National/International

Avicii a murit la vârsta de 28 de ani

  



 

DJ -ul suedez Avicii a murit la vârsta de 28 de ani, în Oman.

 

Un reprezentant de-al artistului a anunțat dispariția lui Tim Bergling, cunoscut sub numele de Avicii. ”A fost găsit mort în Muscat, Oman, în după-amiaza zilei de vineri, 20 aprilie”, a spus acesta conform The Guardian.

 

DJ Calvin Harris a scris pe Twitter: ”Veste devastatoare despre Avicii, un suflet frumos, pasionat și foarte talentat cu atât de multe de oferit. Inima mea este alături de familia lui. Dumnezeu să te binecuvânteze Tim x”.

 

În 2016, Avicii s-a retras din viața artistică în urma unor probleme de sănătate, suferind de pancreatită, pe fondul consumului de alcool

 

Avicii a fost prezent și la Cluj-Napoca, la prima ediție Untold.

20-4-2018, 21:23
43 vizualizări
7 comentarii
antoldeanu21-4-2018, 6:51
Sa-l ierte Providenta,Bachus, Dionisos sau la ce/cine s-a rugat. In rest doresc grindina , vijelie, tornada, etc in zona scarbavnica . Iar adulatorii sa-i urmeze exemplul!!!!!
Untoldeanu21-4-2018, 9:06
Vezi, spurcaciune , de ce nu mai ai apropiați in jurul tău, te bucuri de moartea oamenilor. Asta era unul foarte bun, putea sa fie chemat la căpătâiul tău, dar pt Untold au rămas grămada.
antoldeanu21-4-2018, 13:39
Putea... mai benga in izmene, la capataiul meu nu vine orice martafoi drogat si beat, de asta au grija apropiatii mei, poate la tine mai drogy, or venii toti lumpenii si siringarii cu prafuri si toate cele. Chisama-as pe mormintele mamilor voaste si pe ale voastre de nespalati si cu ace in vena ruginite, crepaua-ti acolo la Untoldu vejlei mele, in diaree la gura si muci la fund.
carlos™21-4-2018, 14:35
fii cuminte fiu de catea, te-a parasit si familia. o sa mori ca un nimic.
carlos™21-4-2018, 14:36
si apropo, aici sunt stiri de la oras. alea satesti se difuzeaza in alta parte. hai sictir dute dr.acu
Ion A.22-4-2018, 13:02
Avicii a fost printre foarte putinii solisti de valoare la Untold, pacat de el; in schimb, de alde van Buuren sau Afrojack, je m'en fiche
iancu20-4-2018, 23:25
veste devastatoare....pancreatita....consum alcool
Ce etse asa anormal aici ? aaa, incultura celor devastati , aia da .

Cele mai citite ştiri din National/International

72 vizualizări
19-10-2018, 20:37
Femeie prost crescută, făcută de râs după ce a aruncat gunoaie din mașină pe drum - VIDEO» Vezi tot
17 vizualizări
19-10-2018, 17:16
Canada se confruntă cu o criză de marijuana, la doar o zi după legalizara acesteia» Vezi tot
13 vizualizări
19-10-2018, 11:31
Tăriceanu, după cinci căsătorii, despre impozitarea nunţilor: ”Nu-mi place acest sistem de delaţiuni”» Vezi tot
10 vizualizări
19-7-2010, 15:19
Madalina Manole a baut si diluant! Tentativa de sinucidere i-a esuat» Vezi tot
7 vizualizări
1-11-2013, 12:57
Cum se bat șoferițele în trafic, în urma unui accident - VIDEO» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?