toata opozitia lui Camora mingea intra-n poarta. In minutul 56 Velayos este faultat in careu, iar penaltyul acordat este transformat spectaculos de Gabionetta. Același Gabionetta egalează scorul în minutul 60 după un gol spectaculos.

Noul jucător al lui Paszkany, Gabi Tamaș, nu a fost folosit, acesta privind meciul noii sale echipe din tribune.