Machte Wizz 160x600 px Stiri de CJ.jpg

Economic

Primarul Emil Boc este REVOLTAT de spărgătorii de semințe. Ce măsuri va lua

  



 

Primarul Emil Boc le cere polițiștilor locali să ia mpsuri împotriva celor care ”sparg” semințe și fac mizerie. 

 

Dacă mai văd în Piaţa Gării mizerie, e o poartă de intrare în oraş, modernizată recent voi lua măsuri. Am dispus controale ale Poliţiei Locale în zonă şi într-o singură zi au fost aplicate patru amenzi în valoare de 2.000 de lei, adică 500 de lei sancţiunea. Avem obligaţia ca fiecare dintre noi să respectăm domeniul public. Avem o hotărâre de Consiliu Local care prevede sancţiuni pentru persoanele care fac mizerie pe domeniul public. Avem amenzi între 500 și 1.000 de lei, pe care le vom aplica”, a spus Emil Boc, la emisiunea Realitatea FM Cluj

rosal_dispecerat[1].png
29-8-2018, 16:42
185 vizualizări
8 comentarii
beni 6-9-2018, 18:56
Daca ai timp liber acasa un pc sau un laptop conectat la internet poti castiga garantat muncind doar 2 - 3 ore pe zi distribuind reclame daca esti interesat detali la adresa unde te poti inregistra
http://asomoney.online/7641508237647/
Constructor spagar30-8-2018, 10:25
Bravo domnule Boc. Spargatorii de seminte trebuie sanctionati drastic, fiindca spre deosebire de noi, ei nu dau spaga la primarie. Noi, constructorii, am dat zeci de mii de euro spaga, de aceea suntem lasati sa imprastiem molozul prin tot orasul. Avem strazi neasfaltate de unde ies basculele si utilajele pline de noroi, dar avem dreptul fiindca am dat spaga. Stivuim pamantul si molozul in asa fel incat sa-l spele ploaia in canalizare si sa nu-l mai transportam noi cu bascula. Nu ne intereseaza daca se infunda canalizarea si strazile se inunda tot mai des, am dat spaga la primarie si ne-am castigat dreptul sa facem orice. Felicitari domnule Boc, sanctionati prostanii care fac mizerie fara sa dea spaga! Trimiteti politia locala pe ei, noi i-am spaguit destul, spargatorii de seminte nu au dat spaga! Asa domnule Boc, prostiti pe prosti cu cuvinte ieftine, sa para ca tineti la curatenie, apoi pe de alta parte, impartim noi spagile in primarie.
Danciloooo!30-8-2018, 12:22
Sterge-te la gura ca esti plina de floci !
Frank30-8-2018, 9:57
Nu vor plati amenzile...sunt asistati, protejati de lege...Munca silnica 1 luna !
Vasile30-8-2018, 6:45
Așa Boc,tragele-o nespalatiilor, ai mai crescut încă 2 procente in ochii clujenilor.
apostu30-8-2018, 11:26
nu le-o trage , doar se face. boculet nu-si poate descuraja votantii
Vasile31-8-2018, 9:19
Când am pomenit de nespalati exact la tine ma refeream și gândeam, apostu prostu.
In sfarsit30-8-2018, 0:15
Spargatori de seminte, giboni imputiti, nu 500 ci 5000 de ron ar trebui sa le dea amenda, ultima veriga din lantul trofic, animale cu buletin. Sper sa-i si bata cand ii prinde.