Divertisment

Zilele Clujului 2018. Vineri, cântă Antonia, The Motans și Voltaj. La ce oră încep concertele

  



 

Zilele Clujului îi invită pe clujeni la câteva super concerte în seara de vineri, 18 mai. 

 

Pentru că Festivalul Zilele Clujului dă tonul distracției din an, la ediția din acest an clujenii sunt chemați în Piața Unirii la concerte. În fiecare an la Zilele Clujului s-au alăturat artiști renumiți și îndrăgiți de către public. În seara dedicată sufletelor tinere, pe scena din Piața Unirii vor urca:

 

18:30 Antonia 

19:30 Compact B

20:30 The Motans 

21:30 Voltaj 

 

De la ora 22:50 are loc un spectacol video mapping. Cel mai impresionant moment vizual din programul festivalului va avea loc în seara zilei de vineri, 18 mai. După concertele serii, clădirile din Piața Unirii vor prinde viață și culoare într-o proiecție video mapping care va fascina imaginația celor prezenți. Creatorii acestui inedit moment sunt Mindscape Studio.

18-5-2018, 12:13
61 vizualizări
51 comentarii
Dene iau21-5-2018, 6:22
Sper ca odata si odata sa se investigheze aceste cheltuieli ale banilor publici doar pentru a mai strange cateva mii de voturi, al amatorilor de asemena penibile imitatii vetuste , unde se mimeaza fericire si buna stare. Vai si amar. Dar oare cat costa un asemenea circ?
BOB/UTC al UBB20-5-2018, 14:10
Dragi petrecareti, sa ne bucuram de aceste Zile minunate, de artistii pe care ii ascultam si cu drag vedem si care au venit de departe, cu sprijinul nemijlocit al Primariei si al sau Conducator iubit, , Profesor Universitar doctor Boc Emil, care a facut posibila acesta manifestatie de toata..j, frumusetea si pentru noi, clujenii cu mic si mare am fost prezenti si am raspuns promt chemarii
Sale. Artificiile au fost un mare prilej de bucurie, am vazut munca grea pe care au depus-o artificerii, apoi minunatele tinute de parada, dacii si romanii, primul razboi mondial si altele.
Va multumim tov Boc pentru toate cele!
Eu20-5-2018, 16:34
In sfârșit!
Încet încet intram in normalitate,clujenii sunt fericiti de acest eveniment,adevarat ,de mult n-am văzut asa program frumos si bine gândit, artificii de nota 10, vreme extraordinara, băutura si mâncare pt toate buzunarele, artiști de elita care concurează cu cei de dincolo cum este ANTONIA,oameni frumoși, prietenoși,civilizati care s-au bucurat alături de primar, prieteni,copii, familie.
Felicitări BOC pt acest oras minunat.
Holoangăr20-5-2018, 17:56
Si noi holoangării de pe santierele metropolei si constructii marete pentru clujeni, va multumim din inima si cu palmele batatorite de munca, vom inchina un pahar cu bere in cinstea Dumne Voastra, marete Primar si mare gospodar. Zeci de blocuri rad in soare argintii, Macarale suie in zari neicetat pana nserat. Sa ne traiti iubite Primar al Metropolei Cluj!
Sabău19-5-2018, 15:50
Nu poci să dorm noaptea de emoții !!
mda !19-5-2018, 1:04
Taranii astia se simt extraordinar cand le canta pomohaciul lor. Este emblema clujului muzical.
Doina18-5-2018, 23:14
M-am simtit extraordinar. Bravo Emil Boc pentru organizare.
Antoldeanu18-5-2018, 20:16
ANTONIA, idolul găștii curentului anti BOC.
antoldeanu18-5-2018, 20:32
