Economic

Ferma din Florești nu mai are autorizație. Decizia este a instanței

  



 

Primăria din Florești a reușit să suspede autorizația de funcționare a Fermei Braninvest.

 

Asa cum am promis m-am luptat pentru a aduce dreptate si plus de confort florestenilor! Tribunalul Cluj a SUSPENDAT autorizatia integrata de mediu nr.9/22.05.2017 emisa de APM Cluj pentru ferma de Pui Floresti Bravinvest. Decizia este cu EXECUTORIE dar da, cu drept de recurs ! (Si totodata s-a consființit calitatea procesuala activa a Comunei Floresti, prin primar Horia Sulea) Urmeaza judecata pe fond a spetei privind ANULAREA ceruta de Comuna Floresti, prin primar Horia Sulea ! 

 

Asa ca, va rog, incepand de vineri 15 decembrie, FERMA DE PUI BRAVINVEST DIN FLORESTI NU ARE AUTORIZATIE DE MEDIU SI IMPLICIT NU POATE FUNCTIONA”, a anunțat primarul Horia Șulea.

rosal_dispecerat[1].png
16-12-2017, 22:58
59 vizualizări
14 comentarii
johny doe17-12-2017, 11:42
Sper ca ferma va fi reautorizata asa cum merita, iar locuitorii vor indura in continuare asa cum merita.
https://i.pinimg.com/564x/b5/63/a8/b563a8fc33057a364a709bfca4e17e82--farm-signs-dog-signs.jpg
Omg17-12-2017, 14:31
Marsh la sapa ciobanule :))
@Omg17-12-2017, 17:33
Ti-e ciuda ca spune lucrurilor pe nume? Ai acolo si o poza ca sa intelegi mai bine.
Kovacs Tiberiu18-12-2017, 7:28
Ferma era de mult acolo dinainte de 1990.Cine a fost cel care a pus botul si a autorizat construirea blocurilor acolo ? Raspunsul e foarte usor de dat.Omg vorbesti pe nas si putin cocosat.
Hopaaa17-12-2017, 9:19
Domnule Boc sa traiti 100 de ani. Doamne ajuta!
Hmm17-12-2017, 7:55
Respecte maxime domnule Boc
Iona17-12-2017, 8:15
:))) prima slugă. Bravo...
...Cine va mai crede, muștelor?...
Stim toti ca sunteti plătit sa ziceți de boc la fiecare articol
mmH17-12-2017, 8:39
Bai fasole, ce are Boc cu Florestii? Nici macar titlul nu-l poti citi ? Respectele se cuvin lui Sulea.
Radu17-12-2017, 13:14
Respecte pentru ce? Niste retarzi au cumparat apartamente in blocuri construite de niste retarzi in jurul unei ferme de pui, blocuri autorizate de alti retarzi mituiti bine. In loc sa anuleze autorizatiile de constructie si sa demoleze blocurile, astia zic sa inchida ferma, pentru ca asa e logic.

Ceva de genul, tu ai o casa, eu trantesc un bloc alaturi si apoi te dau in judecata sa-ti daram casa pentru ca imi face umbra la parterul blocului, desi tu erai deja acolo.
dan17-12-2017, 13:40
Ferme de vaci porci pui de la gilau incolo. Inediat intra manasturul peste ferma. Si la un viitor referendum floresti va intra sub administrarea primariei Cluj-Napoca. Si ferma dispare Ca nu permite legea ferme in oras.
@dan17-12-2017, 17:35
Da, boule, ferma dispare in conditiile aratate de tine. Dar ferma nu poate disparea pe banii patronului, ci pe banii comunitatii. Tu daca iti deschizi o afacere si iei imprumut de la banci sau primesti fonduri europene si iti muta municipalitatea afacerea, din ce bani mai platesti imprumuturile daca nu te despagubeste nimeni? Ti se pare normal? Tu iti faci o ferma, eu vin si construiesc langa tine, apoi primaria te forteaza sa te muti fiindca s-a extins orasul. Din nou, ti se pare normal boule?
dan17-12-2017, 18:21
Cand a facut ferma daca se uita in zare se vedeau blocurile de pe calea floresti. Deci despre ce vorbim. Ca nu a avut o viziune pe termen lung privind evidenta dezvoltare si extindere a clujului...ghinion. acum pentru o afacere de familie...sufera zeci de mii de oameni. Deci e clar rezultatul daca pui in balanta. Oricum ferma aia nu are viitor acolo intre blocuri. Nu stiu de ce se mai streseaza afaceristul :)))).
Roby17-12-2017, 18:29
Cat despre fonduri europene si imprumuturi de la banci stai calm :)))) ca halele alea sunt facute pe vremea lui nicu ceausescu. Omul a profitat in anii de tranzitie...ceva relatii de partid si a reusit sa le exploateze. Halele fermei si terenul nu ii apartin. Altfel le-ar fi vandut demult
razvan18-12-2017, 7:53
Aveti si voi probleme cu patronul...baiatul construiesti in draci in floresti :))