160x600 px_1.jpg
Image 1 of 2

Economic

Cluj: ”Garsonieră” de lux de vânzare. Faci duș în chiuvetă? - FOTO

  



 

Vânzările de ”garsoniere” finisate și la prețuri de lux continuă la Cluj-Napoca.

 

Un clujean vinde ”garsoniera finisata, mobilata si utilata in Gheorgheni”, de numai 11 mp, la tariful de 21.900 de euro, adică 1990 de euro/mp. Garsoniera confort 3 este situată în Gheorgheni, în zona Poliției Rutiere.

 

Încăperea are 6 mp și include și bucătăria, iar baia este atât de mică, încât dușul este montat deasupra chiuvetei. 

rosal_dispecerat[1].png
10-4-2018, 10:31
62 vizualizări
38 comentarii
...11-4-2018, 13:03
Nu stiu ce va tot plangeti atata.... Asa functioneaza piata... Cand apare un iphone nou nu plangeti ca e prea scump... asta e pretul... desi valoarea lui reala e cam jumate, tot dai o gramada de bani pe el.
Asa si cu locuintele, daca sunt destui care sa dea 20.000 eu pe chestia aia, nu o pot numi garsoniera, asta o sa fie pretul pe viitor. Daca oamenii nu ar da bani multi pt putin, piata ar scadea.
,,,,12-4-2018, 6:43
Bai vinitura de rahat, ia nu-ti mai da cu iphone-ul pe aici si marsh naibi in catunul tau , am ajuns de rasul curciuor, toti neavenitii posteaza povete si snoave.
UTC Rachitele11-4-2018, 7:49
Pai cumparati-va vila in Engels cu 20000 , cine va retine ???
poov10-4-2018, 23:40
Asta e garsoniera mea! Dragnea a promis ca mi-o da mie daca tot scriu comentarii pe stiri de cluj.
Bocila11-4-2018, 6:25
Poate Boc, mai cap sec. Dar nici asa n-ai sanse, la cum iti e de draga limba romana...Ai carte, ai parte de un confort 4, de asta. Deocamdata ramai in baraca Pata Rat, invata sa scrii si mai vorbim.
@Bocila11-4-2018, 12:51
Ce sti tu bocila? Tu esti pe spate... Dragnea mi-a promis garsoniera nu Boc, Boc e un zgarcit
Dr.11-4-2018, 13:53
In acest caz vei primi una temporar impreuna cu alti 3 colegi de viziuni. Primiti si hales si curent, e drept, dozat, dusuri reci si medicamente. Camasa e din aia cu maneci la spate si e doar cu imprumutul.
Flo10-4-2018, 15:07
Nu stiu in ce masura exemplul de fata e unul potrivit de a fi dat ca stire si comentat.
Spun doar atat: in a doua poza vedem jucarii. Putem sa ne dam cu parerea, sa judecam, sa radem, sa facem misto, dar hai sa o lasam de o parte cand vine vorba de un mediu in care cresc copii. Toata lumea vede numai partea legata de bani, afaceri, dar nu vedem poate supravietuirea unei familii, copilaria unor copii.
aaa10-4-2018, 15:33
Exact la asta ma gandeam uitandu-ma la acele papusi...
ionut10-4-2018, 14:02
m**e ad libitum , un c****t de formatie cu reclama obsesiva . jur ca nu aveam nimic cu ei pana sa le puna obsesivo reclama pe acest site. si urati de doamne feri
Liviu alexa10-4-2018, 13:09
doar asa putem tine la o parte cat de cat viniturile
Flo10-4-2018, 14:54
Uitate in arborele tau genealogic sa vezi ce vinitura esti si tu, popandaule
Liviu alexa10-4-2018, 15:14
@FLO sa ugi toate plulele la neamul meu genealogic
Flo10-4-2018, 15:15
Vinitura striga vinitura. Uitate inca o data in oglinda!
Liviu alexa10-4-2018, 15:21
@Flo m-am uitat si ti-am vazut mama la o partida de swing, cred ca in urma a unei partide de swing ai aparut si tu pe lume
Flo10-4-2018, 15:25
Un clujean get-beget nu vorbeste asa. Ti-ai aratat arama.
@Liviu alexa10-4-2018, 23:44
"@FLO sa ugi toate plulele la neamul meu genealogic"??????? toate femeile din neamul tau au penis? Cum te-ai nascut din 2 penisuri? care in care a intrat? Ai crescut in fund? Esti baiat de baiat!!!!
Liviu alexa11-4-2018, 9:55
se vede ca sunteti un neam prost impreuna cu boculetz
Flo11-4-2018, 12:34
@Liviu alexa
Comentariu de gradinita: tatal meu e mai tare decat tatal tau, neamul meu e mai destept decat neamul tau, etc.
@Liviu alexa11-4-2018, 12:54
Suntem oameni normali... nu nascuti din 2 p le
CLUJEAN10-4-2018, 12:37
Momentul ala cand vreti sa-ti chemi iubita la o baie romantica :)))
poov10-4-2018, 12:41
Exact, lumanarile parfumate le poti pune pe colacul de la WC, cum nu e cada.
poov10-4-2018, 12:27
Nu e prost cine cere, e prost cine ofera atatia bani pe celula asta. E dreptul omului sa incerce sa o vanda, poate si-a facut rost de bani si vrea sa se mute in ceva mai mare.