?????? oare para papagalii si galitele, copy paste? iar trebuie sa ma metamorfozez? Chiar asa ploua de tare, stati mai imitatii de preput acolo la pisoarca si carnati din anus, distrati-va bai , vineee Antoniaaaaaa, motanii si soarecii si alte bidigoane, serpi, paduchi, purici, latei si sancarul, pe voi sa fie, baiiii lindine, bai!
Untoldeanu18-5-2018, 20:53
Ce grohai ca n-am inteles,bai bizda zbârcită si leșinata, tefelist idiot, păpușică gonflabila a propagandei anti BOC.Esti doar un pupos știrb si chel abuzat si motroșit de toti de-acelasi sex,nu mai scoate nici un muget si nu mai da cu copita ca tot tu esti o putreda pruna care grohăi doar ineptii,un bălegar de grajd amestecat cu cel din casa, o capra râioasă stearpa care-așteaptă a fi caprita, dar la care doar niste mârțoage de postalion s-ar mai încumeta la tine sau poate niste javre sifilitice vagaboande,maidaneze si acelea castrate.
@antoldeanu18-5-2018, 21:19
SILE, cum o cheama pe prietena ta?:)
antoldeanu18-5-2018, 21:39
Oooo, ce lume buuunaaa, toti parlitii sau doar unul ce posteaza cu n-spe nume ? Mai culdusi si latei, sau sa fiu domn, panzer tetuu, adica paduchi blindati, de aia ce stau prin parul de pe zone intime, ce-ar fi sa mai mergeti si pe la subsolul vostru , ca de acolo va vine Nutella moca, sau ce, sa golit fosa septica,ce naiba e foame mare? Sau e gata, ati iesit la URAT de bine, clujenii care mai au vertebre si nu pun botul la porcariile lui piticul Gobelles? Ce va place voua hatereala si porcariile linse de prin paginile altui idiot , seful vostru cultural, sunt curios , asa de chichi, cate din postari ii apartin. Alea scrise mai agramat, restul ? Zero, analfabeti nefunctionali, limbrici si goange jegoase!
@Sile18-5-2018, 23:22
Sile,daca vinzi S63-u' iti mai ramine de o pizza ? .. . .
Sile19-5-2018, 1:52
Rămâne ma și pt un iaurt cu fructe .
antoldeanu19-5-2018, 8:54
Pana la urma constat ca nu prea am cu cine sa port o conversatie civilizata "a la Corabia" , asa ca ma retrag elegant, învins de majoritatea normala care mai si ies la festivaluri,ramân la concluzia clară ca sunt un prost depășit de situație si un amărât de amfitrion fără gust,neinspirat si necivilizat.
antoldeanu19-5-2018, 16:25
Ce cretin de papagal, asta de mai sus, eu am sa ma bat cat voi avea viata in mine, poate daca din 100 de prosti am sa destept unul, tot e o mare realizare. Nu-s nici depasit, nici amarat, nici amfitrion, nici, nici. Mai baiete, daca ti s-a urat cu parful si alcolul ai face bine sa-ti vezi de treaba, mascariciule.
Sile19-5-2018, 17:22
Da cretin de papagal esti tu, besinos nimurug si idiot.
isle19-5-2018, 19:04
Nici macar sa te denumesti altfel nu poti, buda desfundata, viermele de hoituri, fara imaginatie, ordinaru, rahatu, iata iti sugerez ceva pe masura ta si al scrierilor tale, ori poate ai vrea Scriitorul, Alcibiade, Poetul , hai ma zoaie papagala, hai mai Untoldistu ploi si al menstrelor dureroase, al abcesului si furunculului, puroi si boala , copiaza nume si da replici, vai de tine si de ziua in care ai fost fatat, ordinar de goz..
Eu19-5-2018, 19:50
Cu ma.ta vorbești, sau mai bine spus, cu ea?
Da-i bătaie.
Sile19-5-2018, 20:03
Si totusi, n-a plouat , doar cu rahat si p**** in gura mea, sa-i dea Dumnezeu sanatate lui BOC si echipei acestuia, ca si vremea si-au rezolvat-o cu ajutorul serviciilor compromițătoare.
Elis19-5-2018, 20:13
