Machte Wizz 160x600 px Stiri de CJ.jpg

Economic

Cluj-Napoca: Chirie 250 de euro camera în zona cea mai ”fierbinte” a orașului

  



 

Un chiriaș clujean a postat pe o rețea de socializare că închiriază o cameră cu suma de 250 de euro

 

Inchiriez o camera intr-un apartament frumos si modern. Pretul de inchiriere a camerei este de 250 EUR. Apartamentul este situat in zona Iulius Mall/Fsega. Pentru alte detalii astept mesaje in privat”, sună anunțul de închiriere a camerei, din zona Iulius Mall, transformată de câțiva ani în zona cea mai ”hot” din oraș.

 

Apartamentul este frumos, dar prețul pe cameră este astronomic, dovadă și comentariile celor care au văzut anunțul.

 

Cu 250 îți închiriezi un single room in Londra ....”.

 

Inchiriez baie intr-un apartament modern. 100€ La fel "ca camera" de mai sus, decorul face diferenta! Suport hartie igienica cromat, cada alba, robinete full inox, bonus ofer capac de wc cu burete! Cer si ofer seriozitate!”.

 

Eu plătesc 210 euro pe un apartament cu 2 camere în Gheorgheni zona Hermes! Cum mama dracului sa dai 250 pe o camera”.

 

rosal_dispecerat[1].png
22-9-2018, 14:37
4866 vizualizări
51 comentarii
Liviu Alexa24-9-2018, 20:29
NU înțeleg care este problema. Prețurile sunt stabilite de cerere și ofertă. Proprietarul cere cât crede chiriașul dă cât crede că poate să-și permită. Când proprietarul a cumpărat apartamentul cu 7oooo de euro de ce nu ați sărit în sus?
cjnean23-9-2018, 7:50
Subiect de discutie pentru viniturile pripasite pe aici, tuva-n nasul cu balega , vine frigul nespalatilor, cresc preturile, vin hingherii si va aduna daca nu aveti stabilire, mergeti acasa!
Stidentul23-9-2018, 8:26
In 7 zile ajungem, sa te speli pe gura , rade-ti limba și șlefuiește-ti colții!!!
Sper ca te-ai perfecționat ?
jon23-9-2018, 12:57
Retardatii care folosesc cuvantul vinituri sa puna mana pe carte.Aproape 90/100 din populatia rahatului de Cluj sunt vinituri.In 1930 85/100 din populatia Clujului era de etnie maghiara .Trebuia sa inveti sa scrii si sa citesti putina istorie, bolovan retardat.
Ion23-9-2018, 15:31
Dar tu de unde ai "vinit" ma Jon, de la New York? Deci tu nu esti vinitura ca ai vinit din Megapolis? Ori besinile din capul tau te arata clar, un viermisor care se crede flocul din fata penisului.
Jony23-9-2018, 16:14
Catre idiotul JON, la recensamatul din 1930. 103.840 locuitori din care 37.029 romani si 48.271 maghiari. In 1940 dupa Dictatul de la Viena. 114.984 locuitori din care 11.255 romani si 98.502 maghiari. Pe langa ca esti aerian , total si irefutabil, esti si prost crescut, sincer sa fiu prea prost sa fi maghiar, in general maghiarii sunt oameni cultivati si educati de acasa, de multe ori mai bine decat romanii. Iar despre cum scrii si cum citesti de anacronic, acuzand pe altii ca-s analfabeti si "sa puna mana pe carte" arata ca esti bolnav cu dibla.
ovidiu23-9-2018, 20:03
BAI JON SAU CUM TE NUMESTI , NU STIU DE UNDE ESTI DAR RAHATUL ALA DE CLUJ CUM ITI PLACE TIE SA II SPUI , ESTE PESTE MULTE ORASE DIN ROMANIA , NU CONTEAZA DACA ESTI MAGHIAR SAU ROMAN , ACOLO OAMENII SUNT OAMENI , ASA CA TACI DIN GURA SI UITA-TE IN OGRADA TA ...
Untoldeanu22-9-2018, 22:43
Imi place mult titlul, se chiar potrivește, e cea mai fierbinte zona, plin de prostituate, bine ca-s femei macar.Si știu sigur ca fac c**ățenie pe casa scării in unele imobile si vad foarte multi constipați din respectiva gasca care frecventează mai ceva ca pe vremuri la NANA, cam aceeasi si p-aci.
Antonia.22-9-2018, 23:21
Din gasca anti BOC, la aia te referi nu?
stoma23-9-2018, 8:49
Ba dihorita, tu nu te ogoi pana ce nu-ti pica vreo powwla de Tiriac in gura ai stirba? Puneti dinti si spala-te pe fund, boschetara!
Eu23-9-2018, 11:04
Da frumos vorbești cu mat.a, duminica?
stoma23-9-2018, 11:38
Nu cu mama, cu voi boschetarii, intr-o zi de duminica, inainte de masa. Stav-ar rahatul cu levigat in ficati si gonoreea in genitale, gunoaie de sant! Nu poti sa te bucuri de un coment inteligent ca va treziti voi, niste mortaciuni sa va bagati in seama, tueu-ati pe ma ma vostra cand ii hoit !
@stoma23-9-2018, 12:25
De mat.a vorbești?vezi sa te cureți de lues la colylturi ca faci spume și urmează mumuiala, după masa , sa te îmbraci de sărbătoare ca ne cacam in gura ta .
Noi23-9-2018, 12:27
La colturi ca nu cred ca ai înțeles, a gurii.
Voi23-9-2018, 16:39
La corturi? Sau va pune la colturi pe boabe de porumb ca sunteti prosti si ati uitat ce ati invatat in anul anterior? Sau amandoua? Am crescut chiriile dragilor, apoi nu mai acceptam smecherii, va cuplati cativa si luati un apartament in chirie si-l devastati, deranjati cu chefuri si alte nemernicii. Multi o sa va treziti ca nu aveti unde sa locuiti, caminul e pentru aia mai silitori, asa ca la colturi in corturi, pleava , iar cand vi se termina osanza de bani pentru cheltuiala si haleala o sa veniti pe la noi sa va angajam full time sau part time, eei, dar ce sa-i faci, iti fac contract pe minim/ economie si-ti trag bani pentru loialitate, pagube, penalizari iar daca rezisti 3 luni , in proba fiind, te retrogradez de-ti ceri singur demisia, si apoi a treia cizma, dragii mei , asta dati, asta primiti!
Ei24-9-2018, 6:25
Gunoaiele fermentate ale lui Boc. Cum le critici adulatul se iau de parinti, de orice doar sa jigneasca, te-ar ucide daca ai fi pe mana lor. Froms iti sade Boc, cu asemena animale imbecile prin preajma-ti.
Antonia.24-9-2018, 6:51
Froms,est prost rău, așa vrei sa mori?

