National/International

100.000 de oameni au protestat la București. Jandarmeria a utilizat forța - VIDEO

  



 

Zeci de mii români din ţară şi din străinătate au protestat la București împotriva PSD

 

Oamenii au cerut demisia Executivului, și au fost altercații cu jandarmii. La ora 21:30, au fost incidente, mai precis o bătaie generalizată, în urma căreia jandarmii au folosit gaze lacrimogene.

 

Circa 140 de oameni au fost răniți în confruntările din Piața Victoriei. Numărul protestatarilor a atins numărul maxim de 100.000 de oameni.

 

De asemenea, au fost și persoane ridicarte de jandarmi




rsz_jidvei-must2018-bannerweb-144dpi_728x90_2.jpg
10-8-2018, 22:33
2103 vizualizări
44 comentarii
Eu12-8-2018, 23:57
Binele a învins răul, a eșuat lovitura de stat din Diaspoula, Jandarmeria luând măsuri din prima zi.
hans11-8-2018, 22:45
a se citi 50.000.
cunoasteti engleza?11-8-2018, 17:54


BBC si presa internationala dau ca cifre 55 000 - 60 000 participanti pentru mitingul de ieri, adica pe la jumatate din ce credeti voi.
Suta de mii cu litere de o schioapa sint exagerarile exaltatilor, la fel cum a fost si "MILIONUL"...






































































dan11-8-2018, 22:25
10000 au fost drogati!!!
Jindariu11-8-2018, 14:54
Hai baieti, aplicati legea! Victimele colaterale nu conteaza prea mult, asa cum pot striga Mu ie asa si pot lua ce striga. Le doresc concediu placut pe la ortopedie, ghips, tije, sarme si alte osteosinteze.
Ina11-8-2018, 11:38
tony și #prostie: perfect spus! De observat că ambii „cetățeni de bine”, au ridicat mâinile, știind că sunt șanse bune să și-o ia și conștienți de faptul că sunt filmați. Cred că au fost premeditate ambele faze, au și reziștii nevoie de „martirii” lor.
tony11-8-2018, 10:50
Aceste evenimente au fost determinate de modul defectuos de aplicare a legilor in tarisoara noastra! Mergeti oricare dintre cei care cred ca pot manifesta oricum si oricand si faceti asta in orice tara a lumii civilizate si vedeti cum se vor comporta institutiile statului.Nicaieri in lumea asta civilizata nu poti organiza proteste sau manifestatii fara a-si asuma cineva organizarea si responsabilitate acestora.La noi se pare ca in democratie nu mai functioneaza nimic!
lolek11-8-2018, 9:31
Pe jandarmii astia ii aparati voi aici? Serios? https://streamable.com/gvppw

Alt jandarm, alt om: https://streamable.com/tlzag

Jesus Christ.
Jandarm = needucat11-8-2018, 9:24
Jandarmeria a folosit violenta. Protestatarii au folosit MUIA.

Violenta se termina, n-o sa aveti voi bai cap cubic voie sa mai dati in oameni asa. Dar muia nu se termina!!!! O sa va luam in pla toata viata! Si pe urmasii vostri la fel!!! :D
#prostie11-8-2018, 8:43
Cred ca e mai "dragut" sa-ti iei un gaz si un baston decat sa fi.calcat in picioare si sa ajungi la spital cu ruptura de coloana cervicala. Protestatarii i-au intimidat pe jandarmi inca de la ora 5, apoi seara a inceput ploaia de sticle, borduri, bucati de gard aruncate in jandarmi. Ce trebuia sa faca Jandarmeria? Sa stea sa-si ia borduri in cap? Iar daca vrei sa fii pasnic, stai mai in spate, nu cred ca a avut nimeni de suferit in spate.
Daca astia sunt oamenii care vor schimbarea atunci prefer sa raman asa.
da11-8-2018, 9:04
Adevarat!
lumea veche11-8-2018, 9:08
Aiaiaiaiai prost esti ba! Protestatarii i-au intimidat o pwla. Erau 30 agitatori infecti, probabil fani de la echipe de fotbal, clar plantati acolo de taticu'to (Livache). Hai mai da-i in ma-sa ... cu armuri pe ei si plm isi rup coloana? E vina protestatarilor ca incompetentii aia de jandarmi nu au reusit sa stea in dispozitiv? Ce mortii lor cauta 2 jandarmi in mijlocul multimii? Niste gunoaie oricum.

