Machte Wizz 160x600 px Stiri de CJ.jpg
Image 1 of 2

Economic

Casă de 24 mp cu 40.000 de euro lângă ”nemaipomenitul Cluj” - FOTO

  



 

Clujul depășește orice limită în privința ofertelor imobiliare. După apartamentul de 11 mp cu 20.000 de euro, acum a apărut casa de 24 de mp cu 40.000 de euro.

 

Uneori ai senzatia ca vrei sa pleci, sa scapi, ca totul e mult prea aglomerat. Simti ca ai vrea sa migrezi undeva unde ai auzi doar liniste, dar totusi parca stilul tau modernist nu ar lasa comfortul canapelei, utilitatile bucatariei si baia (mai ales baia) in locul unui copac cu umbra. 

 

Daca e sa te mai destinzi si in alt loc decat incognito pe Chrome atunci mai mult ca sigur ai prefera ceva cu oleaca de teren. Cum suna 550 mp?. Bineinteles ca si distanta fata de drumul principal e un aspect la care sa te gandesti, iar de utilitatile necesare la casuta nu mai zic ca sunt imperios necesare sa fie aproape. E bine ca sunt si le avem si trebuie doar bransate. 

 

E fain ca poti sa ajungi repede, repede la statia de autobuz nr. M43 care te aduce in nemaipomenitul Cluj”, își laudă agenții imobiliari proprietarea.

 

Locuința are 24 de mp, fiind de fapt o cameră care are la comun bucătăria, un living, iar dormitorul este deasupra livingului.

 

Plusul imobilului este terenul 550 de mp pe care este amplasat. Locuința este în Dezmir.

rosal_dispecerat[1].png
24-8-2018, 15:16
184 vizualizări
16 comentarii
tony27-8-2018, 17:31
Un WC cu pret de vila!
(va apărea publicat)vrajala25-8-2018, 11:24
Un oraș de kkt cu aere de civilizație. Vai de capul vostru
Cluj4ever25-8-2018, 15:26
Iar tu ce cauti in Cluj cioara calatoare daca e asa de rau ??? Trag pulla in inima lu cuurva de matta. Mars inapoi de unde ai venit.
Jungla Cluj25-8-2018, 20:48
Din pacate are dreptate , Clujul a ajuns o jungla, populata de tot felul de mitocani pripasiti pe aici din zone sarace, unde o vitrina iluminata e paradisul sau un Mol e Raiul din Ceruri. Astia se civilizeaza foarte greu, aprope imposibil.
gica26-8-2018, 10:19
dacai asa de c**** de ce veniti sal lingeti toti mergeti in alta parte nu avem nevoie de unii ca voi care nu stiu cei aia civilizatie stau acolo de unde sintet
Razvan25-8-2018, 8:37
Din exact aceleasi motive imi organizez singur vacantele, nu cu agentii.
Cat despre locuinta, am cumparat-o direct de la proprietar, si am ales mult mai bine decat toti agentii imobiliari. In loc de comision, am platit o parte din mobila.
Nu zic, or fi si agenti corecti, dar raportul e in defavoarea lor. Majoritatea sunt "rechini".
Tin minte cum ne vorbea unul de la Imocentral, cu "eu aia, eu ailalta, eu asa", ca sa laude un bloc amarat undeva pe E. Ionesco. Am cautat singuri, am platit mai mult decat vroia "desteptul" sa investim unde zice el, am ales Marasti, am capatat si etaj itermediar, si orientare sudica, si bloc retras de la drumul principal.
Iar pretul apartamentului a crescut, din 2013 pana acum, cu vreo 25000 de euro.

