MACHETA 160x600 pix (1).png
Image 1 of 5

Economic

Clădiri moderne vor fi date în folosință în Parcul TETAROM I - FOTO

  
  



 

Câteva clădiri moderne vor fi date în folosință în Parcul TETAROM I, construite de către Consiliul Județean Cluj

 

Acest proiect a început în anul 2009 când am decis înscrierea lui în Planul Integrat de Dezvoltare Urbană, iar roadele acelei decizii se văd acum, constând într-un complex de clădiri ultramoderne. Ceea ce e cu adevărat important e faptul că acestea urmează să fie date în folosința societăților private și vor aduce noi locuri de muncă bine plătite pentru clujeni”, a declarat Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj

 

Aceste patru noi clădiri din incinta Parcului Industrial din zona străzii Tăietura Turcului au fost realizate în cadrul proiectului ”Dezvoltare Parc Industrial Tetarom I – Edificare clădiri, extindere şi modernizare infrastructură”, o investiție realizată din fonduri nerambursabile asigurate prin intermediul Fondului European de Dezvoltare Regională și din bugetul Consiliului Județean Cluj.

 

Clădirile ultramoderne și noile facilități care vor fi puse la dispoziția firmelor clujene vor contribui la susținerea directă a activității economice a IMM-urilor autohtone, cu un enorm potențial de atragere de investiții străine, capabile să folosească resursa materială și umană din regiune. 

 

În prezent, în parcul industrial din zona Tăietura Turcului îşi desfășoară activitatea companii precum EnergoBit, Banca Transilvania, RCC Consult, EGH Import Export, Agressione Expres Impex, Siemens sau Transilvania Construcții, valoarea totală a investițiilor cifrându-se la peste 60 de milioane de euro, aici fiind create peste 2000 de locuri de muncă.

rosal_dispecerat[1].png
18-5-2017, 14:38
1971 vizualizări
10 comentarii
Cristina19-5-2017, 13:41
BANI ACASA: NOI AM DAT DEJA EXTRA-BONUS 250 DE DOLARI! Lucrati acasa, la calculator, in timpul liber. Pe langa alte tipuri de castiguri, noi am dat deja și extra-bonus 250 DE DOLARI CHIAR DIN PRIMA LUNA a seriei de activitati speciale lansate la data de 12 aprilie 2017. Suntem pregatiti sa va ajutam pas cu pas, in asa fel incat sa castigati sigur, simplu si comod bani. Oferim si solicitam SERIOZITATE! Nu ne cautati decat dupa ce v-ati hotarat cu seriozitate! Cereti detalii mai multe la adresa de email: cstanila29@yahoo.com
poov19-5-2017, 8:05
Nu stiu de ce ziceti ca sunt hidoase, mie-mi plac, poate sunt mai putin pretentios, cine stie.
boc isi bate joc19-5-2017, 6:14
hidoase.... BOC ISI BATE JOCC!!!!
Turcului19-5-2017, 5:42
Idfioti si cretini de-a dreptul. Si unde se vor revarsa atatea masini, pe amaraciunea aia de strada, zisa si Taietura care e tot asa de 600 de ani, ba mai mult, cand trece gheizesu de Oradea se blocheaza pana la hotel Napoca si Suceagu. Ce faainn ii la Cluj, haidati viniturilor ca vi se pronmite marea si sarea si bagati-va in rate pentru apartament . Da Doamne criza cea binevenita sa se intoarca taranii la tara.
@Turc19-5-2017, 13:13
Mata si tactu nu-s vinituri mah? De unde au venit? Nu-s de la coada vacii? Sau tu esti un boier de-al locului. TU mare clujean, roman si bine-nteles ortodox, ca e e la moda, asa gazda buna esti? Sa vina iar criza sa dai vina pe un alt Boc ca trebuie sa taie din cheltuieli ca sa supravietuim cu totii iar apoi sa il hulesti, ca mata si tactu' nu mai iau bani de la saracul stat? Ar trebui sa mergi tu un pic la coada vacii, sa ti se aduca aminte de unde ai plecat, maimuta.
Turcului19-5-2017, 14:19
Bre coada de moima, eu mi-s clujean din stramosi, de aici din oras. Criza o doresc pentru idioti ca tine, care v-ati repezit la banci si ati luat credite pentru BMW si case fara sa judecati ca nu aveti unde lasa masina, care ne poluati aerul si nu platiti impozitul aici in oras, care umpleti cluburile si va trantiti masinile in fata blocand trotuiarele si circulatia.
Ion18-5-2017, 23:46
Hidoase dea dreptul...
mihai18-5-2017, 22:36
Absolut HIDOASE!
tereza vileams18-5-2017, 22:17
vreau sa va spun ca mam despartit de parteneru meu Anderson dupa casnicie de ani de zile dupa ce a anceput ca sa strige VOTATI BOC