Plec ca schimba ăștia garda Medievală si cânta Infusion, împart ceva de infuzat, multumim BOC pt condițiile create si curcubeul minunat de acum 2 zile, știam ca esti credincios si ii trăsnește doar pe cei ce vor răul Clujului si al primarului nostru iubit. Distractieeeeeeeeeeeeeeee! Ce fainnnnnnnnnnn iiiiiiii la clujjjjjjjjjj !
Antoldeanu de cj19-5-2018, 22:58
Frumos va sade mai galine alcolizate, imitai moc- anu, pe mine, pe sile si pe Bocitanie. V-am mai zis , vine criza, in loc sa cugetati va drogati ca boii inainte de abator. Bine mai naparci , vorbim inainte de Untold, necazul va fi la voi.
Untoldeanu20-5-2018, 0:19
In loc sa ieși in centru mitocanule, stai si tastezi ca boul lui mica si ticu, excepțională organizare , vreme tocmai buna de chef si buna dispoziție, bravo BOC si echipei lui, abia asteptam si Untoldul, dar cea mai tare e ANTONIA noastra, care ne binedispune si descreteste fruntile.
amtooldeanu20-5-2018, 0:41
Bai mica si ticu cu boul de serviciu, acolo-s pritre voi si ma uit cum va pisati pe voi de niste bartificii si gasca de rahat, apanajul oamenmilor lipsiti de inteligenta, cansd sunteti in gasca va induceti unl aluia efectul de turma, prostii organului penis.
Anti prost20-5-2018, 10:09
"pritre"
"oamenmilor"
"cansd"
"unl"
"aluia"
"bartificii"
"amtooldeanu"
Untoldeanu20-5-2018, 17:20
2 rânduri, 7 greșeli, oare ce spune ma-ta? Nu mai bine fata un bou?
Scuze, comparația cu bietul animal!
Sile18-5-2018, 17:11
Eu atat am de urat si de rugat. Ploaia de mai, face malai. Iar daca-i vijelie e si mai bine, se zvanta pamantul, sar pietre, mai pica o copertina, o schela, monitor, ee ce sa-i faci, cu mama natura nu te joci. Hai ploaie hai!
ba sile18-5-2018, 17:24
...faci dansul intr-un picior pentru ploaie, ca indienii ?
mihai18-5-2018, 17:51
da unde esti de te deranjeaza asa, locuiesti pe langa clinica craniofasciala ?
mihai18-5-2018, 18:07
Esti pe fosta Pavlov, trec in fiecare zi pe acolo.
@sile18-5-2018, 18:11
foote-o pe ma~ta
Sile18-5-2018, 18:14
Nu au divortat niciodata, ea Seraphima, a mai trait ani buni dupa decesul lui, in 1936 si a murit tot Pavlov , nu s-a recasatorit.
mihai18-5-2018, 18:17
Spune-mi mai bine povestea lui Iuliu Hossu...
mihai18-5-2018, 18:21
Ai facut sesizare pe domnuleprimar.ro?
untoldist18-5-2018, 18:54
he he he , sile ,baga pe aia cu: urmeaza antoldu .. ... ! !
antoldeanu18-5-2018, 19:11
Ce sa va fac voua mai copii mah, asta-i fericirea voastra, totusi va dau un sfat. Nu umblati cu ace si pistoane pe la portile domnesti de pe acolo, cu urina sau treaba mare ca s-au "implementat" niste capcane de intrati in trepidatii si scapati de reuma si nevroze, idem ca la spitalul din deal. Iar cum urina e un bun conducator de electroni, mai bine zis se transforma in ioni, o sa vi se uste vrejul ala plin de parfuri, ooo, nu de etno coca hero, ci de sulfamide, peniciline, oxaciline, ca suntei plini de sculament si lues, ultimul in genere congenital, sida de la ace si pistoane sau de la fundul sodomizat mereu la Untoldeu. Despre zilele clujului ce sa spun, o sa luati o bronsita starsnica ca pana si Dumnezeu s-a saturat ne nemernicia si deparvarea voastra si va pisa in continuare. Ba poate lasa si niste vanturi, pe intelesul vostru traznete, de sa va pice monitorul ala mare ce la-u pus invers fata de anul trecut, atentie unde pica, la cati pacatosi sunt acolo, sper sa nu fie prunci sa plateasca vina inconstientilor care-i duc la locul piezaniei. In rest ramane cum am stabilit, pofta buna la pisalaul ala de 5 lei 300 ml, nu mg cum ma corecatat o loaza betiva. Va zic eu, mici sunt cu sallmonella, de aia costa 2 lei / buc . Pohta mai mojici!
