National/International

Avicii a murit la vârsta de 28 de ani

  



 

DJ -ul suedez Avicii a murit la vârsta de 28 de ani, în Oman.

 

Un reprezentant de-al artistului a anunțat dispariția lui Tim Bergling, cunoscut sub numele de Avicii. ”A fost găsit mort în Muscat, Oman, în după-amiaza zilei de vineri, 20 aprilie”, a spus acesta conform The Guardian.

 

DJ Calvin Harris a scris pe Twitter: ”Veste devastatoare despre Avicii, un suflet frumos, pasionat și foarte talentat cu atât de multe de oferit. Inima mea este alături de familia lui. Dumnezeu să te binecuvânteze Tim x”.

 

În 2016, Avicii s-a retras din viața artistică în urma unor probleme de sănătate, suferind de pancreatită, pe fondul consumului de alcool

 

Avicii a fost prezent și la Cluj-Napoca, la prima ediție Untold.

rsz_jidvei-must2018-bannerweb-144dpi_728x90_2.jpg
20-4-2018, 21:23
58 vizualizări
7 comentarii
antoldeanu21-4-2018, 6:51
Sa-l ierte Providenta,Bachus, Dionisos sau la ce/cine s-a rugat. In rest doresc grindina , vijelie, tornada, etc in zona scarbavnica . Iar adulatorii sa-i urmeze exemplul!!!!!
Untoldeanu21-4-2018, 9:06
Vezi, spurcaciune , de ce nu mai ai apropiați in jurul tău, te bucuri de moartea oamenilor. Asta era unul foarte bun, putea sa fie chemat la căpătâiul tău, dar pt Untold au rămas grămada.
antoldeanu21-4-2018, 13:39
Putea... mai benga in izmene, la capataiul meu nu vine orice martafoi drogat si beat, de asta au grija apropiatii mei, poate la tine mai drogy, or venii toti lumpenii si siringarii cu prafuri si toate cele. Chisama-as pe mormintele mamilor voaste si pe ale voastre de nespalati si cu ace in vena ruginite, crepaua-ti acolo la Untoldu vejlei mele, in diaree la gura si muci la fund.
carlos™21-4-2018, 14:35
fii cuminte fiu de catea, te-a parasit si familia. o sa mori ca un nimic.
carlos™21-4-2018, 14:36
si apropo, aici sunt stiri de la oras. alea satesti se difuzeaza in alta parte. hai sictir dute dr.acu
Ion A.22-4-2018, 13:02
Avicii a fost printre foarte putinii solisti de valoare la Untold, pacat de el; in schimb, de alde van Buuren sau Afrojack, je m'en fiche
iancu20-4-2018, 23:25
veste devastatoare....pancreatita....consum alcool
Ce etse asa anormal aici ? aaa, incultura celor devastati , aia da .

Cele mai citite ştiri din National/International

88 vizualizări
20-8-2018, 7:55
Ministrul de Interne, Carmen Dan: Sunt 5 cazuri de abuzuri contra protestatarilor» Vezi tot
72 vizualizări
20-8-2018, 8:01
Carmen Dan a făcut un top al ”manipulărilor” de la protestul Diasporei» Vezi tot
64 vizualizări
17-8-2018, 14:34
Protestatar: De ce mulți jandarmi aveau numerele de identificare de pe casti ascunse cu banda neagra? - FOTO» Vezi tot
50 vizualizări
16-8-2018, 15:27
Această chelneriţă şi-a dat demisia DIRECT după ce a primit bonul» Vezi tot
41 vizualizări
17-8-2018, 11:48
Social-democraţii din Elveția îl pun la zid pe Dragnea» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?