Adica gandeste-te un pic... cine plm se face jandarm? Cine isi face o cariera din batut oameni pe salariu minim pe economie? Crezi ca sunt Einstein? Niste goaze cu 8 clase care nu au fost in stare sa faca altceva, asta sunt. Multa mwie! Si tie la fel ba scursura ce esti
@lunea veche11-8-2018, 9:45
Alooo! Eu vorbesc de mitingul din Bucuresti! Tu daca ai vazut pe fb cateva clipuri pt ca erai ocupat sa bati la pas Cluj e alta problema. Iar tu ai aceeasi problema titpic #rezistentilor: cine va critica e facut in toate felurile. Si dupa cum spuneam...daca gunoaiele alea din piata si oameni ca tine sunt cei care vor schimbarea atunci...prefer sa ramana asa!
lumea veche11-8-2018, 9:53
coite, n-am fost in strada nici in buc nici in cj. nici macar nu locuiesc in romania. tie ti se pare ok sa bati oameni pt ca vai de mine o jandarmerita a fost luata la pumni de catre oameni care clar nu aveau treaba cu protestul? bate-i pe aia. scoate instigatorii. foloseste violenta pe cei violenti. dar nu veni sa dai in copii si in sute de femei cu lacrimogene pt ca alti redusi ca si tine au folosit propriile tale tactici. intelegi?

n-am treaba cu rezist, cu politicienii cu plm, dar jandarmeria asta e subordonata politic si e folosita pentru subjugare! pt asta ne-au murit parintii la revolutie?
da@lumea veche11-8-2018, 10:00
gradul tau de civilizatie este perfect oglindit de cele scrise de tine aici. scursuri sunteti voi taranii rezistenti,ipocriti si necivilizati care nu sunteti in stare sa acceptati o alta opinie decat a voastra ; sa nu mai vorbesc ca nu sunteti capabili sa rationati obiectiv.
@lumea veche11-8-2018, 10:03
Prietene, la un miting de 1000-2000 de pers poti elimina niste violenti dar la 100 mii e cam greu. Vin jandarmii ii inconjoara pe 50-100 de huligani apoi sar aia "de buna credinta" ca sa-i lase in pace pe colegii protestatari dupa care iese bataie generala.
lumea veche11-8-2018, 10:12
ce treaba am eu cu rezist? :)) eu vad clipuri online si comentez, asa cum faceti si voi. somehow eu sunt in tabara rezist? ma vezi cu hashtaguri si alte penibilitati?

in filmuletul ala in care sunt batuti jandarmi sunt cativa oameni care ii apara de gorilele alea care fura pistoale, au 200 kg, si sunt in maieu sau topless. pe aia se vede clar ca sunt taximetristi sau membri in galerii sau altceva de genul, care au venit acolo expres pt asta. se vede si in clipul cu masina aia pe care o muta langa foc.