viva untold18-5-2018, 19:27
sparge laptopul SILE!
Sile18-5-2018, 19:33
Vezi-ti de smarthul ala , nu uita sa faci selphy si sa trimiti acasa, sa vada satul cum te-ai ajuns, baga-te pe straduta aia , Maniu si vezi un Mertan S 320 AMG, acolo sa pozezi, pe capota, in scarba cu bera in mana, sa moara satul de ciuda!
Anti-hateri18-5-2018, 19:41
Sile,ne faci tu selphy acela ?O sa apari si tu in pozele noastre pe febuc
Sile18-5-2018, 19:57
Du-te bai si cumpara-ti o bota de aia, la cat dai pe etno prafuri sau vrei sa-ti fac eu cadou? Apoi de vin eu cu, cadoul iti fac poze dar vanat, ca iti fac si botezul, ca la vanatoare, 7 pe fundul gol. Apoi cenzuram ce-i de trimis acasa si ce-i de tinut la persoana mea. Vezi ca AMG-ul e al meu, sa nu zgarii ceara!
Sile18-5-2018, 20:06
Is prin zona, atentie, mai am de incasat cateva chirii si de evacuat un untoldist ce nu a platit fondul de rulment, basca l-am prins in apatament cu doua sidoase stirbe de pe Turzii,untoldiste si alea, ce voiau sa-mi fure chiuveta de Murano si apar cu bota.
Anti-hateri18-5-2018, 20:23
Sile,ai tu Mertan amg,sa mori tu,ce an de fabricatie ?
Sile18-5-2018, 20:40
AMG S 63 S /2017 multumit ma ? Ai tu 90k euro ?
Anti-hateri18-5-2018, 20:51
HA HA HA HA se intelege de ce esti un frustrat.Mai inainte scriai ca ai S320.....vai de pla ta de culdus
Sile 18-5-2018, 21:30
Mai prostane, tu stii ce e aia bogatie? Eu am si S 320 si S 63 AMG, una e de vanzare, pe cealalta no vand ca o tin pentru un nepot ce acum termina Liceul si ii place sistemul electronic de bord. Dar ce-ti explic eu tie astea, tu esti cu BMW si WV, habar n-ai de lumea asta, mai stai mult cu pisalaul ala de 300 ml? Vezi ca-ti Salmonella pe fund, mai coate goale de terasa.
Anti-hateri18-5-2018, 21:38
Ma faci sa rid!Ma tin de burta de atita ris!!Culdusule!
Sile18-5-2018, 21:44
Tine-te de burta mai haplea, ai trantit deja vreo 5 mici si vreo 6 doze de pisoarca ranceda, maine te tratezi fratica, o sa-ti mearga fundul o saptamana, tine-te, rad eu mai diarosule!
Anti-hateri18-5-2018, 21:50
ma Sile,ce gust are parizeru si balega de vaca,maa???HA HA HA HA HA
Sile18-5-2018, 22:04
intreaba-l pe Iemil Boc mai coate goale, cat aloca la Cantina Calicilor aducatori de voturi, ce gust are una alta. Eu nu folosesc mezeluri din astea nici la cateii mei, am respect fata de animale. despre balega tot acolo intrebi, el stie ca a dus gaste la pascut pe unde umbla cireada de vite a satului, Rachitele, dar vezi ca te risti sa fi exclus de la Nutella, UTC-isti-lor nu le place sa-i intrebi de trecutul " revolutionar".Intreaba-l de metrou, Somes cu batiscafuri, jurasik park si teleportari. Castigi 3 portii de Nutella , hai nu fi fraier! Pofta sa ai, scatifil nenorocit!
Ovidiu18-5-2018, 22:34
Sile trebuie sa ne dam din calea ta sa nu cumva sa ne ceri o tigara, macar ai 18 ani impliniti?
Sile19-5-2018, 19:24
Ovidoane, tu mereu ai avut mintea mai intortocheata, oare de asta te-au ejectat de la firma , baiul e ca ti-au luat masina, mai culdus, acum ii duci muma-ti cartofii cu carca, don Redford.