Cea mai buna inestitie/achizitie e aia care ti se potriveste tie, nu ce zice agentul! Ce ai nevoie & cat poti plati.
Vasile25-8-2018, 8:56
Domnul Razvan,vedeti ca articolul se refera la cu totul altceva decit ce-ati vrut sa evidentiati in comentariul dv.,si anume ca agentiile cresc artificial pretul locuintelor.Autorul articolului era uimit cum poate cineva cumpara o locuinta cu suprafata atit de mica.Raspunsul e cit se poate de simplu,in Cluj se vinde orice,la orice pret,in orice conditii,fara minime pretentii.Dupa cum stiti cererea depaseste muuult oferta,rechinii imobiliari cu acordul autoritatilor locale construiesc orice si oriunde,blocuri in zone de case,cladiri aproape lipite una de alta,fara drumuri,trotuare,spatii verzi,parcari,parcuri,dupa cum stiti tocmai a venit primaria cu o gaselnita,cica ai voie sa construiesti in zone centrale mastodonti fara parcari,inainte trebuia o parcare/ap.Pacat ca prostimea cumpara orice,fara minime pretentii,cu orice pret si in orice conditii trebuie sa locuiasca in orasul comoara.Astfel ajung sa-si plimbe odraslele pe marginea drumurilor,nu conteaza ca nevinovatii de bebelusi inhaleaza bioxidul de carbon iesit cu generozitate pe tevile de esapament.Caz concret:strada Buna Ziua.Si ne mai miram ca a scazut virsta la care apare cancerul ?!Salut cu respect toti clujenii si le urez cu drag"sedere placuta in trafic".
Alis25-8-2018, 17:41
Raspunsul nu e asa de simplu....Eu ma uit pe piata imobiliara de peste un an si va pot zice ca sunt aceleasi proprietati in vanzare,nu prea se vinde mai nimic. Personal am inceput sa le stiu de la o prima vedere (la ce etaj, pe ce strada, etc.)Parerea mea e ca multi viseaza imbogatirea, nu sunt interesati sa vanda cu adevarat dar incercarea nu strica ajunge ca un singur prost sa muste momeala si sa se vanda bancilor pe viata....
Razvan26-8-2018, 8:46
@Vasile
Nu e off-topic, cum nu e nici comentariul Dvs. Daca ati reciti atent ambele, ati vedea cum au puncte comune.
Am dat exemplul personal.
Aici e vorba de un anunt, nu o tranzactie finalizata (!). Iar cumparatorii nu au timpul/curajul necesar pentru a cauta singuri. Sunt dispusi sa plateasca pentru ca, in multe situatii, agentiile le prezinta doar ofertele cele mai scumpe din varii motive (comision, intelegeri cu vanzatorii etc). Atata costa => platesti, ce naiba sa faci? ...
Repet, nu avem garantia ca a si fost vanduta. A'propos, s-a mai auzit ceva de apartamentul de 3 cam lux cu 400.000€ ? L-a cumparat cineva? :)
,,,,26-8-2018, 9:13
Cel de 260mp ?
S-a vândut de mult cu 2600e /mp.
Vasile26-8-2018, 9:43
Nu tin apararea agentiilor,au si ele rostul lor,se deplaseaza de zeci de ori sa prezinte o locuinta(deci se consuma bani,timp,combustibil etc.)plus ca da tranzactiei o anumita legalitate si seriozitate.Apoi,comisionul mi se pare corect si mai ales NESEMNIFICATIV raportat la valoarea locuintelor in Cluj,ca se stie ca sint cele mai scumpe din tara,fata de Alba au preturi cel putin duble.Ce inseamna 1000-2000 euro la 50.000 ????!!!!Sa fim seriosi,nimic.Si sa-i raspund si d-lui Alis,eu vad ca se vinde cam tot,in maxim 2 luni ,dupa ce este terminat blocul apar pe la toate geamurile perdelele,semn ca au fost ocupate de fericitii noi locatari ai Clujului.
Soldovan25-8-2018, 0:01
Io, lucru in IT si castig vreo 2k euroi asa cami da banca cand vreu bani sa cumpar si ma pis pe piata vosrtra ca am buda in casa nu ca acasa.Cumpar rapid si ma mut
hooopaaaa24-8-2018, 20:19
cocioaba e cum e.. dar 600 m/p teren in dezmir e pont. pt cine stie si cunoaste
penelopa29-8-2018, 21:54
halal pont langa groapa de gunoi vesnic fumegand
cluj24-8-2018, 16:45
frumoasa lemnarie!!!!
CLUJEAN24-8-2018, 15:59
Cumpar.........dupa ce castig la loto