Noi știm ca mata-i fermentată și o vaca imbecila, chiar tu ne-ai spus asta, iar tu nu poți fi altfel decât un decerebrat plângăcioși și răpciugos care pârăște șefului nostru.

Plangaciosi25-9-2018, 6:01
Tu puricioaie de pubis, iti place acolo ca esti aproape de stap, la floc ma refer tu jita, nu la penteleul lui Tiriac, gerontofila naibi sa te duca. Seful vostru e ca si voi, macar ala are o explicatie, s-a dilit de problemele create de functii si partidele prin care a migrat, luat spaga, impacat verze si capre cu lupi si altele. Dar voi, paraziti toxici, ce explicatii aveti?
A25-9-2018, 7:33
Sa ma pupi in c**, și nu singur ca nici asta nu ești in stare impotent pppnar.
poov22-9-2018, 21:55
Un pret bun, cocalareala e scumpa si acolo, la FSEGA, cocalareala e in floare, de asta sunt si scorurile astea.

Poate exista si studenti capabili acolo, dar majoritatea care sunt inscrisi acolo nu prea au treaba cu scoala, mai mult cu aranjatul, masinile si structura cluburilor din Cluj.
Meme22-9-2018, 21:12
Domnu'ziarist... un CHIRIAS clujean ,nu poate da in chirie un apartament,doar un PROPRIETAR poate face asta.