restu oamenilor se vedea ca nu stau langa aia recalcitranti (ce mama cu copii vrea sa mearga la bataie?), dar jandarmii pt ceva motiv stupid au decis sa dea cu lacrimogene in TOTI. amu intelegi?
Mu!e Boc, Mu!e Dragnea!11-8-2018, 8:22
Cei mai multi romani au plecat din tara in timpul guvernului Boc, nu in timpul guvernului Dragnea. Mu!e Boc, Mu!e Dragnea! Cele mai multe pensii si salarii s-au taiat de catre guvernul Boc, nu de catre guvernul Dragnea! Mu!e Boc, Mu!e Dragnea! Cele mai multe spitale s-au inchis de catre guvernul Boc, nu de catre guvernul Dragnea! Mu!e Boc, Mu!e Dragnea! Lui Boc nu cumva sa-i dati mu!e fiindca ati plecat in timpul guvernarii sale, tot Dragnea e de vina si ptr ce a facut Boc. Mu!e Boc, Mu!e Dragnea!
Aiurea !11-8-2018, 0:36
Securistii mint fara jena. Daca au fost 25 de mii de liberali si sorosisti de-ai lui ciolos si barna cu tot cu cei gura-casca de pe trotuare.
M U I E Aiurea !11-8-2018, 0:39
M U I E
M U I E
M U I E
M U I E
Pt nrc11-8-2018, 0:18
Ce fel de filozof este liiceanu pentru dumneata, mentorul dtale, singurul filozof fara vreo teza filozofica din lumea asta?
nrc11-8-2018, 0:33
nu am baut destul imi pare rau... esti prea inteligent pt mine si pt mult prea multi oameni pe aici... noroc in viata.
M U I E Madalina Neacsu11-8-2018, 0:36
M U I E Madalina Neacsu!!!!
Pt nrc11-8-2018, 0:41
Mai bine ai fi baut... Merci!
morar10-8-2018, 23:34
mno nitolai ca nu-i protestu, s-o linistit si "diaspora" (soferii "depe" Anglia)
asdas11-8-2018, 0:26
M***E morar
Putin Vladimir10-8-2018, 22:49
Хороший день TOVARASI. Va lasam sa va decimati singuri, apoi sa cereti ajutor. Eu si pretenarul Trump astepatam sa va eliberam de ciuma rosie, cu mu ie si alte solutii alogene uder cover. De 1 Decembrie sarbatorim, noi maaa , ca voi veti avea alte ocupatii, de exemplu sa invatati alfabetul si scrierea chirilica, ca si asa doar din 1900 ati inceput cu cel latin, pe cand altii...., asta e! La lupta, mu-ie, jos, trantiti alegeri anticipate, hai ca se poate, !
nrc10-8-2018, 23:22
ora 23:22 suntem stire internationala... au golit piatza de oameni.... imagini incredibile...
he he he10-8-2018, 23:31
CE DISPERAT AI AJUNS, PUTINE . . . . .
Decebal10-8-2018, 23:33
Bai, Putin , ce-ai zice sa ne-o iei sus cu pretenarul tau iar Ciomu sa va faca apoi pruna in loc de scula, ca sa va aduceți aminte de copilărie?
hi Hi Hi10-8-2018, 23:36
Hehaiala, stai tu linistit, nu-i disperat, e doar incantat. De prostia voastra ma, rumane, treburile merg mai usor decat s-a stabilt. Poate singurul vecin care ne iubeste, Marea Neagra va va salva, dar ma indoiesc de asta, si aia s-a saturat de furtaciuni! asa ca ....
@hi Hi Hi10-8-2018, 23:39
un bosgor ne sooge poola pe aici, nu ai idee cine o fi ? :=)))
Eu10-8-2018, 23:44
Dar nici s-o sugă nu știe, are si dantura noua, era mai bine fără.
Putin Vladimr10-8-2018, 23:58
Bai popandai rezist, sunt prea bunoc ca sa pun ghilimele, nu o dati cu Unguri, Bozgori, Mongolia, iurte, etc, nu mai tine. Va spun clar, ori invatati ungureste ori slavona cu alfabetul kirilic adiacent. In primul caz ramaneti pe Cluj, vorba vostra, va adaptai si gata, in al doilea, catre casele vostre, si acolo va fi bine, doar ca ....
@Putin Vladimr11-8-2018, 0:06
POPINDAU E MA-TA
Putin Vladimr11-8-2018, 8:37
Corect, eu v-am facut popandai ca sa ma exprim eufemistic, de fapt sunteti niste sobolani plini de pesta , prin puricii pe care-i transportati, jegosi si usor de dus cu zaharelul spre cursa care vi se intinde. Din pacate in cursa asta o sa pice romanasi nevinovati dar asta e situatia, alta nefiind. Va doresc ce doriti si voi altora, doar ca asta o sa se implineasca, mu ie multa , dupa ce va scoate jandarmeria coltii cu tomphele si bocanci. Ca de paduchi cred ca va scapat, cu ocazia gazelor si poate va mai spalat cu furtunul ca puteti a canal.
Tot eu11-8-2018, 9:20
Șobolan e ticut-o incultul care nici măcar nu știe pe la ce prostituata și-a golit vezica, amintindu-și doar ca era mult gunoi acolo, scrie corect dacă vrei sa fi băgat in seama boule și jigodie cu boala lui Carre, nu vezi ca nu te mai vindeci?
Tot așa iti doresc numai binele ce-l dorești tu romanilor!!!
Putin Vladimr11-8-2018, 22:35
Bai cioloveci, sincer nici nu ti-am citit intortocheata postare, oricum scarboasa ca si tine, nu conteaza ce crezi tu, tu esti un zero, astia care te-au montat ca pe o antena te-or uita pe acolo si cand vine furtuna, tot la mine ajungi. Vezi sa fi frezat, ras,splat, de dinti ne ocupam noi, gura o sa-ti fie fara dinti, sa nu-mi zagarii soldatii la madular. asta daca nu ne-o dai pe hoasca de mat.a sa o hacuim cu pentelul nost sau pe sora-ta aia cucuieta cu 3 orificii ce necesita exploatate din plin de un regiment de statuti CA in campanie de lupta.Apoi va vom ingropa crestineste, asa cum am facut si-n 45. Hui la Mui!
Tot eu11-8-2018, 23:22
Sa o iei la mansarda, gunoi de levigat, de la toti clujenii de bine.
nrc10-8-2018, 22:46
LIVE STREAM::: https://www.youtube.com/watch?v=VI68WvexAOk
nrc10-8-2018, 22:48
care vrea sa vada ce se intampla live in capitala. Este un stream privat de pe bloc
Pt nrc11-8-2018, 0:00
Mda..."Stream privat"! de pe Blocul construit de ...Ceausescu.
nrc11-8-2018, 0:04
nu inteleg legatura... da ma rog... credeam ca unii oameni nu au incredere in posturile tv din RO.. si era ceva neutru/ fara comentarii si alte chestii... dar ma rog.. fiecare...
alin11-8-2018, 0:13
nrc --ca si mooist, e normal ca nu intelegi tu multe

Cele mai citite ştiri din National/International

2657 vizualizări
14-8-2018, 8:37
Veste SURPRINZĂTOARE despre părintele Arsenie Boca, Sfântul Ardealului - SONDAJ» Vezi tot
591 vizualizări
14-8-2018, 13:22
Jandarmeriţa lovită la mitingul diasporei a ieșit din spital alergând - VIDEO» Vezi tot
497 vizualizări
14-8-2018, 13:50
Un român neplătit în Anglia a demolat mai multe case - FOTO» Vezi tot
419 vizualizări
14-8-2018, 8:25
Șofer oprit în trafic pentru că avea steagul pus pe mașină. Polițist: Așa am primit ordin - VIDEO» Vezi tot
272 vizualizări
15-8-2018, 12:25
Medicament revoluţionar împotriva cancerului. E în ultima etapă de analiză» Vezi tot

Sondaj de opinie:

Dacă în toamnă ar fi alegeri parlamentare, ce partid ați vota?