banner aeroport mai 2018.jpg

Economic

Cluburile din Cluj vând bere expirată. Șase baruri au fost amendate de OPC Cluj

  



 

Inspectorii OPC Cluj au găsit bere expirată în șase cluburi controlate în noaptea de sâmbătă spre duminică. Amenzile aplicate sunt între 500 şi 30.000 de lei.

 

S-au găsit atât băuturi cu data limită de consum depăşită, cât şi încălcări ale legii 349 privind fumatul. Acest operator economic nu avea niciun înscris unde să fie fumatul permis şi unde să nu fie. Tot spaţiul era la liber. Pe lângă aceste constatări, am mai găsit şi produse care erau depozitate conform sau produse cu ambalaje deteriorate”, a declarat Mircea Nicolae Varga, Comisar şef adjunct la Comisariatul Regional pentru Protecţia Consumatorilor Cluj

 

De asemenea, vesela era nedezinfectată. ”Pentru dezinfecţia veselei, amenda este de la 3.000 la 30.000. Pentru produsele expirate, operatorul va fi sancţionat cu o amendă între 2.000 şi 20.000, pentru legea fumatului cu o amendă de 500 de lei”, a mai spus Varga.

 

Inspectorii OPC le recomandă clienților să fie atenți ce băuturi consumă și mai ales să verifice data expirării produselor.

 

Inspectorii clujeni nu au precizat care sunt cele 6 cluburi amendate.

rosal_dispecerat[1].png
23-6-2013, 16:16
11 vizualizări
14 comentarii
carvit25-6-2013, 15:45
Acum, daca postezi un anunt auto pe www.carvit.ro, anuntul tau va fi activ pana la vanzare. www.carvit.ro
bianca25-6-2013, 13:06
Nu vor plati amenda, vor face contestatie si toti scapa. E coruptie mare in aceasta tara! Si Yanis a fost amendat dar totusi functioneaza.
Ana dizzy24-6-2013, 18:12
Am gasit video. Ii pus link pe ziuadecj.ro. Oricum nici o supriza... Aia de la euforia is niste jegosi. Am comandat cartofi prajiti si dupa o ora am primit cartofii reci. I-am returnat cu scandal s, dupa 20 min au adus cartofi prajiti.... cu aroma de usturoi, probabil ce a ramas la altul. Ca nu mai vorbesc de pahare cu ruj pe ele. Sper sa fie consistenta amenda, sa ii invete minte
Ale Alexandra24-6-2013, 17:48
4 localuri din stirie le-am recunoscut din filmarea inspectorilor: 1. Diesel 2. Euphoria Music Hall 3. Fabrica de bere 4. After 8. Astea apareau in filmuletul postat de cei de la Realitatea. Din ce am mai aflat, cica ar mai fi vorba de Flying Circus (acolo au mai gasit aceleasi probleme si in trecut) si Gambrinus Pub (infect de cand intri pe usa). Sper ca am reusit sa elucidez misterul -macar o parte din el :-))
Dava draq24-6-2013, 17:13
Asa va tre daca toti sunteti niste parveniti prosti care umpleti gunoaiele de terase pline de praf si mizerie numa ca sa va vada lumea buna la oras, k doar voi sunteti niste tzarani din vf de munte, si asta se vede cand veniti cu ultimii bani si beti o bere cu 5-6-7 lei pe o astfel de terasa, bere ce nu merita oricum mai mult de 2 lei da restul e taxa pe prostie k sa zic asa, si ca sa va simtiti fitosi desi dupa aia o sapt o sa faceti foamea....Daca totusi ziceti k va place berea mai bn mereti in Janis si beti 2 ore de la 9 la 11 seara cat puteti cu numa 5 lei sau 6 vineri si sambata sau de 6 lei luati ceva la 2.5 si sigur va tomniti bine daca intr-adevar va place berea....da bine ar fi sa va scape si niste cianura sa scapam de voi sclavilor de vinituri de tzarani nespalati!!!!!!!!!
Chriss!24-6-2013, 1:23
Inainte sa cunoasteti nu vorbiti la Fabrica de bere e bere buna proaspata. Iar la restul problemelor......P**** mami voastre caree sunt localurila ca vreau sa stiu sa nu ma mai duc ca maine poimaine o sa zica astia ca au gasit bere cu ortava dar nu va zicem unde ....
gutu23-6-2013, 20:35
Euforia de pe Pavlov s-a imputit rau de tot. Au niste angajati obraznici, astepti o ora dupa comanda, mancarea e extrem de scumpa. Si asta de la Euphoria vinde bere expirata la Fabrica de bere? DE CE NU ESTE INCHISA EUFORIA?
APROSTU24-6-2013, 10:07
da acord,subscriu
fgdh25-6-2013, 11:47
Eu merg Euphoria pe Pavlov de aprox 2 ori pe saptamana si nu am avut niciodata probleme! mancarea este mai scumpa pentru ca sunt portii foarte mari si in primul rand te obliga nimeni sa mananci! serviciul este mai lent in limita bunului simt, cand este plina terasa! solutia: sa mai angajeze 2 ospatari si s-au rezolat problemele. Poate angajatii au fost obraznici ca te-ai purtat tu ca un taran... de obicei sunt foarte draguti si iti aduc orice rapid, de la oliviera, paturi, inca o bere etc.
un fost angajat23-6-2013, 20:26
Stiri de Cluj, de ce nu va faceti datoria pana la capat? De ce nu publicati numele clubului care a vandut bere EXPIRATA? Pentru ca e vorba de bere URSUS si ca ati luat reclama de acolo? este vorba de Euphoria Music Hall, care sta fix in locatia Fabrica de Bere a Ursus, crasma separata pe care tot ala de la Euphoria o conduce. Cum adica, in !casa! Ursus se vinde bere EXPIRATA?
enczy23-6-2013, 19:29
care sunt barurile? vrem sa stim si noi
mihai23-6-2013, 17:04
fabrica de bere ...euphoria music hall.....bravo.........dupa ce ca astepti 1 ora dupa mancare...mai veniti si cu vesela nedezinfectata....mama frate....de ce mai functionati ??
OPF23-6-2013, 16:59
atunci OPC ar trebui sa se numeasca OPF (Orificiul pentru Protectia Firmelor) daca nu au precizat numele celor care au inselat clientii cu bere expirata. Astia ar trebui distrusi de pe piata de clientela.
Ce-i cu stirea asta : Am amedat dar nu va spunem pe cineva. Asta e egal cu zero.
Mihai23-6-2013, 16:53
ŞOC!!!!!!

Un apahidean a încremenit la volan când a văzut asta

http://infoapahida.ro/20130623-12.15-gluma-zilei.html