Ii clar ce ziarist invidios care,probabil sta in chirie prin Florești a scris acest articol..
@Meme22-9-2018, 21:40
Si un chiriaș poate sa închirieze un apartament daca are stipulat in contract dreptul de a subinchiria, nu ziaristul e invidios, ci haterii anti BOC , cum e Moc an cel dintai de mai jos.
Meme22-9-2018, 21:47
Sa nu ajungem pana acolo,dacă exista un Contract legal și sa fie declarat sa zici mersi,tu vorbești de subînchiriere,in ce țara trăiești?!!
@Meme22-9-2018, 21:57
Cu impozitele minuscule ce trebuiesc plătite dupa banii încasați, trebuie sa fi tâmpit sa nu declari suma totala, sa dormi liniștit.
poov22-9-2018, 21:59
Murim toti de invidie ahahahaha

Chiar te pomeneam Meme in postul de mai sus, esti exemplul clar de prost care crede ca e un smecher ca sta in zona centrala. In strainatate toti evita zonele astea, se retrag in suburbii, doar in RO, prostia umana ii face pe toti sa mearga si sa locuiasca in zgomot si fum.

Sa nu mai zic, de acele specimene care sunt rusinati ca scrie "sat" in buletin, dar stim cu totii de ce, pentru ca a scris si inainte si vor sa acopere.

Fratilor, mirosul de slanina nu iese niciodata cu oricat Dolce te dai, obrajii imbujorati tot acolo raman, poti sa dai si cu 10kg de fard!

Taranul mutat la oras, e ca un porc cu funda, tot porc e!
Eu22-9-2018, 22:24
Poov, acum esti rau, centru e centru oriunde in lume, prețurile sunt de 10 ori mai mari, dar aici nu vorbim de centru e chiar periferie la FSEGA.
Si sunt multi domni de la oras mult mai porci decat porcii.
Meme22-9-2018, 22:34
Poov,nu intru in polemici cu oricine,la modul tău de a vorbi e clar la ce nivel ești ,nu am cum sa ma înjosesc sa îți răspund.

E clar ca stai in chirie ,iar eu ,vorba ta ‘fiind șmecher',stau in zona centrală.
Și sa ma faci ‘prost'pe mine...e o jignire ..Ai mare grija la vocabular ,CHIRIASULE!!


poov22-9-2018, 22:51
Ahahahahhaha

Stii cum e vorba aia: prostul pana nu-i fudul, parca nu e prost destul. Tocmai mi-ai raspuns, deci te-ai injosit pana la urma.

Nu, nu stau in chirie, am stat la un moment dat, acum multi ani, din pacate n-are nici o legatura cu subiectul, care este ca esti prost gramada.
Mo can22-9-2018, 21:05
Nerozilor, isterici si coprofagi, injurati, blagoscoviti, comparati in lirice metafore, va legati de parinti, de animale, de natura sexuala, potenta, oua, boli venerice, tot ce va afecteaza. Un individ neafectat , cu mintea limpede nu se oftica, nu se crizeaza, doar voi ma nutellisti amarati si rupti in fund o dati cu astea, aveti o viata marcata de mame, tati, frati cu probleme, surori cu altele, sunteti de toata scarba cu Boc al vostru, ca ma si doare la 1 metru in fata de voi , eu is jupan ma cretinilor, eu traiesc pe picioarele mele si fac ce vreau, ma duc oriunde cand vreau, am angajati care-mi fac treaba si ii platesc ca am de unde si cand ma supara ii dau afara, ca e coada la usa mea, dar voi? Depindeti de un debil care va manareste cum vrea pe mai nimica, la asta sa va ganditi rahatilor care va treziti cu 2 ore inainte de a ajunge la lucru, la fel si inapoi spre casa, nici nu aveti habar de ce o duceti asa . Va mai refulati prin cretiniile de Festuri si Untoalde, zilele banaei si a ierbi cu buburuze, ca pentru cretini. Vai de voi linge blide.
Mocan22-9-2018, 21:33
Acum chiar ca esti mocan, dar nu unul vero, aia de la munte sunt altfel.
Erata @Mo can22-9-2018, 22:14
Iar vorbești cu mat.a, cu ea si de ea?
Hai la mama retardat mic, sa rup bastonul de spatele tau.
sile sa ne sooji23-9-2018, 1:34
NE SOOJI SILE
RESPECT23-9-2018, 21:15
Respect lui Sile pentru adevarurile spuse, care provoaca durere in randurile bocistilor de pretutindeni.
coco22-9-2018, 17:24
It exagerat de scump. Dar dacă voi vreti lângă iulius, platiti.