Despre Welt, nu stiu daca erau sau nu obligati sa accepte un astfel de client, dupa parerea mea s-au facut de ras, banii sunt bani o sa zica patronul Welt, dar trebuie sa mai ai si putina demnitate sau respect pentru tine ca firma, iar atunci cand promovezi asa ceva esti considerat un partener de afaceri fara scrupule de multi.

Aceste anunturi isi au locul pe olx, nu trebuie promovate de agentii imobiliare care "se respecta", pai daca te respecti si ai clienti valorosi, ai timp de pierdut cu parlitul asta?


AKA10-4-2018, 12:25
este o vorba, "NU E PORST ALA CARE CERE, E PROST ALA CARE DA"
dan10-4-2018, 12:29
o stim,dar aici nu e vb de prostie,e nesimtire,de cand cu bula asta imobiliara din oras,lacomia a fost dusa la extreme.
AKA10-4-2018, 13:14
Nu neaparat nesimtire, oricum ceva prostie in cap are cel care vrea sa o vanda din moment ce posteaza pretul respectiv, daca gaseste si prostul care sa o cumpere e perfect.

Daca lumea nu ar plati sumele astea exagerate cerute de proprietari/constructori am avea preturi mai mici, asa toti vand scump sa castige cat mai mult ca romanul scoate banul, daca nu ar cumpara jumatate de an nimeni nimic la preturile astea sigur s-ar ieftini, decat sa stea cu blocul gol si cu banii blocati in el constructorul ar vinde si cu adaos mai mic, asa normal ca nu vor scadea preturile pt ca se vand si la preturile astea nejustificate.
dan10-4-2018, 13:55
asta cu "lumea daca n-ar plati.." e cu cantec,daca tu vrei sa-ti iei neaparat un imobil intr-un an si dai de astea scumpe mereu,apoi n-ai ce face.
@dan10-4-2018, 23:39
Nu prea gasesti sub 20.000 eu. dar macar agsesti mai mare de 20.000 eu. cam asta e diferenta. Si no... exista variante destule in jurul clujului, nu trebuie sa stam toti in centru.
@@dan11-4-2018, 0:43
Gheorgheni,Grigorescu,Zorilor nu sunt centru si preturile sunt f.mari,chiar in Someseni nu stiu cati doresc sa locuiasca
@@@dan11-4-2018, 12:57
Eu am mers in floresti pt ca nu mi-am permis cluj.... Sunt multe alte alternative...
asd11-4-2018, 16:48
si prost e si ala care foloseste zicala
....10-4-2018, 12:08
Daca sunt oameni care accepta asa ceva.... ce sa zici... ca voi va vindeti masina sub nivelul pietei pt ca mai uzata... O gramada de destepti cand e vb de ce e al altuia....
bla-bla10-4-2018, 11:14
Atunci mai bine in chirie decat sa devii proprietar peste o astfel de "garsoniera"!!! Stai cu parintii sau cu altii pana iti poti permite un imprumut sa iti iei ceva ca lumea. As mai adauga ca aceasta este o mare nesimtire, dar despre nesimtirea de pe piata imobiliara clujeana s-a scris de nenumarate ori.
@bla10-4-2018, 19:17
Acolo unde cumparatorul e multumit, e buna si aia. Cel de care zici tu, o cumpara, mai economiseste si cumpara mai tarziu ceva mai bun. Sau nu poate plati mai mult si e multumit. Strangi cureaua, te multumesti cu apartament chinezesc, dar nu dai pe chirie si banii aia ii poti economisi. Fiecare isi stie interesul.
CLUJEAN10-4-2018, 10:54
Deci serios cum naiba faci acolo dus ca stopesti naibii tot in baie ??
gigi10-4-2018, 11:37
peste tot este faianta si exista sifon de pardoseala, ha ha ha !
TTT10-4-2018, 10:37
Macar iti da papusi gratis!
Flo10-4-2018, 15:01
Mai radem, zambim ... dar hai sa vedem si partea dureroasa. E o familie, posibil 3 membrii care traiesc de pe o zi pe alta, ca altfel nu imi imaginez cum au stat acolo. Se adanceste tot mai mult haul dintre cei care traiesc si cei care supravietuiesc.
Papusa aia de care faci tu misto ar trebui sa te puna pe ganduri, nu toti au avut si au conditiile in care tu ti-ai trait copilaria. Mai razi de un adult, dar cand vezi copii necajiti ar trebui sa taci si sa te implici.