aeroport macheta iunie 2018.jpg

Economic

Centura orașului Turda e BĂTUTĂ în CUIE! Va lega DN 1 de Autostrada Transilvania, pe la Mărtinești - EXCLUSIV

  



 

Centura orașului Turda va avea o lungime de circa 6 kilometri și va fi construită de la Mărtinești spre Autostrada Transilvania

 

Surse din cadrul Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România (CNADNR) au precizat pentru Știri de Clujdrumul va avea 5,8 kilometri și va costa 5 milioane de euro

 

Centura va scoate traficul greu din municipiul Turda și va face legătura între Autostrada Transilvania şi DN 1 (Mărtineşti, Cluj). 

 

rosal_dispecerat[1].png
6-8-2014, 16:40
18 vizualizări
16 comentarii
vio7-8-2014, 17:44
Pana la Cluj sunt 17 km. pana la Turda 14 km.
E mai degraba un vis legat de racordarea autostrazii la E60.
Simt miros de electorala...
make7-8-2014, 16:42
Ce articol, ce ziaristi ! Fantastica documentare ! Exact pe acolo va trece centura...
radu7-8-2014, 11:23
Cineva mai mare are teren de vandut prin zona si doar statul plateste bine la cine trebuie.solutia tureni cred ca era mai buna + cea cu centura de la valcele
radu B7-8-2014, 9:08
Am mai vazut astfel de prezentari, ba in unele locuri au fost batuti si tarusi pt. centura ocolitoare rezultatul = 0
Ionica7-8-2014, 8:42
Vad ca comenteaza si se baga in seama tot felul de specimene care nici nu au toate datele si nici nu se priocep.
Oricum comunistii lor portocalii nu au facut nimic din ce au promis si acuma mor de ciuda sa ii vada pe altii ca fac.
radu B7-8-2014, 11:52
Cred ca mai buni de gura si promisiuni ca astia la care tu le zici ''altii''( si de fapt ai dreptate in ce priveste aceasta denumire ) nu mai gasesti pe la noi prin tara.
@radu B17-8-2014, 17:39
Uiti repede si gandesti prost.
andrei6-8-2014, 23:42
Daca ar prelungi centura de la Valcele spre autostrada ar rezolva si problema traversarii Est - Vest a Clujului si centura Turzii. Dar cum ne conduc niste cretinoizi fara viziune, n-ai ce sa mai pretinzi...
Burdujel6-8-2014, 22:22
Genial. O linie trasa peste o harta usor neckara.
Despre ce anume povestiti?
va crede naiba 6-8-2014, 21:59
cea mai mare gogoasa electorala...PANA ACUM !!!!si nici macar nu am intrat oficial in campanie. oameni mizerabili. mai nou seful CNADR emite astfel de vesti bune prin toata tara la comanda lui PONTA . o sluga amarata
calin6-8-2014, 17:38
Era prea ieftina daca o faceau pe la Tureni? Avea cu 2 km mai putin si in zona exista deja pod peste autostrada.
vasile6-8-2014, 17:15
de ce dracu nu prelungesc centura apahida-valcele sa o lege de autostrada? nu ar avea mai mult sens decat sa faca o bretea aiurea in martinesti?
Mihai6-8-2014, 18:44
Intrebarea ta este una de om destept pentru niste dobitoci.
wax6-8-2014, 18:46
pai cam asta ar avea rol de prelungire