Iar in londra nu găsești la 250 camera. Începând de la cel puțin 500, cu alții în casa!
Eu22-9-2018, 17:42
Cu baie la 20 pers .
Napoca22-9-2018, 15:51
Ce problema aveti voi ca cele ala atata, e apartamentul lui poate sa ceara cat vor muschii lui
Moc an22-9-2018, 16:05
Invidia , nu e altceva la mijloc, pe lângă prostie nemarginita.
Când idioții beau de sting de aceeași suma nu-i problema?
Când arunca banii pe prostituate și femeile lor nu îndrăznesc sa-și cumpere un ruj, iar nu-i bai.
Dincolo, pt 34 mp plătești 900 euro lunar și e jeg de se lipește pe tine.
Ugfgfd22-9-2018, 16:17
...zi-se un cretin care e rupt de realitate, o putoare care traieste din chirie! Vai de capul tau de parlit!!!
@ Mo can22-9-2018, 16:32
Platesti 900 la Londra sau la Paris. In orase mai mici - ca si Clujul - gasesti la orice preturi. De exemplu in Leipzig - Germania (oras mai mare decat Clujul - 550.000 de locuitori) gasesti apartamente cu 2-3 camere la preturi intre 17.000 si 30.000 de euro la vanzare. Sigur ca sunt si unele mai scumpe, dar ca idee se gaseste pentru orice buzunar. Si vorbim totusi de Germania, nu de Romania.

http://ee24.com/germany/saxony/leipzig/cheap/
Moc an22-9-2018, 16:39
Mi-ar plăcea sa nu-ti dau replica, dar chiar in Germania am stat in orașul unde Elvis și-a făcut armata și am plătit exact 900 euro prin booking, un jeg de studio, in care 2 zile doar c**ățenie am făcut. Hai dacă cunosti Germania spune-mi oraselul.
@Ugfgfd22-9-2018, 16:45
Crezi ca-i rău sa trăiești din chirii, idiot născut handicapat?
Dacă as putea doar așa as trai, as călări-o pe concubina ta NON stop și m-as distra de neputința ta, poate chiar îmi iese, poate chiar o fac.
@@Moc an22-9-2018, 16:53
Și atenție nu vorbesc de hotelul Grünewald, singurul din zona de lux de 5 stele, unde armata germana avea sediul ( conducătorii ) și cântărețul timp de 2 ani le canta seara de seara generalilor și ofițerilor, și unde făcea karate cu unul dintre aghiotanții celui mai mare in grad.
Ti-am dat detali multe, afla orașul și vezi prețurile.
Moc an22-9-2018, 17:26
Si eu fac karate deci despre ce vorbim?
Eu 22-9-2018, 17:45
Te cari pe dracul, unde te cari ca nu te mai primesc vecinii.
CORECTOR22-9-2018, 21:47
In loc de @@Moc an înlocuim cu @@Mo can.
Multi mocani ,prea multi ,ne încurcăm, a apărut si karatistul cacacios.
Geo22-9-2018, 14:44
Prost ii ala care cere, sau ala care da?
Daca sunteti farieri, puteti sa-i dati 500E si o m*** pt o singura camera.
dan22-9-2018, 15:01
prost e ala care da,cel care e un lacom,un fomist cum rar vezi in alta tari de "5 stele".
@dan22-9-2018, 15:35
Fomistul isi recupereaza banii... ca nu e asa simplu sa cumperi un ap/gars.
De ce nu va plangeti ca toate preturile au crescut? de ce nu va plangeti ca anul asta nu ai gasit cirese sub 10 lei kg si alea cresc singure. De ce nu va plangei ca nu sunt mere sub 5 lei kg?
TOt ziceti de chirie, s-or trezi cei de la anaf sa faca ceva mod de impozitare si apoi vezi tu preturi nesimtite la chirie.
sfat pt domnul cu merele22-9-2018, 16:22
Du-te la Profi - un leu si 80 de bani kg de mere sau in piata - intre 3 si 4 lei kg gasesti oriunde
@@dan22-9-2018, 19:37
pui niste intrebari proaste precum o blonda proasta,nu ne plangem de mere pt. ca in multe cazuri pretul chiriei inseamna 60-80% din salariu,de aia proasto.
@dan23-9-2018, 23:13
Normal ca intrebarile mele sunt proste pt un incult orb... Normal ca te deranjeaza chiriile mari da nu vezi ce cat e de greu sa cumepri un ap... nu vezi ca toate preturile sunt mari... nu doar chiriile.
Daca chiria e asa de mare de ce nu te muti la sat? sau de ce nu faci tu rate pt un ap, sa vezi ca nu e asa usor sa cumeperi un ap la cluj n.