160 x 600 px stiridecluj aeroport 24 sept.jpg
Image 1 of 2

Economic

Apartament LUX în Iris. 37 mp = 60.000 de euro. Unde ajungem? - FOTO

  



 

Apartamentele mici din Cluj-Napoca se vând mult mai rapid, susțin agenții imobiliari. Astfel, s-a vândut în Mănăștur un ap. de 14 mp cu 25.000 de euro, iar în Gheorgheni un ap. 11 mp cu 20.000 de euro

 

În această piață în care Clujul pare a fi uns cu miere, proprietarii de locuințe în încearcă norocul. O locuință amenajată deștept pentru a câștiga spațiu este vândută în Iris cu 60.000 de euro (1.621 EUR / mp).

 

Apartamentul are faianță, gresie, balcon, bucătărie și deasupra camerei a mai fost amenajat un dormitor, astfel că pot locui 2 studenți sau chiar o familie cu un copil

 

Proprietarul anunță că lasă tot în apartament

rosal_dispecerat[1].png
15-9-2018, 14:08
4399 vizualizări
19 comentarii
Politicianu15-9-2018, 18:34
Cautam sediu de max. 4mp. Oferim 10000 euro
Eu16-9-2018, 13:02
Sa aibă front de 20m.
chichi17-9-2018, 9:08
Bai balega, tu stii ce-i ala front sau te bagi ca musca-n fundu vacii nebune?
@chichi17-9-2018, 9:36
Da... stiu ce e ala front... tu sti ce e aia vaca?
Eu17-9-2018, 12:17
Chichi drage, și gura ti-e ca o balega, cum sa nu știu?
Și la ce o folosești știu, chichiuto!!!
chichi17-9-2018, 15:41
Daca stii ce e acela front, balega, vaca, cum poti avea pretentia ca 4 mp sa aiba front de 20m?
georgian17-9-2018, 16:05
L=4m l=0.2m ia calculeaza matale cat e suprafata!!!!
Eu17-9-2018, 21:39
Frontul(20mp) înmulțit cu I(0,2m)= fix 4m.
Deci încăperea respectiva are 20 m front, mai chachi.
Multumesc georgian,deștept ca mine.
duamne ajuta!15-9-2018, 18:30
hai criza hai :))
D15-9-2018, 16:54
Ba, daca garsoniera din gheorgheni cu 20.000 ar fi intr-un loc cat de cat bun, as lua-o eu azi fara sa negociez nimic. Nu ca sa locuiesc in ea si nici sa o inchiriez. Dar pentru protocol ar fi numai buna. Problema e ca dai in locatii din astea peste niste vecini de toata groaza
@D15-9-2018, 17:11
Sa sti ca nu e nevoie de garsoniera "de protocol” sa dai la buci poti sa dai la buci si in boscheți gratuit, daca te apuca nevoia :))
Napoca15-9-2018, 16:14
Salariul mediu net in CJ e 3050 lei sau 660 euro iar pretul pe m2 e 1500 euro. Acelasi raport salar / m2 e in toata tarile europene.. deci mai asteptati baieti crize.. sa pice para malaiata in gura lui natafleata.
dan15-9-2018, 16:32
tocmai ca nu e asa,in alte tari dai aproape tot salariul pe chirie?hm,or fi toti sclavi inseamna aia care pleaca in UK,Germania,etc..nu mai vb de faptul ca asemenea jeguri de cocioabe n-o sa vezi vreodata pe acolo,poate in Europa de est,pe la bulgari,poate si maghiari.
@Napoca15-9-2018, 16:45
Ahahah si tu esti un investitor de Cluj cu prima casa data in chirie si somn pe canapea la mama si tata, preturile or sa scadă pentru ca au crescut articifial trase de ciuma numita prima casa, dezvoltatori disperați dupa bani si agenți imobiliar care si-ar vinde si pe masa. Piata funtioneaza pe cerere si oferta pentru moment merge dar sa sti ca nu doar cei din IT care au salari ceva mai bune închiriază, inchriaza si ala care e la banda la Auchan pe minimu pe economie si ala care ii ospătar, studenti care sunt de asemenea limitați de bani care ii au parinti la dispoziție etc. cand o sa cada o sa fie un efect de domino si al deacu de amuzant :))
cluj16-9-2018, 8:09
Investitorule vezi ca para e aproape compot, ca daca stii nu orea se mai vand .Chestia se repeta ,la fel a fost 2008-2009 de la 80 mii a ajuns un ap si 50 .Scenariul apocaliptic pt investitori e sa nu ramana cu blocurile in paragina neterminate si nevandute asa cum am vazut intr-o mare tara europeana la 10 ani de la prima criza,asa ca fi mai realist!
Yep15-9-2018, 15:44
Cel mai amuzant o sa fie cand o sa pice pretul chirii mai jos decat rata la banca a "investitorilor” astia de prima casa si nu numai, cand trebuie sa aduci bani de acasa sa iti platesti "investiția” vremurile respective sunt aproape.
CJ15-9-2018, 15:59
Pretul chiriei nu va pica, din contra, va creste. Poate preturile apartamentelor va scadea , cum e normal sa fie. Iar criza care se prefigureaza va pritoci ordinea in aceasta cauza pierduta. Nu toti asa zisi IT-isti merita sa fie proprietari, pot dormi si sub poduri sau in corturi, unde dealtfel le place, mai ales iarna, ca si Rezist!
@CJ15-9-2018, 16:37
Imi pare rau dar nu cred ca sti cum funcționează economia iar comentariul cu IT si Rezist imi arata ca defapt esti doar un alt/alta Dăncila, a se citi analfabet funtional.
Bula15-9-2018, 17:43
Tot mai putini tineri sunt, a trecut generatia 90. De unde ai tras concluzia ca va creste chiria doar tu sti.