banner aeroport mai 2018.jpg

Economic

Aquaparkul din Oradea a înregistrat profit din primul an de funcţionare

  



 

Complexul Wellness Termal Nymphaea, un Aquapark deschis anul trecut în Oradea, a înregistat profit.

 

Investiţia a fost de peste 20 milioane de euro și a fost realizată de Primăria Oradea. Aquaparkul este administrat de Administraţia Domeniului Public, iar în primul an de funcționare a avut un un profit de 660.000 de euro.

 

În această perioadă, aquaparkul orădean a fost vizitat de 300.000 de persoane, ponderea cea mai mare avand-o turiştii din judeţul Cluj, urmaţi de cei din Arad, Timişoara, Satu Mare şi Maramureş. Aquaparkul Nymphaea s-a deschis anul trecut, pe 10 septembrie, conform ZF.ro.

 

rosal_dispecerat[1].png
12-9-2017, 8:48
33 vizualizări
4 comentarii
eu12-9-2017, 8:59
Oare citeste si primarul boc stirea asta? La ce aglomeratie a fost in sezon in toate aquaparcurile din Transilvania nici nu ma mir ca fac profit din primul an. Dar noi in Cluj facem baze sportive pt pensionarii care isi duc copii la hinta (profit 0) dar aduce voturi. Numai actiuni de imagine face primarul Clujului....
Alex12-9-2017, 10:06
Sunt necesare si bazele sportive, si nu numai pentru pensionari, ci pentru toti clujenii. Apropo, ce ai cu pensionarii? Daca ai parinti mai bine ti-ai tine gura inchisa. Parintii tai nu vor fi si ei pensionari? Nu merita si ei un loc unde sa se duca? Ca daca merg la strand dupa aia comentezi ca nu ai loc de distractie din cauza lor. Mai bine taci sau cauti solutii si vii cu propuneri primariei.
Dan Manastur12-9-2017, 10:39
Solutii,dupa cum ati cerut;centuri,pasaje,tuneluri,drumuri ocolitoare,parcari subterane si supraterane in cartiere,unde verzi la stopuri,sensuri unice,trotuare,utilitati la periferii,spatii verzi,piste de biciclisti,stranduri,parcuri etc...etc...Daca nu sint destule mai vin cu citeva zeci.
eu12-9-2017, 15:36
@Alex, eu nu am nimic cu pensionarii ci cu promisiunile din campanii electorale "fumigene". Aquaparcul este promis inca de la primul mandat al lui boc si 0. Am dat un exemplu de loc unde putea fi construit ca spatiu era berechet (in Gheorgheni) dar s-au facut terenuri care de cate ori am fost acolo erau vreo 2-3 copii si hinte pt nepotii... Iar alte solutii le-am tot scris aici (Dan Manastur le-a enumerat) dar cine le citeste? postacii lui boc.